Палачинки с кисело мляко

  • 18 262
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Вкъщи, когато няма прясно мляко, се правят с бира.

# 16
  • Мнения: 6 713
Не съм си помисляла палачинките да стават с кисело мляко Blush Като виждам отзивите за тях, ще пробвам значи! Peace

# 17
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Моята рецепта е почти същата (разликата е в - колкото кисело мляко, толкова  и вода, 1 1/2 -2 ч.л. сода и маалко олио). Не подмазвам тефл. тиган, след изпичане ги мажа с масло.  Simple Smile

С прясно мляко не ми харесват Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 22 867
Тая вечер ги хапнахме. Много ми харесаха, едни такива крехки и мекички. Heart Eyes Някой обръщал ли ги е с подхвърляне? Нещо не се получи, влезе в действие дървена лопатка.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз вчера ги правих.... мммм..... Mr. Green Crazy Hug

# 20
  • Мнения: 1 122
Да обръщала съм ги и с подмятане.

# 21
  • Мнения: 1 176
Момичета,като правите палачинки как разбивате сместа?На ръка или с миксер?Не съм правила от поне две години и съм забравила.Кажете как стават по-сполучливи.

# 22
  • Мнения: 22 867
Аз я разбих с тел.

# 23
  • Мнения: 1 122
Аз разбивам винаги с тел.

# 24
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Яйцата само разбивам с миксер.

# 25
  • Мнения: 1 176
Мерси за отговорите.Утре ще ги направя за закуска.Дано да станат с тукашното чужбинско "кисело" мляко.Eli===, ти пробвала ли си с канадско кисело мляко?

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 22:45 от Eclat

# 26
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ами само с канадско ги правя - Аstro, 2 %  или 3,25 % . БГкисело мляко тук няма ( може и в БГ да няма вече  Rolling Eyes   Laughing Simple Smile )

а ти къде в канадско си ?  Wink

# 27
  • Мнения: 6 442
Вкъщи, когато няма прясно мляко, се правят с бира.
Това сериозно ли?

# 28
  • Мнения: 1 176
Да,и аз мислех с Astro да пробвам.Мерси.

# 29
  • Мнения: 22 867
Вкъщи, когато няма прясно мляко, се правят с бира.
Това сериозно ли?

Абсолютно сериозно. Правят се по същия начин както с прясното мляко, само че с бира. На една бутилка 4 яйца, брашно до нужната гъстота. Стават тънички и по-жилави, тези с киселото мляко са по-меки. Ядат се и със сладко, пълня ги с плънка от сварено и запържено с подправки пилешко и ги запичам на фурна с кашкавал отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт