Изумена съм от отношението на свекърва ми ...

  • 5 862
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Може и да си я хванала неподготвена т.е. ти с подарък а тя не.Нормално е да се измъкне от ситуацията като ти направи джангар Wink

И аз така мисля....направила го е от неудобство...

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Може и да си я хванала неподготвена т.е. ти с подарък а тя не.Нормално е да се измъкне от ситуацията като ти направи джангар Wink

И аз така мисля....направила го е от неудобство...

Аз съм трета, която мисли същото. Може би не е имала намерение или възможност да ти прави подарък за осми март и се е почувствала неудобно. За това и се е развикала. Щом иначе е свястна не се връзвай, ще се оправите.

# 17
  • Мнения: 3 423
Е, стига, де, нали знаеш какъв е редът у нас.
Идват ти гости. Питаш, дали искат да пийнат
нещо или да хапнат. Отказват, дърпат се яко.
После си тръгват. След време казват, ей, тая
как па едно кафе не се сети да почерпи. Не
се връзвай. Жената може би си има проблеми
и не й е било до подарък баш в тоя момент.

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моята на 1 март има имен ден.С мъжа ми купихме подарък,обадихме й се,че отиваме.Честитихме й празника,подарихме подаръка,при което тя отвърна,че не празнува и в такъв случай нямало нужда от подарък.Каза,че бърза,била обещала на внука си(племенника на мъжа ми)да ходят да ритат в парка и много бързо се изнесе.Е това,на какво прилича? newsm78И аз съм възмутена до дъното на душата си. #Cussing out

# 19
Благодаря за отговорите ви, момичета. Simple SmileМоже да е от критическата,но напоследък стана система такова й държание.За Баба Марта пак ни овика защо сме им купили мартенички,те си имали от време оно,и нямали нужда от нови.Пак ги взеха от немай къде  People No GoodКато отидем на някой празник в тях или просто на гости гледаме да занесем по нещо дребничко-я винце,я тортичка,ядки.И всеки път ни се казва защо сме донесли,и после се слагат в една торбичка и яжте си ги у вас,ние не ядем(пием)такива неща.Малко е обидничко за мен такова отношение.Като не го искат,да го изхвърлят после #Cussing out.А с подаръка за 8 март исках да й засвидетелствам внимание,и уважение,никога не съм искала да отвръща на жеста.Дразнещ е маниерът на действие,едно нещо може да се каже по много начини,за да не се обиди другият.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 272
Не се ядосвай, миличка. Има хора които са си просто такива - искренни до болка( аз съм такава и всеки път си давам сметка че наранявам близките си , но то идва от некотролируемите дълбини на съществотов мен, а иначе съм много добър човек, хехе и скромен....). Може би смята че се изхарчвате излишно. Незнам, но не обръщай внимание. Опитай да намериш комичното в ситуацията. Напримен следващия път като отидете кажи:"Купихме вино , но нали вие не го пиете си го оставихме у дома Grinning"

# 21
  • Мнения: 3 576
Само от критическата ще да е!
И мойта преди да навърши 50г беше екстра, разбирахме се.
След това така се промени, че сега гледам колкото се може по-малко да я засичам, за да не й се дразня на глупостите....
Не стана изведнъж, но за няколко години вече е друг човек, на всичкото отгоре не го забелязвам само аз (като лоша снаха), ами и външни хора, които по-рядко контактуват с нея.

# 22
  • Мнения: 1 172
И моята от време на време прави такива коментари. И не мисля, че е с цел да ни обиди. Напротив, просто наистина намира за излишно да харчим пари за подарък. Първият път й казах нещо от рода на "имали сме пари, дали сме за подарък, не му мисли цената".
Всеки път и за всеки повод подготвяме подарък въпреки че знаем реакцията й. А ако й приготвя нещо, което знам, че много би харесала, но сама никога не би си купила (не заради финансови затруднения, а от пестеливост), тогава пък съвсем забравя "защо си давате парите" , а казва "ох, много пари сте дали ..." и се радва като малко дете и се хвали на всички роднини с подаръка, който е получила. 

# 23
  • Мнения: 4 202
И моята от време на време прави такива коментари. И не мисля, че е с цел да ни обиди. Напротив, просто наистина намира за излишно да харчим пари за подарък. Първият път й казах нещо от рода на "имали сме пари, дали сме за подарък, не му мисли цената".
Всеки път и за всеки повод подготвяме подарък въпреки че знаем реакцията й. А ако й приготвя нещо, което знам, че много би харесала, но сама никога не би си купила (не заради финансови затруднения, а от пестеливост), тогава пък съвсем забравя "защо си давате парите" , а казва "ох, много пари сте дали ..." и се радва като малко дете и се хвали на всички роднини с подаръка, който е получила. 

Горе-долу и при нас е такава ситуацията, като се затръшкат, че нямало нужда, стигали сме до там да искат да ги връщат.
Преди ме обиждаха тези неща, за мен е нормално, когато човек получава подарък от блзък човек да казва благодаря, а не да се сърди.
От друга страна знам, че наистина им е неудобно да получават подаръци.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Майка ми е такава затова мразя да и подарявам подаръци. Аз с толкова любов съм избрала нещо за да и хареса и на нея. Когато го подаря и тя като каже -"Ама защо си си дала парите за това" направо ме вбесява. Всеки път си казвам няма да и купувам нищо ама не става и все съм ядосана след това. Какво да правя такава си е. Да не би и свекърва ти да е такъв модел като майка ми. Тогава не и се сърди.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Нямам идея какво може да е провокирало такова държание,но съм много засегната. #Cussing out

Е как какво.... специалната възраст, в която се намира... това е замен причината за подобно избухване  Wink Ако се разбирате и е свястна жена не й се връзвай..

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Аз също съм правила такива коментари от рода -Защо си харчите парите за подарък .Защото се чувствам неудобно че заради мен са похарчили пари вместо с тях да купят нещо на децата .Не смесвайте неудобство с критична моля ви. Всички ще видите че нищо не се променя толкова че човек изведнъж да стане лош и нетактичен.Просто гледайте малко по отгоре на нещата . newsm78 Пък може и ти да си била в напрежение някакво та ти се е сторило толкова зле всичко това.Не се хващайте за всяка дума като удавник за сламка защото и вас ще ви нарочат за прекарващи критична възраст.  Joy Joy  bouquet  bouquet

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами такива са...мойта баба когато ни доийде на гости не иска да яде...или си дроби хляб в кисело мляко...Колко и се караме,ама неще...уж така и харесвало...по скоро от неудобство да не се охарчим покрай нея.

# 28
  • Мнения: 417
Ох колко са загрижени всички ooooh!
Нашта си дава предварително заявките за подаръци WhistlingНай-много ми издразни  че използва думичката "набутвам" Embarassed

# 29
  • Мнения: 3 479
Офф, но малко и по темата.
Дядо ми, милият, имаше следният лаф: Не ми казвай колко струва, защото няма да мога да го ям. Това по повод на деликатесите и цитрусовите плодове, които майка им носеше понякога на село.

Общи условия

Активация на акаунт