Колко струва живота в България?

  • 26 536
  • 404
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Малко статистика  Grinning

Колко струва живота в България и най-вече големите градове? Колко пари са необходими на едно семейство с ученици за сносен живот, не лукс, но не и мизерия.

Подвъпрос:  Заслужава ли си?

Незнам дали сега живееш в БГ или не, но живота тук е непоносим, както финансово, така и емоционално. И ако не живееш в БГ, не се връщай!
На нас ни трябват минимум 1500 лева на месец, а сме без дете! Не ми се мисли ако имахме.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 841
Да, около 3000 минимум е и моят отговор.

# 17
  • София
  • Мнения: 932

Подвъпрос: Ако трябва да се преместиш от друг град в София - по-добре се премести в друга държава.
PeaceПодкрепям, ние сме от София и работим по въпроса, за друга държава, за съжаление  Tired
На въпроса и аз мисля, че около 3000 хил. за нормален живот, без луксове и много излишни разходи за глезотии, но достатъчни за това , да не се чудиш с какви пари и от къде ще пазаруваш, последната седмица преди заплата.

# 18
  • Мнения: 606
Я кажи най-напред какво разбираш под сносен живот. това включва ли 2 седмици на златните и 2 седмици на пампарово, 2 коли, къща с гараж и домашна прислужница?

не, това е мизерия ...

  Еми честито! На мен де. А и на много други саморазпознали се мизерници. (по твоят аршин)

# 19
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Животът като ценност не струва пукнат грош в тая държавица - всеки може да ти го отнеме и никой нищо няма да му направи!
Втори отговор - За поддръжката на нещо без стойност тук явно си заслужава да пръскаш пари с шепи, както правят парвенютата, щото на тях и на крадците си им е най-добре - просто райско кътче!

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
аз съм скромно момче, от малък град и имам скромни представи .... кога дойда в големия град "глей ко стаа"

# 21
  • Мнения: 6 619
Честно казано малко прекалявате с оплюването.
Толкова ли сте нещастни тук?

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Малко статистика  Grinning

Колко струва живота в България и най-вече големите градове? Колко пари са необходими на едно семейство с ученици за сносен живот, не лукс, но не и мизерия.

Подвъпрос:  Заслужава ли си?
Минимум 3000 за най-най-най елементарните неща - покрив над главата (наем/заем/сметки), храна, транспорт до/от работа/училище/детска градина, образование на децата, медицинско/стоматологично обслужване, битова и лична хигиена. Даже са малко.
Подвъпрос: Ако трябва да се преместиш от друг град в София - по-добре се премести в друга държава.

 Peace Peace Peace

# 23
  • Мнения: 1 334
Честно казано малко прекалявате с оплюването.
Толкова ли сте нещастни тук?

И аз това се канех да попитам.

По темата : зависи в кой град на Бг ще се установиш. В София е един мальк ад под небето що се отнася до пренаселеност, лош вьздух, мьрсотия по улиците. Сьщо има проблем с училищата, добрите училища струват пари.
Като цифри, наистина 3500-4000 са някаква сума която ще покрива най належащите разходи. За по-малките градове, не знам.

Мисля че си струва, стига да не обрьщаш внимание на дребните неща, които тук май не са много дребни и са много. Сьщо си струва ако ще се чувстваш в Бг по добре в сравнение с мястото кьдето си сега. Успех. Btw, в коя дьржава си?

# 24
  • Мнения: 13
е чак пък 3 000 лв    newsm78 ние с мъжа живеем с 1000 на месец не сме под наем,стигат ни ,но не излизаме често   Cryмисля че 1500-1700 ще са ни идеални на месец.

# 25
  • Мнения: 804
Схванах въпроса ти погрешно и бях готова да отговора "Нищо не струва"!
Май най-евтиното нещо в България е животът . Кучета ни ръфат, влакове ни изпращат в отвъдното, монополисти ни обират, доктори ни игнорират...
Нищо не струва живота в България, но прехраната си има цена:
кило краставици 3,95,
кило домати 3,50,
кило мозък= 1/2 кило домати.
Ами до там го докарахме.

# 26
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами ако нямаш заеми и не плащаш наем....средно по 400 лв на човек за храна и тук-там някоя дрешка...отделно 400-500 са за сметките за ток,парно,вода и телефон..според нуждите...

# 27
  • Мнения: 281
Минимум 1500 лв Thinking.

# 28
  • Мнения: 4 965
е чак пък 3 000 лв    newsm78 ние с мъжа живеем с 1000 на месец не сме под наем,стигат ни ,но не излизаме често   Cryмисля че 1500-1700 ще са ни идеални на месец.

Въпросът е за 4-членно семейство: мъж, жена и 2 деца /доколкото разбрах, ученици/.  Naughty
Казваш 1500-1700 лв. за теб и мъжа ти само...
Както и да го смятам 4-членно семейство с около 3000 лв. ще е далеч от идеалното състояние, пък какво остава с 1500...


...
За поддръжката на нещо без стойност тук явно си заслужава да пръскаш пари с шепи, както правят парвенютата, щото на тях и на крадците си им е най-добре - просто райско кътче!

А замисляш ли се, че с лека ръка към "парвенютата и крадците" приравняваш и хората, които изкарват повече пари с честен труд и благодарение на собствените си усилия и възможности?


С удоволствие цитирам това мнение /останалото ми се струва прекалено и се чудя защо ако е толкова зле, още срещам хора по улиците/:
...
зависи в кой град на Бг ще се установиш. В София е един мальк ад под небето що се отнася до пренаселеност, лош вьздух, мьрсотия по улиците. Сьщо има проблем с училищата, добрите училища струват пари.
...
Мисля че си струва, стига да не обрьщаш внимание на дребните неща, които тук май не са много дребни и са много. Сьщо си струва ако ще се чувстваш в Бг по добре ...

# 29
  • Мнения: 4 458
Оле, вие ме убихте! Какви са тези цифри? Ужас!

Питам ви за стандарта в България и основно в София понеже съм от там, но в момента живеем далече, далече. Не ми е зор да се връщам. Бях се замислила ако ми се наложи евентуално.
Чувам различни неща, някой казва че е още по-зле от преди а други че е по-добре. Объркана съм и не знам дали си заслужава да се върна или да си остана тук.

Вълнува ме и въпроса с образуванието. Чувам, че нивото било отчайващо, а от някои други че е много добро.

А под сносен живот разбирам наистина основен без излишни разхищения. Е разбира се да могат децата да отидат до някой парк поне веднъж в месеца, да се храниме от време на време в някое ресторантче, пицария....  Да не ми се налага да се затварям в една стая за да пестя ток и  такива неща.  Децата да ходят на някакви курсове....

Само че, ако сумата която е необходима за месечна издръжка наистина е това което казвате и то без да слагаш на страна за спестяване, то май по-добре да си седя тук  Mr. Green

А, какви са заплатите? Явно и те доста са се увеличили  Thinking
Май ми трябва малко реалистична и прясна информация от Б-я че аз помня времената когато с 400 лв се живееше царски  Grinning

А, да, става дума за 3 души - сама гледам децата!

Общи условия

Активация на акаунт