кога да кажем че ще имаме бебе

  • 4 945
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Чак в четвъртия месец, водена от суеверие. Тъпо, ама....всичко става.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз казах веднага след положителните тестове(баха 3).
Не съм суеверна-каквото е писано,това е!
Желая ти лека бременност!

# 62
  • Мнения: 1 085
И аз като забременея бих казала веднага , но нали ви казах какво ми сподели майка ми но не съм суеверна така че.Ще съм най-щастливата на света и няма да мога да издържа да не кажа!

# 63
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Когато АГ-то потвърди бременноктта ми-8 г.с., мъжът ми и синът ми бяха толкова щастливи, че разтръбиха по телефона на всички роднини и приятели.

# 64
  • Мнения: 5 577
предния път мълчах, знаеха 5 човека на кръст, и висях по болниците с кръзоизливи и ми надупчиха д. 

сега съм разтръбила, макар, че още на преглед не съм била даже.

# 65
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз не съм казвала на никого, не поради суеверие или нещо подобно - исках да видя кога ще започне да ми проличава и кога приятелите ми ще "ме хванат в крачка" Wink

# 66
  • Мнения: 281
Смятам някъде след 3-ия месец да е... Thinking

# 67
  • Мнения: 1 103
Казах на всички веднага щом разбрах. Не съм суеверна.

Между другото току що с тази тема каза на 67 710 потребители, така че си мисля, че и твоите близки е хубаво да знаят  Mr. Green
Много добре казано   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 688
Имах колежка със случай като на Сълзичка, много беше неприятно, когато загуби бебето - на всички трябваше да обяснява, че го загубила, след като беше разгласила, че е бременна. На нея самата й беше гадно, а и колегите се чувстваха притеснени как да се държат.
Като се позакрепят нещата и започне да ти личи, така или иначе всички ще разберат.

Аз самата казах на близките си почти веднага, а на шефа - преди да ми личи, защото исках да ми обучат заместник овреме. Всички останали, които заподозряха, си мълчаха дискретно, докато не започна да е очевидно.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 504
Това е доста личен избор. Аз отидох рано на преглед и доки каза, "че си бременна си бременна", ама не се знае дали плодния сак е пълен. Каза ми, че най-добре е да се види дали наистина ще има ембрион и дали този ембрион ще има сърдечна дейност и тогава да се хваля. Казахме след 3я месец, когато бебка вече си имаше ръчички, крачета, сърдечна дейност  и на прегледа в 12 седмица доки написа " 1 жив ембрион"звучи гадно и статистически но... Дори доки ми обясни, че преди това не се води ембрион, а май зигота... Риск в една бременост винаги има, не съм суеверна, но евентуално ако беше станало нещо трябваше на 1000 човека да обяснявам защо вече не съм бременна.

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 16:15 от EmiR

# 70
  • София
  • Мнения: 4 397
Кога си решите тогава  Peace
И с двете почти веднага казахме.

# 71
  • Мнения: 149
Аз първо помислих че имам някаква инфекция и затова не ми идва цикъла и отидох много рано на лекар. Знаех, че съм бременна в 3 г.с. и бебчето се виждаше като една много дребна точица. Още тогава не можах да се стърпя и казах на бащата веднага след прегледа,а на родителите ми след 1-2 дена, защото тогава успяхме да се видим Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4 784
Почти не сме крили. Веднага казахме на семейството ми и след като чухме и тоновете на бебчо вече започнахме да споделяме тайничко с този онзи, а след третия месец общо взето се отпуснахме съвсем и разгласяхме на всички.

# 73
  • Мнения: 9 814
В началото знаеха само най-близките. По-далечните познати, приятели и роднини разбраха към 5 м.

# 74
  • Мнения: 1 336
Много исках да го запазя в тайна до третия месец, но не успях. Казах на майка ми, мъжа ми и свекървата. Свекървата казала на свекъра, той на бабата, тя пък на братовчедка си, тя на приятелка и т.н. Simple Smile
Когато кажеш, че нещо е тайна хората имат още по-голямо желание да го кажат на колкото се може повече хора.
Дано всичко да е наред и суеверието да не важи при мен!  newsm17

Общи условия

Активация на акаунт