За и против почивка в България

  • 1 842
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Хайде сега, спекулации и пълни глупости (прочети правилата за общуване във форума, както и по-внимателно чети това, което цитираш).
Ч виж колко съм написала като цена на самата нощувка!
Казвам колко харчи моето семейство - 4 души за 1 седмица на нашето Черноморие.
В БГ не съм била all inclusiv - всички тези неща ги плащаме отделно. Писах, че родителите ми бяха последното лято на Златни - 120 лв. all inclusiv на човек. На Боровец - в алпийска къщичка, без включена храна ни беше по 75 лв. на човек на ден.
Достатъчно наясно съм и с цените, и с местата (още повече, че в работата ми се налага почти всяка седмица да организирам международни работни срещи в различни хотели в страната и в чужбина).

# 16
...
Средно почивка от 7 дни за 2 -ма възрастни с 2 деца излиза около 2 000 евро. Незнам много или малко е това, но си струва при сравнение с нашето черноморие.

В сравнение с нашето Черноморие - излиза в пъти по-евтино, защото в Турция all inclusiv означава наистина включване на всичко и много добри условия. У нас - път, хотел/квартира (минимум 30-50 лв. на легло на вечер), храна, безумните такси за ползване на плаж + отделно наем на чадър, шезлонги и т.н., разни други забавления (дискотеки, кръчми, детски клубове, кино, лунапарк и т.н.) - за 7 дни излиза средно 3-5000 лв., а условията са в пъти по-кофти.
Обзалагам се,че не можеш да ми кажеш кои хотели разботят на такива цени?!Това са пълни глупости,далеч не е толкова скъпо!!!В 5 звезден хотел на Златни пяасъци няма да ти излезе толкова.Това са спекулации.Никъде няма нощувка над 200.00лв със закуска,обяд и вечеря.Добър вариант е да се свържете директно с хотел,който сте харесали.излиза много по-евтино!

   Колко важна е разликата от 10- 20 лв на ден по отношение на  почивката ?  Какво ме интресува ,че нощувката в хотел във Варна или някъде наоколо не бил 50 ,а 35 лв, когато няма къде да си паркирам колата, когато отида на плажа и ми поискат още 30 лв за 4 шезлонга и 20 лв за 2 чадъра, когато на плажа някой играе волейбол и ме тъпче или топката прасне децата. Когато отида в кръчмата на хотела и някой кисел сервитьор ми вдига кръвното сякаш съм дошъл пари назаем да му искам, когато вечер реша да си легна и чувам грозната смесица от чалга и диско,рап или незнам какво си, когато отидеш на заведение и се сбият пиандурите или нашмъркани копелдаци и се чудиш къде да денеш децата за да не го отнесат погрешка. Дай ми една смислена причина да отида на нашето Черноморие. Навремето 10 години поред ходех в ММЦ Приморско, след това 5-6 години в Слънчев бряг, после известо време в Лозенец и Шкорпиловци. Сега навсякъде е мизерия и грозни картини на овълчени и некъдърни собственици, персонал и обстановка. Няма истински туристически пакет, предлагане, внимание, инфраструктура и т.н. ( с много малки изключения).  Защо да рискувам почивката на семейството си с довода, че не било толкова скъпо.  Почивката не е само стойността на нощувката в някакъв хотел.

# 17
  • Мнения: 4 965
Партнер и Селинджър са казали най-важните неща по темата.  Peace

# 18
  • Мнения: 274
като чета постовете тук ми става 1 хууууууууууууууубаво...

тази година май няма да е толкова натоварено на бългорското черноморие със софийски снобари и ощипани госпожици...  Mr. Green Joy  bouquet


Вуйче, приятно пркарване тогава с немските бачкери и други западни прошляци на социални помощи...Голяма веселба ще е....

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Селинджър, 1 въпрос...
След като тук си почивал супер луксозно, как се задоволи с местата, на които си почивал в Гърция. Те са всичко друго, не не и луксозни лъскави хотели...

# 20
  • Мнения: 274
Веднага ти отговарям - просто вече не търся лукса...Предпочитам други неща да са наред...Не отивам на море заради хотелската стая нали....Това разбира се не значи че съвсем съм занижил критериите...

# 21
  • Мнения: 289
Аз се присъединявам към препоръчващите чужбина. Като се роди детенце - ПАК тръгнахме по БГ черномории - патриоти сме си. - ГРЕШКА. 1.год Созопол - хубаво хотелче, без двор, далеко от плажа - не!
2.  год. - Лозенец - супер, но защото бяхме в хотел на наши познати и ни угаждаха с бебето. 3.Несебър НИКОГА повече /Вечер, ресторант, намираме си маса, сядаме. След 15мин. сервитьор "Ще поръчвате ли или ще чакате?", "Какво да чакаме?"-питам аз, "Ами седнали сте на маса за 6, а вие сте 3-ма??????" , "А какво да правим?", пак питам аз, "Ами понеже сега няма по-малки маси свободни, да направим една резервацийка за утре и елате утре!", веднага намери решение на проблема сервитьора / Да обяснявам ли още - да не казвам, че на плажа 2шезлонга с чадър - 15лв., с масичка - 30лв. Миналото лято ходихме къде ходихме, озоваваме се някъде по Гръцкото крайбрежие - световно неизвестно село - във втория хотел ни предложиха страхотна стая на страхотна цена на плажа. Сутринта отиваме на плажа-едни шезлонги, едни чадъри - пращам мъжо /той говори гръцки/ да пита колко струват да знаем да купуваме ли чадър / 3 евро, а място на плажа да си го бучнеш - колкото искаш/. Та - връща се тати - "Нищо не струва, само трябва да си поръчаш нещо от кафето". Сядаме, поръчваме си кафе и един симпатичен младеж почва да носи - кофа с лед с 2л.мин.вода и чаши /безплатно/, чиния с нарязани ябълки и банани за детето, поръчваме си бир - задължително с огромна купа чипс и т.н.
Някой да има нужда от още убеждения??? Мога да попиша още 80-90 реда Joy

# 22
  • Мнения: 3 423
Като съм гледала по туристическите изложения
какви тюфлеци редят бизнес за следващия сезон,
мога да си представя какво е нивото на редовите
хотелиери и ресторантьори по черноморието ни.
Куцо и сакато строи хотели и множи пачки, ама
ако може да не си образува бръчки от една усмивка.
Сигурна съм, че хотелиерите ни не са прочели една
мениджърска книга, а мениджват според някакви си
свои правила и просто разчитат на това, че и да се
стараят, и да не се, хотелите им ще са пълни. Та що
да се пънат изобщо, като може да минат и метър.
Като прибавя и нарушаването на личното пространство
по плажовете, ми се приисква да се скрия на девствено
място и да не срещам живо пиле на поне 20 км от мене.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
zveti, много си права. За 5-6 Е кутийка с бира, няма начин да не ти дадат и чипс. А каната с вода и безплатна и задължителна за всички заведения в Гръцко. Но като пийнеш 2 кафета и газирана вода за 18Е се питаш, аз ли съм или не съм  Twisted Evil

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
В Румъния или Турция...примерно. Тук, в България просто вече не става!  newsm41 и   grinning039

# 25
  • Мнения: 3 423
Шани, каната с вода е задълже
и във Франция. Така че може и
там да почива човек, Сан Тропе.

# 26
  • Мнения: 22 036
Е 18Е за кафе - къде го пи това кафе бе моме. В Италия съм пила вино за 4 Е половин литър в кръчмата. Кафето си е 2Е на повечето места в Европа.
В Гърция обслужването е прилично, цените са малко по-високи от нашенските, но е далеч по-чисто и приятно.
В Турция е рай за лятна почивка - евтино и качествено, само дето е по-далече с кола, а варианта самолет оскъпява пътуването. Това лято със сигурност няма да сме в БГ, защото ми писна от мръсотия и чалга.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е 18Е за кафе - къде го пи това кафе бе моме.

в Солун. И то не баш на централното търгало, а на една малка и задушевна уличка. Фрапето е 5Е.
Ако не вярваш, мога да ти покажа снимка на фиша...

При мен сайта си бачка. С какъв браузър си, Рени?
Експлорер. Отваря сайта, но дотам. Нищо не мога да разгледам.

Избираш от менюто в ляво област Македония и почваш да гледаш офертите.

# 28
  • Мнения: 289
zveti, много си права. За 5-6 Е кутийка с бира, няма начин да не ти дадат и чипс. А каната с вода и безплатна и задължителна за всички заведения в Гръцко. Но като пийнеш 2 кафета и газирана вода за 18Е се питаш, аз ли съм или не съм  Twisted Evil
Айде стига, де! Аз фиш не пазя и не помня колко струваше бирата, но на ден плащахме по около 30Евро, но за яко пиене. Имам пхредвид за цял ден - мъж ми пиеше по 3-4 бири, за мен 3-4 коктейла, поне по 2 кафета, за детето поне по 2 фреша. Пък и така да е - дала съм ги парите с кеф. На Несебър като давах по 15лв. за шезлонг и чадър и съседите ми бяха на по 15см. от всяка страна, а? Детето нямаше кофичката къде да сложи.
А като ще говорим за програми за Шри Ланка и т.н. - миналата година края на май ходихме /с детето/ на 12 дневен круиз в Средиземно море - повече от страхотно /аз съм малко пристрастена към круизите - обикаляш от място на място, а хотела си пътува с теб Laughing/. Ако някой иска мога да разкажа и по-подробно, но тук става въпрос за по-близки места.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
zveti, разкажи, де... На мястото си е....
Колкото до скъпотията в Гърция, мдааа... хората с кеф ти изваждат паричките, така е...

Общи условия

Активация на акаунт