пчелно млечице

  • 39 943
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 625
Аз давах около 3 месеца:схемата беше 20 дена давам,10 дена почивам.Детето беше почти на 3 години.Честно казано за тези 3 месеца детето се скъса да боледува и накрая спрях да давам.

# 16
  • Мнения: 8 769
Давала съм и давам на децата си. На малкия-от около година и половина.
ДАвам за около седмица, после имам около месец почивка.
Ако тръгнат да се разболяват-давам всеки ден по веднъж, като продължителността на приема зависи от състоянието им.
Абе карам я на усет и се водя по децата.

# 17
  • Мнения: 902
от къде си го купувате пчелното млечице? и как сте сигурно в качеството на продукта?
аз си търся 100% натурално пчелно млечице. преди време си спомням, че съм купувала такова, но беше в кутия(малки шишенца) някакво китайско и имаше няколко Е-та newsm78 #Cussing out

# 18
  • Мнения: 8 769
Във Варна-от магазин за пчелни продукти.

# 19
  • Мнения: 902
само че аз съм от София Thinking

# 20
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
свекър ми го намери на пазара Кирков има го и в Халите на пчеларския щанд. Но е много гадно на вкус и малкия не го иска и затова му взех мед със пчелно млечице и с него нямаме проблем.

# 21
  • Мнения: 2 655
Добре, дайте данни на магазина къде точно се намира във Варна и как да го давам на често боледуващи деца?

# 22
  • Мнения: 8 769
Добре, дайте данни на магазина къде точно се намира във Варна и как да го давам на често боледуващи деца?
Не зная как точно се казва улицата, но ще ти обясня.
По бул. Владислав, пътувайки към зимно кино Тракия, свиваш в дясно след магазин "Владислав" и около 20-30 след кръстовището в лявата ти страна е магазина за пчелни продукти. На този ред има някакви ддруги магазинчета, все малки, търсеното е второ или трето магазинче.
Дано съм била ясна  Blush
Аз пчелното млечице го давам всяка сутрин на гладно на децата си на върха на лъжичката, смесено с мед.
За профилактика-по около 2 седмици до месец, после идва почивка около месец-два. Давам го предимно през късна есен и зимния период.
Ако се разболяват-пак всеки ден за около 5 до 7 дни (зависи от състоянието им).
Ръководя се от този сайт: http://abiconic.dir.bg/bees/index.htm
където са дадени освен всички данни за пчелните продукти, така и препоръчителната доза от пчелно млечице:
Цитат
 
  *  кърмачета до 6 месечна възраст: 65 mcg
    * кърмачета от 7 до 12 месеца: 80 mcg
    * деца от 1 до 3 години: 150 mcg
    * деца от 4 до 8 години: 200 mcg
    * деца от 9 до 13 години: 300 mcg
    * подрастващи от 14 до 18 години: 400 mcg

Възрастни

    * 19 години и повече: 400 mcg
    * бременни: 600 mcg
    * кърмачки: 500 mcg

Дано съм била полезна!

# 23
  • Мнения: 2 655
Мерси ТУФИ!
Още днес ще купя, че след шарката и двете са от тази сутрин със сополи. УЖАС!!!!

# 24
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Много полезно инфо!

# 25
  • Мнения: 834
Аз пък да питам. Пчелното млечице на прах /в капсулки/ със същите параметри ли е Rolling Eyes
Днес за пръв път видях такова. Една колежка ходи до аптеката за разни лекарства и купила млечице в този му вариант. 2 блистера в опаковка за 4,70лв, на "Актавис". Отворих една от капсулите да го опитам. Беше сладко като сухо мляко. Дали е истинско newsm78 или е поредната фармацефтична заблуда newsm78
Някой ползвал ли е в този му вариант и какви са му отзивите?

# 26
  • Мнения: 8 769
Аз пък да питам. Пчелното млечице на прах /в капсулки/ със същите параметри ли е Rolling Eyes
Днес за пръв път видях такова. Една колежка ходи до аптеката за разни лекарства и купила млечице в този му вариант. 2 блистера в опаковка за 4,70лв, на "Актавис". Отворих една от капсулите да го опитам. Беше сладко като сухо мляко. Дали е истинско newsm78 или е поредната фармацефтична заблуда newsm78
Някой ползвал ли е в този му вариант и какви са му отзивите?
Не зная дали е със същите параметри. В сайта, който съм дала в малко по-горен пост има контакти-можеш да се свържеш с тези хора и да им зададеш въпроса си. Аз съм се допитвала до тях, лекар беше този, който ми отговаря, так че мисля, ще получиш адекватна информация.
Може да е въпросното лиофилизирано пчелно млечице:
Цитат
Прясното пчелно млечице /Royal Jelly/ е гъсто, пастообразно, непрозрачно вещество с кремавобял цвят. Постепенно добива матово-жълтеникав отенък. Лиофилизираното пчелно млечице /Royal Jelly/ е бял до светлокремав, силно хигроскопичен прах. Водните му разтвори притежават същите свойства като и естественото.
Провери какво пише на опаковката.

# 27
  • Мнения: 3
Интересна тема. ще я следя!
само имам забележки към бактериите, но предполагам че са грешки по невнимание  Peace
С ДОКАЗАНО ДЕЙСТВИЕ

# 28
  • Мнения: 3
Пчелно млечице има навсякъде където продават мед(пазари,пчеларски магазини и др.)  взима се с дървена или пластмасова лъжичка на върха на дръжката приблизително по една капчица един път дневно.С доказано бактериацидно деиствие,наблюдавано при пациенти със стафилококи и стрептококи.След лечението се наблюдават голяам брой лактобактерий

Общи условия

Активация на акаунт