Ще махнем ли някога памперсите?

  • 11 088
  • 191
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 865
аз понякога си мисля.че вече сме почти успели,но май просто й схванах режима.иначе нищо не си казва.без памперс сме от 1 месец,ама като се захлади,не знам................ Confused
Взимаш няколко ката дрехи и няма страшно Wink Моя от 1г е без памперс и в студа съм го изпишквала навън.Просто винаги носиш допълнителен комплект дрехи-свиква се Peace
и аз мисля да не се отказвам,макар че понякога се отчайвам Confused.имам чувството,че не е готова,а аз настоявам... Rolling Eyesмалко насила сяда на гърнето,а понакога се и тръшка Confused

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 77
и при нас беше много сложно. Слагах му гащи вкъщи, той си се напишкваше и въобще не му пречеше. Чудих се и аз какво да правя.
На гърне не искаше въобще. И така до един прекрасен ден, бяхме ходили на гости за събота и неделя с едни приятели на тяхната вила.Те имат дъщеря с 1 година по-голяма от синът ми и тя естествено не е с памперс и си казваше за тоалетна.Връща ме се в неделя вечерта  у дома и той ми казва "мамо пишка ми се" и аз #Crazy "о ти ме лъжеш" , ама вадя гърнето той" искам като тате"аз пак #Crazy заведох го в тоалетната и си свърши работата като голям мъж. И от тогава изведнъж /нещо в което не вярвах/ махнахме памперса. Явно каката му беше направила впечатление или както казват"си му е дошъл момента".
Имай търпение.

# 182
  • Мнения: 19
И ние имаме проблем с памперсите, моята мома вече е доста голяма, а не иска и да чуе за гърне или тоалетната. Аз съм бременна с второ и се чудя как ще намеря сили да се боря с нея. Лошото е, че не казва като има пиш или аки, само ми сочи памперса от време на време, но като е свършила работата.

# 183
  • Мнения: 865
днес имам успех-Дари каза;Мамо,пиш и аз я изпишках Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
може и да успея Praynig

# 184
  • София
  • Мнения: 3 612
днес имам успех-Дари каза;Мамо,пиш и аз я изпишках Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
може и да успея Praynig
Браво на вас smile3501 с постоянство и много приказки и стават работите.

# 185
  • Мнения: 537
Здравейте, искам и аз да се включа в тази тема, защото и мен ме притеснява, че трудно ще махнем памперса.  Rolling Eyes Първо искам да поздравя всички, които имат успехи. Търпение също.  Flutter Дъщеря ми бях почнала да я слагам на гърне към 10 месец, винаги след ставане от сън, но по - скоро за да свикне с гърнето и да не плаче от него, както съм чувала, а не толкова с цел да я науча още тогава. И известно време си вършеше работата там, естествено не си е "казвала" или показвала по някакъв начин кога й се пиша или ака. Това беше зимните месеци. И аз после реших малко да я зарежа тая работа, ама май не трябваше. Реших лятото по - сериозно да се захвана, с мисълта, че като е топло времето мога да я оставям без памперс, че ще мога да я преобличам навън и така. И когато започнах пак да я слагам на гърнето, тя веднага ставаше, изобщо не мога да я накарам да стои, а не искам да я натискам насила да стой. Вярно, че няколко пъти оцели гърнето, но по случайност май. Иначе като е без памперс редовно си се опикава, но казва само "мамооо пиша", и си дърпа гащите, само че то след това. Говорила съм й, показвах й гърнето, казвах й какво се прави там, тя е идвала с мен даже в тоалетната и знае че там мама и тати пишат, но...  Rolling Eyes Вярно не сме толкова големи но се притеснявам. И сега отскоро започна да се страува от акото. Веднъж беше без памперс и се изака в банята...леле като ревна това дете. Гледа акото и бяга. И сега като почне да ака плаче и се държи за корема и имам чувството, че не иска да ака. А никой не й се е карал, че се наака тогава, чувала съм че някой деца се стресират ако възрастен им се накара и ги страх да акат да не се кара пак.  Cry Помислих първо, че има запек, но не. Нормално беше. После пък реших, че иска в памперс, но и с него пак плаче и се присвива. Не мога да разбера какво става, дали я боли, коремчето й е меко.  Sad Много дълъг ми стана поста, надявам се само да е за тази тема. Ако има някои майки, чийто деца са минали през това, моля споделете.   bouquet

# 186
  • Мнения: 9 487
petti, мисля че просто се е стреснала от акото-не е очаквала да изглежда така значително по-различно е от размазания вариант в памаперса Peace
Първата реакция на нашия син, след като се изака за пръв път в гърнето /около 2г/ беше "аууу мамооо голяма мия!" /т.е. змия/.
Обясни й, ако трябва покажи и какво е акото на някое животно...изчакай с опитите да ака на гърне за да забрави ....но това да се стиска не е никак добър вариант Confused

Просто й е било рано за опити за махане на памперса Wink

# 187
  • Мнения: 537
Благодаря, MTV, явно наистина съм избързала, аз и затова не искам да я насилвам, за да не стане нещо подобно, ама то май станало вече.  Sad Ще пробвам това с животинчето, то поне сега топло и по - лесно ще намерим.  Peace

# 188
  • Бургас
  • Мнения: 702
petti, този проблем се среща често. Според педиатрите детето изведнъж си дава сметка, че нещо изпада от тялото му и започва да се безпокои. Смята, че нещо нередно му се случва, че акото си е негово и не иска да го изгуби и такива подобни тревоги. При деца, които дълго са носили памперс, проблемите са още по-големи, тъй като "явлението" е съвсем непознато за тях. Има и случаи на деца, които могат да се контролират и не носят памперси постоянно, а искат да им сложат само когато им се ака. (има и доста теми тук, във форума, ако успееш да ги намериш с търсачката)
Според мен трябва да му говориш и да го успокояваш докато се реши. Съветът с показването на ако от животно ми се струва много полезен.  Peace

# 189
  • Мнения: 537
Да, Ежка, и аз си спомням, че някъде бях чела подобна тема, но не можах да я намеря, имаше едно детенце, което не искало да си "дава" акото, а майка му му казвала как ще я зарадва, ако й го даде и после му викали чао в тоалетната Simple Smile Говоря й. Дори днес й показвах памперса, тя като тръгна да се напъва и ако е без памперс мрънка. Sad Та показах й памперса и й казах, че това е ако, и трябва да го даде на мама, за да не я боли стомахчето, не знам дали правилно съм подходила.   Blush

# 190
  • Бургас
  • Мнения: 702
Никой не знае кое е правилното. Правилното е това, което помага. А в различните случаи помагат различни неща.  Можеш да я изчакаш до момента, в който "няма назад" и тогава да я сложиш на гърнето, след което да си "безкрайно доволна и щастлива".

Аз като чуя "бавоооо", разбирам, че моето момиче си е донесло гърнето и е свършило нещо в него.

Успех ти желая, вярвай си!

# 191
  • Мнения: 537
Благодаря за подкрепата!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт