Добър кардиолог за възрастен във Варна???

  • 237 146
  • 232
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 418
Моля за актуална информация къде преглежда доц. Светослав Георгиев!

 В м.ц. Хипократ кои лекари преглеждат понастоящем?

# 211
  • Мнения: 62
Аз два поредни месеца се опитах да запазя час при него (в МЦ "Хипократ"), но първия път ми казаха, че март няма да преглежда, а в края на март вече отговориха, че идните няколко месеца няма да дават часове за него.

# 212
  • Варна
  • Мнения: 2 097
И аз исках да запазя час за следващия месец за д-р Светослав Георгиев, но ми казаха, че е излязал в дълъг отпуск... Сега съм в търсене на друг кардиолог. Иначе мъжът ми беше доволен от него.
Става въпрос за свекъра ми - на 66г., януари му поставиха 4 байпаса. Кръвното му е високо и много варира тези дни. Лексрствата му не са сменяни от операцията. Моя близка ми препоръча д-р Николова от МЦ Хелиос. Отзиви за нея има ли някой? Изобщо ще съм благодарна за препоръки от миналите по този път.

# 213
  • Мнения: 1
от тази тема си избрах да отида при д-р Гюзелев в Терапията и останах доволен.
Преди години ми бяха сложили диагноза пролапс на митралната клапа и реших, че ей така профилактично трябва да видя кардиолог. Човекът ме прегледа и ми обясни, че диагноза пролапс е преувеличение, защото еди какво си...
Имат някакъв ехограф, последен писък на модата бил, от септември 2018 е монтиран там.
Като минус ще кажа, че си ми взе 50лв за прегледа, нищо че работи по каса - там нещо си ехографът не бил по каса..
Както и да е, докторът е читав и обръща внимание на пациентите. Записването е малко сложно и от днес за след 15-20 дни.

# 214
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Останах с много добри впечатления от д-р Манчева. Внимтелна е, изслушва пациента без досада/както правят повечето/, отзивчива, винаги отговаря на телефона...Прецени много точно какъв е проблема при мен. Преглежда в Аспарухово. 👍

# 215
  • Мнения: 1
Бихте ли ми дали актуални координати на доц.Сиракова?

# 216
  • Мнения: X
Здравейте, ще се опитам да запиша час за д-р Светослав Георгиев в "Св. Марина", но той занимава ли се с профилактични прегледи? Нямаме някакъв особен проблем, но мъжът ми е с високо кръвно, има семейна обремененост и ми се ще да се прегледа. Но не знам дали да "занимавам" този лекар (предвид колко е търсен) с "обикновен" преглед.
Благодаря.

# 217
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Много съм доволна и от д-р Катранджиев, преглежда в ДКЦ на терапията. Изключително внимателен, обяснява подробно всичко, дава точна диагноза.Препоръчвам!

# 218
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте, ще се опитам да запиша час за д-р Светослав Георгиев в "Св. Марина", но той занимава ли се с профилактични прегледи? Нямаме някакъв особен проблем, но мъжът ми е с високо кръвно, има семейна обремененост и ми се ще да се прегледа. Но не знам дали да "занимавам" този лекар (предвид колко е търсен) с "обикновен" преглед.
Благодаря.

Аз съм ходила при него на профилактичен преглед в частният му кабинет. Записването на час ставаше трудно тогава, сега не знам как е. Може да се обадите: 052 500 030   МЦ Хипократ /по спомен записваха часове  в последния ден от месеца/

Ходила съм и при Гюзелев - чудесен специалист!

# 219
  • Мнения: X
Аз съм ходила при него на профилактичен преглед в частният му кабинет. Записването на час ставаше трудно тогава, сега не знам как е. Може да се обадите: 052 500 030   МЦ Хипократ /по спомен записваха часове  в последния ден от месеца/
Ходила съм и при Гюзелев - чудесен специалист!
Звънях в МЦ Хипократ, казаха ми, че не преглежда там. В Терапията на 30-то число от месеца се записват часове.
А кой е този Д-р Гюзелев и къде преглежда?
Потърсих инфо и за Д-р Катранджиев, който madam23 е препоръчала, ако не успея за Георгиев, ще търся други варианти, благодаря.

# 220
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Аз съм ходила при него на профилактичен преглед в частният му кабинет. Записването на час ставаше трудно тогава, сега не знам как е. Може да се обадите: 052 500 030   МЦ Хипократ /по спомен записваха часове  в последния ден от месеца/
Ходила съм и при Гюзелев - чудесен специалист!
Звънях в МЦ Хипократ, казаха ми, че не преглежда там. В Терапията на 30-то число от месеца се записват часове.
А кой е този Д-р Гюзелев и къде преглежда?
Потърсих инфо и за Д-р Катранджиев, който madam23 е препоръчала, ако не успея за Георгиев, ще търся други варианти, благодаря.


Началник Отделение по Интензивна терапия ,ВМА МБАЛ Варна .

http://www.drgyuzelev.com/29-2/

# 221
  • Мнения: 481
Много съм доволна и от д-р Катранджиев, преглежда в ДКЦ на терапията. Изключително внимателен, обяснява подробно всичко, дава точна диагноза.Препоръчвам!
Кабинета оборудван ли е?

# 222
  • Мнения: 1
Д-р Галина Николова- кардиолога на Окр.болница Варна има и частен кабинет в МЦ Хелиос,работи със ЗК.Тел.0882-499033

Това е най-учасният кардиолог, който можете да срещнете. Консултацията с нея беше не повече от 2 мин, като се наложи да я гоня по коридора, за да отговори на въпросите ми.

# 223
  • Мнения: 1
Препоръчвам с две ръце д-р Галина Арабаджиева, работи в МЦ "Хелиос", но само с предварително записване по-телефона. Това е невероятен лекар и човек преди всичко. Отдели достатъчно време за прегледа, запозна се със случая, беше изключително внимателна, съдейства за всичко нужно и разбира се след няколко дни веднага усетих подобрение в състоянието ми, което не успяха няколко кардиолога в продължение на година и половина да стабилизират !

# 224
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Малко е стара темата, но не намерих по-нова, затова ще пиша тук.

Имам чувството, че от март месец насам отключих някакъв сърдечен проблем. Винаги съм била с нормално кръвно налягане, дори леко ниско (70/110), но, като обявиха извънредното положение, в продължение на седмица имах много високо кръвно (110/150-115/160) и ускорен пулс. Четох доста тогава и стигнах до извода, че е (може би) паник атака, заради ситуацията. Успях да вляза в нормите с мента, глог и валериана, кисело мляко с канела, сода с лимон и разни други бабини деветини. До миналата седмица. От няколко дни пак имам проблеми с кръвното, само че този път не е високо, а са ми много близки границите (85/109-88/112), а пулсът ми периодично се усилва до 110-120 удара в минута, при което хич не се чувствам добре. Имам някакво чувство на тежест в гърдите, или по-скоро, все едно ми е заседнало нещо долу в гърлото, отвреме-навреме кашлям.

Реших, че е добре да си направя ехокардиограма, за да видя какво е положението. Обадих се да запазя час при хваления в темата проф. Светослав Георгиев, но в Терапията ми казаха, че, откакто е налице ковид-ситуацията, не преглежда хора, които не са хоспитализирани.

Въпросът ми е, кой друг има добра техника и я разчита професионално, добър диагностик е и разговаря с пациентите си, ако може и координати, за да си запазя час?

Последна редакция: ср, 26 авг 2020, 14:12 от chockolina

Общи условия

Активация на акаунт