Плашите ли децата с меца, вълчо и т.н.?

  • 9 160
  • 215
  •   1
Отговори
# 90
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От няколко дни малката(на 2г. и 8м.) е следобед при свекърва ми. Днес отивам да я прибера и докато си приказваме се чу някакво почукване(навън духа силен вятър) и малката се скри зад баба си и казва уплашено - "Виж, мамо, Баба Меца чука на прозореца". Нищо не казах, само погледнах въпросително свекървата. И понеже на нея й е пределно ясно какво ми е отношението към подобен род страхове и малката няма начин от мен да е чула за Баба Меца, започна да мънка и да се оправдава. Пред нея казах, че Баби Меци тук или на прозорците няма, те са в гората и сега спят. По пътя за вкъщи ме попита отново дали няма да дойде меца, но аз й припомних, че тя си стои в гората и не идва при нас.

# 91
  • Мнения: 4 629
Ние никога не сме плашили сина ни с мечки, кучета и т. н. Но отското той си е измислил някакво чудовище, от което го е стах. Хем го е страх, хем го търси да го види  Crazy Аз не го плаша с него. Помагам да го търсиме  и ходя с него от стая в стая да му пазя страх  Grinning

# 92
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Не! Против тези методи съм.

# 93
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 878
Не,не съм и не виждам смисъл да насаждам страхове.

# 94
  • Мнения: 2 032
Не.
Пък и аз съм по-страшна от мечки, вълци и баби Яги, не е нужно да ги въвличам.  Wink

# 95
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, не съм го плашила.

# 96
  • София
  • Мнения: 619
Сега да кажа и аз!Започнах с "ауууу кой чука"или "някой чука"-спрях с това,защото сега при всяко почукване на вън или от комшийте и следва рев!Голяяяма грешка от моя страна!После бяхме на"баба меца идва"их-кане и ах-кане!Така ядеше и заспиваше!Пак голяма грешка от моя страна!Онзи ден:започна да се тръшка,хвърля,блъска,удря ме(побърка се това дете от 3-4 дни)(ще пусна тема даже за това,защото не знам как да действам вече)и да взема че да го метна в банята при баба меца на тъмно за 2сек.-ужас  ooooh! ЗАГУБЕНА ПАТКА  #2gunfire (само ако тати разбере ще ме удуши)Сега не го плаша с нищо ами напротив лекувам последици от това!Но ми трябва съвет:как да постъпвам.Не става с бой по пампито-почва да повръща от рев.Спира да се тръшка само както майка казва с баламосване-т.е. с добро и отвличане на вниманието!  Thinking Outta Joint

# 97
  • София
  • Мнения: 6 303
Но ми трябва съвет:как да постъпвам.Не става с бой по пампито-почва да повръща от рев.Спира да се тръшка само както майка казва с баламосване-т.е. с добро и отвличане на вниманието!  Thinking Outta Joint
Продължавай с добро. Колко е голямо детето? Може всичко това да го прави, за да привлече внимание.

# 98
  • Мнения: 1 512
А защо просто не спрете да я лъжете и не започнете да обяснявате- напр. късно е, всички вече се приготвят за сън, за да сме здрави и усмихнати; крачетата обичат да се гушкат на топло в пантофките, нещо такова.
Никога не съм плашила Кристина с меци, вълчовци, торбалани. Забранила съм на баби и дядовци да го правят. Помня, че мен като малка ме плашеха с Бармалей (едни герой от руска книжка) и милиционер. Не можех да заспивам сама, страх ме от тъмното до ден - днешен, а на улицата изпадах в паника, ако видех униформен. Внимавайте с тия работи, ей.
В градината бяха приказвали нещо на децата, Криси постоянно говореше за меци и вълчовци, криеха се под масата в кухнята, зад пердето в стаята. Голям зор видяхме, докато ги изгоним нахалните твари. Убедихме я, че Баба Меца не е страшна, че тя живее в гората и си има малки мечета.
Страшната съм аз. Twisted Evil

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Предлагам нововъведение - децата да се плашат с МВФ, ЕКомисия и други институции. Wink

# 100
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Предлагам нововъведение - децата да се плашат с МВФ, ЕКомисия и други институции. Wink
Най-добре с Масларова! Wink

# 101
  • Мнения: 9 052
по цял ден с това се zанимавам , ако нее добре наплашен, zначи не съм си свършила добре работата и си пиша двойка zа деня  Rolling Eyes

# 102
  • Мнения: 14 133
Не, много съм против такова плашене.  Naughty Crossing Arms
Дори съм се карала с майка си преди време, за да не прилага подобни старомодни методи за въпитание на малкия.  Crossing Arms

# 103
  • Мнения: 765
Не, никога не съм го правила. Тя и без това е плашлива от разни неща- шумове, непозната обстановка или хора. Не искам да и всявам допълнителни безсмислени страхове. Освен това така нареченото "плашене" е откровена лъжа, а аз не смятам, че трябва да лъжа детето си, колкото и да е малко. Искам да има реална представа за света, а не да си изгради свят от мечки, вълци и торбалановци, които бродят наоколо.
Мен са ме плашили като дете и си спомням , че изпитвах ужас. Абсолютно безсмислено е да причинявам това на който и да било, какво остава на малкото ми дете.
Плаша я , че няма да отидем в парка , или че няма да и купя обещан подарък, или че няма да си говорим като приятелки, докато не направи това и това, или че няма да разкажа приказка вечерта- такива истински, реални неща . Това е моят начин на възпитание и за мен той е правилен. Не подценявайте интелекта на децата си, колкото и да са малки.

# 104
  • Мнения: 929
Веднъж реших да изплаша дъщеря ми с "кумчо вълчо" защото нищо друго не помагаше в ситуацията, но се оказа че това изобщо няма да помогне - тя започна да вика "Чивучко ела" и това беше на мен просто ми стана смешно  и разбрах че няма смисъл да се пробвам да я плаша с подобни неща.

Общи условия

Активация на акаунт