Майките, избрали да останат вкъщи

  • 29 795
  • 434
  •   1
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 5 592
titico, я не им се вързвай на роднините. Как така няма нищо зад гърба ти, ами тези 3 деца какво са. Да не е лесна работа да се глледат и то както разбирам си ги гледаш сама. А на тоя твоя мъж да вземеш да му свиеш сърмите. Какво е това, той си живурка като ерген при мама, а ти се блъскаш сама с 3 деца. Не може ли да отидите и вие да живеете там или пък толкова ли няма никаква работа за него в града, в който сте вие. За децата акъл как да ги накараш да те слушат повече уви не мога да дам. Моите са по-малки и са само две и въпреки това не винаги успявам да въдворя ред. Тук в темата пишат няколко майка при които всичко е супер и къщата и децата. Надявам се те да дадат акъл. Peace

# 316
  • София
  • Мнения: 2 019
Леле didito, какви мисли ти минават през главата! Докато не решиш какво точно искаш все ще страдаш. Определяш си приоритетите и за друго не мислиш. Наслаждавай се на майчинството, че бързо ще мине, а работа после колкото искаш.
titico, от стоенето си вкъщи съм разбрала едно - всичко върви както трябва, ако майката е щастлива и удовлетворена. Ако е нервна, немотивирана и изтощена, страда цялото семейство. Задължително си намери да вършиш нещо, което ти доставя удоволствие извън семейните задължения. И мен ми се случва да зацикля и да се изнервя, да се затрупам съм с работа и да не знам от къде да започна. Тогава се отдавам за известно време на любимото си занимание или излизам с приятелки, след което се връщам заредена с енергия, готова да свърша всичко. Мъжът може да се грижи единствено за прехраната на семейство и да помага с каквото може, докато от жената зависи семейния уют.

# 317
  • Мнения: 15 442
Тъкмо реших да пиша и то shoshi го написала.

Към казаното от нея бих добавила - извличайте ползите от ситуацията в която сте. Започнете ли да мислите колко по-добре би било ако .... е загуба на време и хабене на нерви излишно. Всяко нещо има добра и лоша страна. Нека гледаме по оптимистично и позитивно.
За себе си съм разбрала, че няколко загубени битки не са загубена война.

# 318
  • София
  • Мнения: 15 511
И моята дъщеря си е избрала да си седи в къщи, но ни е много трудно.Аз съм пенсионер по болест и трудно някой би ме взел на работа на тази възраст, а тя здрава, права седи и чака на сестра и от чужбина да я издържа с детето и.Сестра и ,която миналата година за малко не умря. Тя е на 25, няма никакъв стаж, няма мъж и ми е много чудно как я мисли тази работа.Ние няма да сме вечни, а после кой ще я издържа нея и детето.Ако реши да работи някога, кога например ще успее да направи стаж за пенсия?

# 319
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 550
Здравейте и от мен.Дъщеря ми е на 2години и 8 месеца.За сега не се очертава да се върна на работа.Тя бе прекалено ангажираща и натоварваща и изисква поне 10 часов работен ден.А и детенцето ми е осиновено-изисква повече внимание и нежност.Все неща,които за другите дечица са даденост при нея бяха дефицит.Мъжа ми каза веднъж:
-За това ли си осиновихме дете?!Да го дадем на 2-я месец в детско заведение.
И съм съгласна с него.Вярно,че с парите е трудно,но да сме живи и здрави-все се оправяме някак.На баби не можем да разчитаме-сами си я гледаме.А и милото гледам се ослушва да ме "пуска" на работа.Колко било уютно у дома,как не му се тръгвало на работа.Друго си е жената да си е в къщи.Преди детето не сме се спирали-през вечер по дискотеки,по 5 часа сън,гости,дандании-поживяхме си.Не ми липсва.Сега с радост изпълнявам ролята си на майка.

# 320
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 550
Здравейте и от мен.Дъщеря ми е на 2години и 8 месеца.За сега не се очертава да се върна на работа.Тя бе прекалено ангажираща и натоварваща и изисква поне 10 часов работен ден.А и детенцето ми е осиновено-изисква повече внимание и нежност.Все неща,които за другите дечица са даденост при нея бяха дефицит.Мъжа ми каза веднъж:
-За това ли си осиновихме дете?!Да го дадем на 2-я месец в детско заведение.
И съм съгласна с него.Вярно,че с парите е трудно,но да сме живи и здрави-все се оправяме някак.На баби не можем да разчитаме-сами си я гледаме.А и милото гледам се ослушва да ме "пуска" на работа.Колко било уютно у дома,как не му се тръгвало на работа.Друго си е жената да си е в къщи.Преди детето не сме се спирали-през вечер по дискотеки,по 5 часа сън,гости,дандании-поживяхме си.Не ми липсва.Сега с радост изпълнявам ролята си на майка.

# 321
  • София
  • Мнения: 4 412
titico, много объркана ситуация. Дали са ти добри съвети, първо осъзнай, че да гледаш 3 деца е много важна работа и трябва да си горда от това. И да кажеш на всички, че това е голяма работа Hug
Към съветите, остави децата в събота при мъжа и родителите, а ти се върни, изчисти у вас и си почини, или се запиши на курс в съботния ден.
Тайна, много ми стана мъчно от постинга ти. Има разлика, когато семейстовто предварително е планирано с какво ще се издържа и майка е избрала да посвети част от времето на детето си, да се образова в гледането и възпитанието  на деца. Дано дъщеря ти скоро да се промени.

А знаете ли, че се бях сетила от постинга на titico, че много ми се иска да има в БГ агенция за гувернанти, преди време имаше едни филми по ТВ 7, където идва жена за 1 седмица ти казва къде грешиш, дава съвети, показва.

# 322
  • София
  • Мнения: 203
: newsm51

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 12:37 от titico

# 323
  • София
  • Мнения: 203
Трогнахте ме!Просълзих се!...
Момичета,благодаря много за съветите!Имам нужда от такива!
Да, трябва да намеря някакво странично занимание!
А и човек като си помисли-3 хубави дечица, не много здрав,но имам  мъж,който държи на нас ; родители живи ...!!!... newsm78
Просто не си вярвам, че мога да се справям и нямах хора,на които да споделям!
Благодаря ви ,че ми отговорихте и обърнахте внимание на моите проблеми!
Здравейте на всички новодошли!
Приятен ден!Отиваме на у-ще.

# 324
  • София
  • Мнения: 203
Децата ми са на 12 г. и 9 - две момичета  и малкият господин е на 3 г.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 12:41 от titico

# 325
  • Мнения: 2 641
аз от немай къде въведох  строга дисциплина в къщи. децата вече се приспиват сами, Ема яде сама и се забавлява сама, рядко с мен. бебето направо само си се гледа. така имам време и да пооправя нещо в къщи, да сготвя и да почистя. вменила съм някои задължения на татито ни и аз не пипам. щом тои е в къщи се занимава с Ема - мие я, ядат, играят си, излизат, приспиват се вечер. така всеки знае работата и задълженията и няма хър мър. вечер изкомандвах лягане в 21 вместо в 22-23 както беше и се възродих .

а днес ме поканиха на интервю........ама някой друг път ще ида

# 326
  • София
  • Мнения: 309
И аз благодаря за съветите.Наистина е лошо,като няма с кого да си споделиш,като всички около мен са на работа и все заети,а аз почти само вкъщи и около вкъщи.Понякога близките ми ме подценяват,че нищо не правя по цял ден-в смисъл,че неходенето на работа за тях е почивка и може би затова понякога се чувствам безполезна.Няколко пъти споделям на мъжа ми,че искам малко време за себе си-поне час-да изляза да се разведря,да се запиша на фитнес-да освободя напрежението.Само приказки и обещания,дано скоро намеря някакъв начин.Но при всички случаи много се радвам за темичката.Добре заварили! Hug Hug Hug

# 327
  • Мнения: 1 947
   Ако може да се присламча към вашата тема? Нищо, че не живея в
България - със сърцето си съм там.
   Аз съм Анна и прочетох всичко дотук - много интересни идеи давате
и ще продължа да чета, докато и аз успея да се включа с такива.
Надявам се да се засрамя и стегна покрай вас, че май, приоритет са
ми разходките с детето и четенето, а не чистенето и подреждането.
   С моята Малена се гледаме сами, мъжът ми печели парите и от скоро
има възможност да прекарва с нас повече време, което най-много ме
радва, защото доскоро често отсъстваше за цялата седмица, а понякога
и по-дълго. Сега сме едно истинско малко семейство с желание за уголемяване.

 Heart Eyes

# 328
  • Мнения: 577
Мили  съпартийки, Party/как пък ми дойде това? newsm78/  понеже всички сме на един хал,реших и всички да се изучим ей на този номер      http://www.eminbei.com/2007/09/blog-post_21.html

# 329

Общи условия

Активация на акаунт