Депресия

  • 3 252
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 458
И аз бих те посъветвала да потърсиш чужда помощ. Когато започнеш терапия ще почувстваш разликата, ще намериш смисъла на живота, ще събереш парченцата от себе си и това ще върне вярвата в теб самата което от своя страна ще доведе до спиране на антидепресантите. Когато си с детето се потапяй в неговия свят и ще видиш колко по-лесно се живее и диша. Едно просто строене с конструктора или рисуване/драскане на лист хартия може да те разтовари много.
Усмихвай се винаги когато намериш повод за това. Позитивното настроение води след себе си и позитивни емоции и преживявания.
Наложи си вечер да не лягаш ядосана, разстроена, угрижена. Каквото и да се е случило си дай 2 мин. за положителна мисъл и усмивка. Погледни детето, погали го, усмихни му се нищо че то спи.... така душата ти ще е в покой.
Ако искаш може да правиш малко релаксиращи упражнения или медитация, също много помага. Дори и да не знаеш как, едно елементарно лежане в леглото и пълно елиминиране на всяка умисъл, отпускане на всяко мускулче ще са ти от полза.

На въпроса ти за опит с психоаналитик мога да отговоря че съм ходила, за това и ти го препоръчвам, заслужава си. И аз бях на антидепресанти в началото.... Минала съм по твоя път.... Има свтлина в тунела само не трябва да се отказваш а да продължаваш да вървиш все напред колкото и далечнен и понякога недостижим да ти се струва изхода.  Peace

# 16
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Почти всеки път когато усещам, че ме хваща това състояние, се захващам да си чистя къщата. Или се захващам с най-обикновена домакинска работа newsm79 wash hang 1ironing Да пазарувам в такива моменти не е за мен, защото средствата ми са много мизерни и после ще трябва да се самолекувам и от безпаричие. Опитвах се да си лежа в леглото и да си поспивам повече, обаче и това да не е за мен, защото ставам много подута, много гладна и става по-лошо. Или с малката ми дъщеря до близка детска площадка. Това е трябвало да го правя и мноооооого по-преди, а не да седя по цели нощи с цигари, кафе, сълзи и само да си задавам въпроса "Защо?". И последното най-важно поне за мен - Да казвам твърдо "НЕ". Това беше за мен, всеки е различен и си намира поотделно някакъв изход, но поне след дългогодишно затъване/ не искам да употребявам друга дума/ това се оказа най-доброто и разумно.Успех и умната! newsm10

# 17
  • Мнения: 157
И не забравяй. Животът не е само черно или само бяло. Ако днес ти се е случило нещо, което е разлюляло земята под краката ти, то утре със сигурност ще те изненада нещо, което ще те изстреля в небето!!! Просто бъди търпелива и си учи уроците, които ти дава животът...

А и всъщност на всички нас, в този фпорум, не ни се  е случило нищо, ама нищо лошо. Какво по хубаво от това да разбереш на време, че човекът до теб не си струва.  Всичко прекрасно ни предстои! Hug

# 18
  • Мнения: 48
Научи се да бъдеш силна. Научи се да гледаш на нещата отвисоко. Научи се да си казваш, че е трябвало да преминеш през това нещо, че е трябвало да го изживееш. Трудностите ни правят по-силни. Научи се да мислиш положително и само позитивно. Ти си тази която трябва да дадеш сила и на детето си.А какво всъщност по-хубаво от това да имаш детенце до себе си, осмислила си живота си. Помисли за хората които въобще не могат да имат дете. БЛАГОСЛОВЕННА СИ.
МОЖЕШ ДА ГО НАПРАВИШ. БЪДИ СИГУРНА.
И НЕ ЗАБРАВЯ ЧЕ НЕ СИ САМА.
УСПЕХ  newsm10

# 19
аз лично съм твърдо зад идеята с природата.цигарките ги понамалих,вече спя почти по 7 часа.а за планината-там е моето спасение. и работа,работа и пак работа.мина почти година...спасението на давещия се си е само нагов проблем.така че-бори се,момиче!

# 20
  • Мнения: 2 723
Върнах се на работа;
Говорих за това какво ми се е случило, не съм се правила на щастлива, в моментите, в които бях на дъното;
Започнах да намирам време да се срещам с приятели, ако нямаше на кого да оставя детето канех ги удома;
Опознах сина си. От самосъжаление пропуснах прекрасни мигове от живота на детето си. Когато проходи, аз се наливах с вино;
Започнах да полагам грижи за себе си и външния си вид;
Записах си час при психоаналитик. Категорично отказах антидепресанти и много стриктно изпълнявах всичките му нареждания. Това също ми помогна, защото бях заета да мисля какво и кога  трябва да направя.

Малко по малко, много бавно започнах да си връщам себеуважението и живота. Сега нямам време да се депресирам. Ако нещо успее да ме вкисне хващам дребния и измисляме някаква щуротия. В мига, в който го видя и чуя как се залива от смях забравям всичко негативно.

Ще се оправиш. Освен всичко останало трябва и време.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, момичетата са ти дали достатъчно много съвети. Мисля, че всеки от нас има или е имал моменти на тежка депресия. А най-лошото е, че пролетта спомага за появата на депресивни състояния...Колкото и да звучи странно! Наскоро четох, че броя на хората в тежка депресия и опитите за самоубийство зачестяват рязко точно през пролетта.....Не звучи оптимистично....
Затова и аз подкрепям различните методи за подобряване на настроение - почивка от детето, когато е възможно; повече време навън - светлината действа добре на настроението; колкото и странно да ти звучи - не много сън (макс 8 часа), повечето часове също прецакват работата; намери нещо, което ти е приятно - слушане на музика, книга, каквото и да е.
Посещения при психотерапевт както са те посъветвали...аз самата така и не намерих сили и време да го направя и съжалявам за това.
Може би урока, който трябва всички ние да научим е да не се привързваме болезнено към някой - мъж, дете...Джали ти е казала за децата и тяхното гостуване....И в този ред на мисли и аз се опитвам да живея по японската философия - ден за ден, миг за миг!

# 22
  • Мнения: 911

А и всъщност на всички нас, в този фпорум, не ни се  е случило нищо, ама нищо лошо. Какво по-хубаво от това да разбереш на време, че човекът до теб не си струва.  Всичко прекрасно ни предстои! Hug

 Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 732
Може би урока, който трябва всички ние да научим е да не се привързваме болезнено към някой - мъж, дете...Джали ти е казала за децата и тяхното гостуване....И в този ред на мисли и аз се опитвам да живея по японската философия - ден за ден, миг за миг!
На това ще трябва да се науча и аз. Звучи малко егоистично, но човек постигнал вътрешен мир е много по-полезен и за себе си и за околните. Моят личен урок е никога повече да не обичам някого, повече от себе си!

# 24
  • Мнения: 446
Може би урока, който трябва всички ние да научим е да не се привързваме болезнено към някой - мъж, дете...Джали ти е казала за децата и тяхното гостуване....И в този ред на мисли и аз се опитвам да живея по японската философия - ден за ден, миг за миг!
На това ще трябва да се науча и аз. Звучи малко егоистично, но човек постигнал вътрешен мир е много по-полезен и за себе си и за околните. Моят личен урок е никога повече да не обичам някого, повече от себе си!
newsm10 newsm10 newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз мисля, че това е урока на повечето хора - да не обичат никого повече от себе си...Но в смисъл на - обичайки се, ти постигаш вътрешна хармония, имаш нужната увереност и себеуважение и чак тогава можеш да обичаш и други хора.....А не да обичаме не в болезнено-вкопчения смисъл, в който ние много често го правим (не изключвам и себе си, но работя, работя по въпроса Wink Wink).

# 26
  • Мнения: 1 919
От 1 седмица съм в някаква много грозна депресия.
Обърнала съм го на спомени и съжаляване за най-разнообразни моменти които няма да се върнат.
Едно от нещата които ми каза един приятел тези дни е че всичко което ни се случва е за добро, дори в момента и да не го осъзнаваме.
Чакам си доброто.
 

# 27
  • София
  • Мнения: 17 292
Галя, аз също вярвам в това, макар че още нямам доказателства  Grinning
Ще мине  Hug

# 28
  • Мнения: 1 919
Аз си го повтарям за да повярвам, ама нъцки.
Просто вече ми дойде в повече и не мога да си помогна.
Вчера психотерапевтката ми каза да не си насилвам, а да си изживея тъгата - ама писна ми от тази тъга.
Кроя някакви планове, уж да се разсейвам.
И на всичкото от горе и в офиса тази седмица всичко се скапва.
Хубавото всъщност е, че след месец ще ми дадат нов проект и екипа ми ще е по-голям.
Като се замисля имам мноооого колеги около мен и съм си набелязала вече един.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 292
Е това е приказка  Grinning Около мен пък само жени, та се налага да си набележа шефа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт