Слънцезащитен крем с макиаж вместо ФДТ

  • 1 848
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 764
Отдавна търся такъв крем.Благодаря на eci !
Аз ползвах преди време на Биодерма 50+ тониран, но много лъсщях с него и на Ла Рош също съм ползвала подобен. Оттогава не рискувам с такива кремчета.  Confused Сега съм си направила перфектната комбинация от лек дневен флуид за блясък, кремче с фактор на Авен и фдт без фактор,  Tired Може би като изпосвършат ще си взема  Thinking на пробвам все пак, тези ЛЕД не са лоши, ползвала съм крем за мазна кожа и измиващ гел и бях доволна.
А нали действието на крема с фактор изтича след 2 часа,отново ли нанасяш?

# 16
  • Мнения: 2 829
eci--благодаря за инфото
често минавам през въпросната аптека
и ще погледна Grinning

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
а я кяжете, че не съм на ясно- това кремче от типа на автобронзантите ли е или нещо коренно различно?дали цапа дрехите като някои видове фдт.и вечерта се изтрива като грим, така ли
Не, не е автобронзат. Има фактор и е оцветено. Обикновено са два нюанса само - светъл и тъмен, Цапа дрехите и се сваля като фдт.

# 18
  • Мнения: 374
а я кяжете, че не съм на ясно- това кремче от типа на автобронзантите ли е или нещо коренно различно?дали цапа дрехите като някои видове фдт.и вечерта се изтрива като грим, така ли
Не, не е автобронзат. Има фактор и е оцветено. Обикновено са два нюанса само - светъл и тъмен, Цапа дрехите и се сваля като фдт.
мерси за инфото  Peace
мен не ме устройва и си оставам на автобронзанти за сега, докато не се появи нещо, което е ме устройва повече

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
От автобронзата не ставаш ли на петна? И има ли фактор? Бях ползвала преди време за тяло на Лореал и станах като петниста хиена  Confused Постигаш ли равномерен тен? Ама аз се вълнувам главно за тяло, но и за лице бих се навила на нещо като мултифункционалното олио на Нюкс, само дето няма тестери, ами едно голямо шише от нормалния размер, отворено в аптекарта да се мацаш  Confused

# 20
  • Мнения: 372
И аз съм чувала, че факторът в крема действа за около 2 часа.. ама някак си не върви и през деня да се мажа, на вече мръсна кожа (или върху грима Sick)... Миналото лято уж ползвах крем с 25 и с 30 фактор (и то упорито!), но пак станах на петна по челото и над устните Crossing Arms Но така като се замисля, то дори сутрин да се намажа със силен фактор - като излизам е още рано и слънцето е слабо, а след няколко часа, когато евентуално наистина ще ми трябва слънцезащита, факторът вече е изветрял ooooh! И само дето лицето ми е мазно по цял ден от тези уж-фактори! Това лято съм решила да си ползвам обикновен хидратиращ лек крем (или от онези със светлоотразителните частици) с ФДТ отгоре или повечко пудра - защото май само макияжът издържа по цял ден на лицето (а и пудра винаги може да се нанесе отново през деня, за разлика от крема), а и предвид факта, че покрива лицето с фини частици - то със сигурност предпазва и кожата от лъчите.. освен това, има и ФДТ с фактор... Но във всички случаи ще заложа на грима като средство на защита, вместо на нетрайните фактори в крема за лице Peace

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Странно, аз ползвам вече 4-5 години целогодишно фактор, лятото поне 40, зимата поне 15 и никакви петна нямам, въпреки,че нанасям само сутрин след дневния крем. На плажа се мажа през 2ч или след всяко излизане от водата. Иначе съм склонна към образуване на петна и лунички  Confused

# 22
  • Мнения: 374
Камамбер не ставам на петна от автобронзанти, само че тези които имат фактор не е толкова висок колкото в кремовете които ти ползваш

# 23
  • Мнения: 764
Аз досега ползвах пудра с фактор 40,като нанасях допълнително през 2 часа, но сега ще опитам с този крем,та да видим.Иначе през обикновен ФДТ или пудра пак преминават слънчевите лъчи.

# 24
Аз досега ползвах пудра с фактор 40,като нанасях допълнително през 2 часа, но сега ще опитам с този крем,та да видим.Иначе през обикновен ФДТ или пудра пак преминават слънчевите лъчи.
Коя марка пудра ползваш? Има ли ефект?

# 25
  • Мнения: 764
Ами на Галеник ползвам, има ефект, предпазва наистина,но много бързо свършва, защото не е прахообразна.Има и на Авен, тя е малко по-евтина -около 27 лв, а на галеник е май...38...ако не греша, забравила съм.

# 26
  • Мнения: 2 631
Alpha KM LED имат такъв дневен тониран крем.
Една пориятелка си го купуваше, но не знам цената и фактира какви бяха.
След като ми свърши кремчето на Виши непременно ще си взема някакъв тониран крем.
Ще следя темата!  Peace

Пишете, моля, цените на тонираните кремчета, които ползвате   bouquet

# 27
  • Мнения: 14 489
Ами на Галеник ползвам, има ефект, предпазва наистина,но много бързо свършва, защото не е прахообразна.Има и на Авен, тя е малко по-евтина -около 27 лв, а на галеник е май...38...ако не греша, забравила съм.

а каква е - компактна?
аз миналото лято ползвах фдт, който става на пудра, с фактор 20, нанасях само веднъж на ден, това за през няколко часа не го знаех Embarassed не мога да кажа цена, защото беше част от комплект козметика

# 28
  • Мнения: 764
Ами на Галеник ползвам, има ефект, предпазва наистина,но много бързо свършва, защото не е прахообразна.Има и на Авен, тя е малко по-евтина -около 27 лв, а на галеник е май...38...ако не греша, забравила съм.

а каква е - компактна?
аз миналото лято ползвах фдт, който става на пудра, с фактор 20, нанасях само веднъж на ден, това за през няколко часа не го знаех Embarassed не мога да кажа цена, защото беше част от комплект козметика

Фактор 20 е слаб за лятото.

# 29
Щом през пудрата и ФДТ преминават слънчеви лъчи,през този крем дали ще преминават?

Общи условия

Активация на акаунт