Баба Марта бърза, на ФЕВРУАРчета мартеничка да връзва!

  • 18 945
  • 281
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 027
Здравейте и от нас,
да се разпиша и аз в новата тема, докато се кърмим, че после има да се разнасяме на ръце заради тия пусти колики. Според мен не са силни, не реве много, ама както спи и се напъне да пръцне и се събужда и изревава и така на 15 мин, не можем никак да спим. Че и нощем го правим тоя номер. Confused Уж внимавам какво ям, ама то сякаш от всичко има газове. Най ме притеснява това, че не е акал от вторник и то тогава само един път и до сега няма нищо, само се напъва да пръцка. Cry Притеснявам се да не ми е малко кърмата и да стои гладен, а аз да не мога да разбера. При някои от вас има ли го този проблем с акането?  newsm78

# 61
  • Мнения: 674
Здравейте !

Ние сега ходихме до педиатъра,защото Ева оказа се има бебешка себорея.Преди около седмица и се появиха ситни пъпчици по лицето,главичката,ушичките.На пръв поглед нищо притеснително,предположихме че е претоплена и почанах да я обличам по-леко.Пъпките си позавехнаха,поне така ми се струваше,и после пак се появиха.Тези обаче които бяха по ушите,станаха твърди,
кожата под тях грапава като шкурка.Вчера целите и ушенца бяха напукани и на люспи и се притесних,не издържах и днес я
заведох при нейния доктор.Каза че било често срещано при новородените,въпреки това обаче аз се тревожа.сега ще мажем с мехлем 3 дни и ще чакаме да се оправи кожичката.По главата и бузките има от същите пъпчици и е възможно да се залющят и те.
По гърдичките също са излезнали,абе направо ме е жал за горкото детенце.Дано бързо да се махнат.Вие гладите ли дрехите на бебенцата си от вътрешната страна?

Сетих се за Елеонора,май не е писала скоро или аз нещо съм пропуснала?

# 62
  • Мнения: 9 014
Вие гладите ли дрехите на бебенцата си от вътрешната страна?

Да аз гладя, първо от вътрешната, после от външнаа, всичко, и чорапките.
Съжалявам за случилото ви се. Дано се оправи бързо детенце!

Хубава вечер!


Hug

# 63
  • Мнения: 180
Здравейте Мами!!! Изписали сте 3 теми докато ни нямаше Grinning
Аз влизам само да се отчета и да ви кажа че на 26.02 се роди дъщеря ми Стела 3350кг 51 см,много е сладка и много ме слушка пу-пу пу и си хапва лакомо кърмичка Heart Eyes
Честито на всички наскоро родили мамчета,намах време да ви изчета,затова няма да посочвам имена,целунете бебетата си от мен  bouquet

# 64
  • Мнения: 0
Да се включа днес и аз.То почти не остава време покрай домашната работа и грижите за малката.Момичета вашите бебенца създадоха ли си вече режим на хранене.Аз  храня безразборно и не сме си създали режим още.Понякога ядем през 4 часа обикновено сутрешните часове до обяд, друг път през 2 часа, понякога става вечер , а снощи например яде  в 1 и после чак в 5,30, ама това е еднократен случай.
Роси и Пухка, и на мен ми се ходи на работа  ама няма на кого да  оставя детето .Вчера ми се обадиха да се върна на работа поне за 4 часа на ден от април, но на кого да я оставя, родителите ми и свекитата не са от града, трябва да вземам гледачка , а не ми се иска.Пък от друга страна се обвинявам, че това време с малката  ще ми е еднократно , пък после цял живот ще работя.Та не знам чудя се още.Хайде приятна вечер, по-късно ако мога пак ще се включа.

# 65
  • Мнения: 124
Здравейте мами
GoldenEyeful и мама Ави, не стига че не се оправяме, ами при нас филма стана пълен - всички сме болни с изключение на Алекс. Дано опазя детето поне, защото не ми се мисли за последствия....Praynig
мамо Авипази се, защото от снощи съм с температура и адско главоболие. Не мога да стана на краката си - едвам се вдигам да накърмя Алекс и пак в леглото. Боби го взе баба му - само тя е здрава за сега. Вируса е заразен - тръшка те мигновенно. Пазете се Praynig Praynig Praynig
Честита дъщеричка Еления  bouquet
Изабелка - дано бързо се разминете с тези пъпчици Praynig Милото детенце Sad С Илианка (Еле0норка) се видяхме във вторник - добре са. Предполагам че тя скоро ще пише, когато има време Peace
jjoy - хич да не ти пука душо. Псувай на ум, ако не помага - на глас...Второто със сигурност помага #2gunfire
Оставям ви, толкова ми е лошо - като разглобена съм на съставни части. Добре че Алекс е душичка и влиза в покожение на мама Cry
Пазете се много! Прегръщам ви виртуално Hug (за да не ви завещая някой бацил Tired )
п.с Таничка - работата може поне малко да почака ПРИНЦИПНО... Но почасово е много добър вариант. Това за мен е единствения начин да имаш 2 в 1 всичко - работата и детенце. Аз така ще правя Peace Ние нямаме режим или по точно детето си има свой собствен, а този който трябваше по"учебник" да наложа се отказах. Ядем на 2, 3, 4 та понякога и на 5 часа. Като го гледам не е заслабнал .... след 5 дни ще сме на консултация та ще видим дали "той е дебел" или "той не е дебел" hahaha

# 66
  • Мнения: 13
Привет и от мен в Родени през 2008! Simple Smile
Галадриел, пожелавам скорошно оздравяване на Пепи, че и ти да се успокоиш покрай него!

Аз да се оплача, днес ми е ужасно криво Confused. Бяхме на консултация, Наско е качил 1200гр. за 1 месец и вече е 4690гр и 56см. И двамата с бебо излязохме с рев от кабинета, той защото му биха ваксина, а аз дето педиатърката ми се скара че много е наддал и каза да го храня по-малко. smile3518 Досега го карахме на кърмене на поискване, по около 10 хранения на ден, обаче и детето много повръща. Аз си знам, че си е лаком, но пък има моменти когато само на гърдата се успокоява smile3504. Направо ми се къса сърцето като си помисля как няма да мога да го успокоявам вече така. ... То уж на детето засега нищо му няма, май трябва да се радвам, а аз плача Cry...  Уф мислех си че хормоните ще ме подминат, но не би...

# 67
  • Мнения: 66
Здравейте, честито ни местене в "Отчетни".
Мери ме попита как е тук в Канада. Държи се на всичко натурално. Не са привърженици на секцио.  Кърменето е нещо свещенно. В болницата, където бях аз, всички стаи са самостоятелни, всичко се поема от държавата, ти не плащаш нищо. В една и съща стая раждаш и оставаш след това, бебето е през цялото време при тебе, както и таткото. имаш си самостоятелна баня с WC и най-странното имаш вана, която аз ползвах по време на контракциите, облекчаваше страхотно, а и е с бълбучки (хи хи нямам представа как точно се казват, като джакузи). можеш да си избереш в каква поза искаш да раждаш. При нас таткото участваше активно и беше с  мене денонощно: държеше единият ми крак, а сестрата другия, преряза и пъпната връв. всички са внимателни и правят всичко въжможно, за да не се откажеш да кърмиш. Има и електрическа помпа, не те карат да се цедиш на ръка, а за напрегнатите гърди ми поднесоха зелеви листа от хладилника. Интресно също беше, че нямаше часове за свиждане, можеше да идва, който си иска, когато си иска и да стои, колкото си иска. Дори ни казаха, че на самото раждане може да присъстват, колкото хора искаме стига да не пречат. Никой не ми е давал зор, когато започнаха контракциите, всички чакаха търпеливо, никой не ме е натискал и бутал бебето да излиза по-бързо, въпреки, че напъните продължиха дълго и задника ми се насини. след като родих, никой не ми е слагал торба с пясък, а преди това не ми правиха клизма. Имаше даже за облекчаване на болката след раждане, лечение с иглотерапия, не помня как точно се казваше, безплатно и естественно аз пробвах (хи хи). За таткото имаше разтягащ се фотьойл, на който той правеше опити да поспи нощно време. Витамин д за бебето започнахме да даваме още в болницата.
Извинявайте, че пиша хаотично, но не са ми много подредени мислите.
Ако се сетя нещо друго ще пиша сега отивам да ме изцеди малко бебчо.
От мен поздрави, бъдете весели и щастливи всички.   bouquet

# 68
  • Мнения: 1 725
Здравейте, момичета и честито и от мен за новата тема! Благодаря и аз на "усърдните пчелички", които се трудят да създават форума в името на всички нас - останалите! Бубе, толкова съм впечатлена от таланта ти - поезията направо извира от теб - толкова скоростно ги измисляш тези стихове! Използваш ли този дар и в работата си, защото ще е жалко да се пилееш само като хоби?
Мери, благодаря за инфото, поредното, пак си го копнах на компа  Hug За ортопед и аз вече си мисля. Една приятелка ми препоръча Илиев от Света София, тя наскоро ходи на преглед, работи със ЗК и ехографа е бил безплатен, както междупрочем си се полага по ЗК. Имало и друг в Св.София, но той взимал пари за УЗИ-то. Иначе, мисля да се консултирам и с педито като отида - след 4-5 дни ще направим месец. Моята Настя, не мога да разбера кога е акала, да ви кажа момичета, понеже много пръцка и като я подуша не мога да разбера със сигурност - все на едно и също ми мирише, може би само в 1-2 случая го надуших, когато явно от по-дълго време е била наакана и то в по-солидни количества. Не ми се смейте, моля ви се!  Embarassed А междупрочем, да ви припомня, че ние си имаме малко проблем с акането, от 14-я до 19-я ден беше запечена и след като и пъхнах термометърче в дупето, на другия ден се изака, вече чак като я разсъблякох на консултация по този повод при педито, я беше свършила тази работа. Педито ни изписа дуфалак и каза термометъра да го избягваме, защото, доколкото разбрах, ще се омързеливи стомахчето - то си е нещо като клизмичка и съответно не трябва да се прекалява, пък и честно казано си е опасничко, особено с по-ревливо и ритащо бебе като моето, а и една приятелка каза, че чак са разранили без да искат дупето на техния бебо. След този случай започнахме с тати да и правим масажи на коремчето, обикновено преди банята като я разсъблечем, че след банята все плаче и мисля, че действат, защото вече по 1 път на ден се разписва с ако  smile3501 , а останалите пампи понякога само ги зацапва, явно като пръцка. Също ми препоръчаха и листо от мушкато, като дръжката се намазва малко с вазелин и се пъха в дупето - предизвиквало напъни, малко странно ми прозвуча, например защо пък точно дръжка на мушкато, но ако ми се наложи, ще го пробвам. Майка ми и тя си спомни, като и казах, че е пробвала този метод на мен и/или на брат ми.
Ави, според теб, да те цитирам: "Гимнастика и масажи и аз знам че се правят когато бебчето стане 4 кг,поне от Петър имам такъв спомен", а Мери се е пошегувала, защото истината е, че не е достатъчно само бебето да тежи 4 кг, а да са укрепнали мускулчетата достатъчно, че да се започне първо с масажи, а по-късно и с гимнастика постепенно, т.е. бебета, които се раждат 4 и повече кг, не означава, че са готови, а също трябва да се изчака около месец или повече, за всяко бебе си е индивидуално, зависи колко зряло и силничко се е родило и как се развива. Но е вярно и това, което беше споменато по-горе, че като втриваме олиото, така или иначе си му правим на бебето някакъв масаж.
Искам да питам родилите нормално, знаете ли докога ще ни текат лохиите? Аз кръв вече почти нямам, но тези миризливи секрети ... Embarassed при вас така ли е?
А за слинговете нищо не споделяте, освен драгончето и Мери, няма ли други - доволни или недоволни  newsm78 ?
Сега видях и поста на merany! Мери, миличка, моля те изкажи се по този повод - може ли бебе, което е само на кърма, да затлъстее, да се налага да се ограничава кърменето, вече за втори път го чувам, а уж съм чела точно обратното, че това важи само за изкуствено хранените или дохранваните?

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 20:13 от desi_sunshine

# 69
  • Мнения: 663
Здравейте и от мен в новият раздел! Wink

veselo, много интересен разказ, както се казва: "Кога ли ще ги стигнем?...", дано и Тролипен се включи с подобен разказ, също ще е интересно. Само като си помисля за тукашното пребиваване в родилен дом-на светлинни години сме, но няма как.

За прекаленото наддаване, нали неведнъж сме говорили, че таблиците, по които се следи теглото са с някакви усреднени размери и в повечето случаи за бебета на изкуствено мляко, аз не бих се притеснявала въобще.

За варненските ортопеди - ние ще ходим при Райков с платен преглед, без това касата не поема ехографа, а той е задължителен за това изследване.

desi_sunshine, за лохиите и аз съм като теб, а за слинговете какво те интересува -  доволна съм също. Simple Smile

На болните(и ние сме от тях) , пожелавам скорошно оздравяване!

# 70
  • Мнения: 384
 :Dtaninana, предимството на моята работа е, че мога да си организирам нещата така, че да изгубя някой час за срещи, но основното да го върша вкъщи. Разбира се, това ще е временно, никой няма да ме остави да работя по този начин две-три години, въпреки че с голямо удоволствие бих си останала толкова с Калоян.
Режимът на хранене си го организира сам бебо, яде някъде на три часа. Днес го кърмих само веднъж през нощта - в три часа и после чак в седем, като между това време имаше едно ставане за смяна на наакан памперс. Е, преди малко разбихме схемата, защото един час, след като беше нахранен, си поспа и поиска да си дояжда. На мама гладникът. Такива бузи отпра за няколко дни, че с основание татето му вика "Дундак" Joy.
На мен днес ми махнаха конците и съм готова за подвизи.
veselo, тук сме на светлинни години. В болницата ангажиментът на сестрите беше да извозят бебетата до ВИП стаите, а на останалите майки общо взето им ги оставяха в коридора "до поискване". Аз бях "випка", но ходех всеки път да си взема сама бебето, защото исках да си го гушна максимално бързо. Никой не дойде да обясни как да го хванеш, как да го накараш да засуче. Добре че бях чела постовете на Мери и Евелинка, а и в някой предишен живот съм била майка, защото инстинктът ми е много точен. На мен ми се скараха, че предпочитам да кърмя бебо, а не да го тъпча с адаптирано мляко. В резултат, за да няма скандали, си пийвах от адаптираното му мляко, а си правех, каквото си знам. При положение, че си имам кърма, ще имат да вземат. Два пъти ми повърна на фонтан от това дохранване на юруш, така че му давах съвсем по малко, а сега изобщо не се налага. Да чукна на дърво, да е все така.

# 71
  • Мнения: 122
Привет и от мен вече в родени 2008. Нека имаме само хубави емоции, моменти и новини, които с радост да споделяме  Praynig
еlenia честита дъщеричка, да ти е жива, здрава и много щастлива
Изабелка, много ми стана мъчно за малката Ева, дано по-бързо мине. Относно гладенето, аз гладя от двете страни само долни дрешки, всичко останало само от вътрешна.
Май болничките драстично се увеличават, момичета пазете се, наистина има страшен вирус, а сега явно сме и по-податливи. Пожелавам на всички бързо оздравяване.
GALADRIEL, добре е, че вече всичко е свършило, прекрасно знам как се чувстваш, Алекс беше на 1 год. когато го оперираха, добре поне, че Пепи е мъничък и няма да остане травма за него.
Мери, относно ортопеда днес на консултацията нашата педиатърка ми даде телефона на една докторка, която била много добра - др. Бербенлиева.
Да се отчетем и ние от консултацията. Маги е 3850 гр. /цели 1250гр. сме наддали/ и 53см. Биха ни и втората хепатитна ваксина - ужасно болезнена, затова бях сложила малката на гърда, за да я понесе по-лесно. Коликите ни продължават и всъщност така и не открихме лек за тези "гадини".
Време е за плицкане във ваната  Joy
Лека и приятна вечер на всички  Hug
п.п Бубе, аватара ти е фантастичен, а за стихотворението - нямам думи  smile3525

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 22:31 от balena

# 72
  • Мнения: 336
Мери  Hug за всички съвети относно кърменето голямо благодаря. Засега кърма имам, зърната ми не се израняват, гърдите ми не са тежки и напрегнати. Да ти кажа повече се вслушвам в теб и в другите момичета отколкото в близките си.
По този повод имам още един въпрос. Моят бебок като се нахрани и понякога имаме проблем с оригването - повдигам го, тупкам го по дупето, галя му гръбчето, обръщам го внимателно по корем и нищо стоим така дълго дълго и в най-добрия случай връща малко храна, но не се оригва  Rolling Eyes. Имате ли идея какво да правя?
Сутрин към 6:00 до към 9:00 малкия е много изнервен - храня го, преобувам го, пея му и му говоря, гушкам го, но той си плачка и незнам как да му помогна. Иначе снощи се събуди само веднъж да папка към 2:00 и през другото време беше спокоен.
 Днес за първи път с татито го изкъпахме сами и мисля се справихме добре. Плака много малко дори Simple Smile. Но аз и досега си му миех дупето самичка. А и общо взето в отглеждането никой не ми помага. Най - много някоя от бабите да дойде за около час и толкоз. Иначе с тати гледаме сами да се оправяме. Е на моменти не много успешно, но се стараем.

# 73
  • Мнения: 13
Деси, при всички положения мисля че е полезно да имаш и слинг под ръка. Днес след ваксината Наско само в слинга успяваше да се утеши. Аз имам и кенгуру, но си уших и един пробен слинг от стар чаршаф и две гривни за ръка, че не намерих дръги подходящи халки. Общо взето ги редувам, но слинга ми е по-удобен, защото когато бебо заспи и искам да го оставя да поспи на спокойствие, не се събужда, а в кенгуруто винаги се буди като го местя.
Баленка, как нямаше кой да ми каже за тази ваксина, че мога да сложа бебо на гърдата... Педиатърката ми каза само да го гушна и да му държа крачето. Но нищо, с първите деца е така, докато се научим има да правим грешки..

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 21:55 от merany

# 74
  • София
  • Мнения: 717
Добър вечер!
Честито на Елениа! Да е жива и здрава Стела!  bouquet
Роси, ужасен е наистина този грип. В деня, в който родих се разболя мъжа ми. Четири дни имаше много висока Т и адско главоболие, както казваш. Беше дроб. Sad  А по повод на:
Цитат на: rosi_bosi
след 5 дни ще сме на консултацията ще видим дали "той е дебел" или "той не е дебел" hahaha
rotfImao rotfImao rotfImao
Галадриел, скорошно оздравяване на Петър!  Hug
Пухка, това в Шейново с бебетата е прословуто. Наскоро се видях с една приятелка и ми разказа, как всеки път чакала на асансьора. Shocked
Деси, това с мушкатото също е вид клизма. По-добре недей! Naughty Лохии ми текат все още, нямам неприятна миризма. Rolling Eyes
Мерани, не се връзвай! Първият месец може и кг. и половина да се наддаде. Виж, ако е постоянно, да. Как може да ти се кара...... ooooh!
Изабелка, дано и ти много скоро се похвалиш, че сте се преборили с гадната себорея.  Hug
Алекс, може да усвоява кърмата и затова да не ака. Мери каза, че ако има пишкано 3 с.л. в памперса, значи му стига на дечко. Peace
Браво за хубавите резултати на всички бебчета! Ние на ортопед ще ходим сигурно следващия месец при Д-р Медникаров!
Лека вечер на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт