Добър ли е според вас този режим на хранене

  • 1 171
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
Добре де,казваш,че ще дадеш овесени ядки като въведеш глутена,а днес си му правила яка порция пшеничен грис(пшеницата съдържа глутен)?Или аз не съм разбрала?Смятай глутена за ударно въведен тогава...
А за режима на хранене,аз смятам,че ви е ок.Наистина,можеш да даваш сурови плодове,това ви липсва.Аз не се осланям само на купени плодови пюрета като източник на плодове.За попарата-тя е източник единствено на сирене,което можеш да слагаш напр. в зеленчуковото пюре на обед,в дните когато го даваш без месо.Става много вкусно:)Всичко останало в попарата са само празни калории от хляба...До една година основна храна трябва да е млякото,така че щом си го яде на закуска и си му стига,не го замествай с попара.Моята дъщеря на 1.1г. още си е на кърма и АМ сутрин и се чувства чудесно.Каша няма никакъв проблем да даваш всеки ден,смесена наполовина с плодово пюре,така става по-леко.Това,че кашата надува децата е мит от времето,когато не е имало готови каши,а са бъркали препечно брашно със захар и прясно мляко.От такава каша наистина се пълнее,но от съвременните бебешки-не.

# 16
  • Мнения: 1 596
Добре де,казваш,че ще дадеш овесени ядки като въведеш глутена,а днес си му правила яка порция пшеничен грис(пшеницата съдържа глутен)?Или аз не съм разбрала?Смятай глутена за ударно въведен тогава...
А за режима на хранене,аз смятам,че ви е ок.Наистина,можеш да даваш сурови плодове,това ви липсва.Аз не се осланям само на купени плодови пюрета като източник на плодове.За попарата-тя е източник единствено на сирене,което можеш да слагаш напр. в зеленчуковото пюре на обед,в дните когато го даваш без месо.Става много вкусно:)Всичко останало в попарата са само празни калории от хляба...До една година основна храна трябва да е млякото,така че щом си го яде на закуска и си му стига,не го замествай с попара.Моята дъщеря на 1.1г. още си е на кърма и АМ сутрин и се чувства чудесно.Каша няма никакъв проблем да даваш всеки ден,смесена наполовина с плодово пюре,така става по-леко.Това,че кашата надува децата е мит от времето,когато не е имало готови каши,а са бъркали препечно брашно със захар и прясно мляко.От такава каша наистина се пълнее,но от съвременните бебешки-не.

Казвам,че съм приготвила грис за да го опитам аз на вкус. Laughing
Не съм му го дала,исках да видя дали на мен ще хареса.
И се оказа прекрасно на вкус,което значи,че ще му дам като му дойде времето Simple Smile Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 2 734
Ясно Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, виж дали няма да се чувства добре ако оставиш последното хранене. Попара не правя и не възнамерявам да правя такава. Сирене слагам в пюрето, когато е "постен" ден. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 596
Хм, виж дали няма да се чувства добре ако оставиш последното хранене. Попара не правя и не възнамерявам да правя такава. Сирене слагам в пюрето, когато е "постен" ден. Simple Smile


Да не му давам последното мляко в 23 ч ли?
Ако това имаш предвид,ще се събуди в 6.00 което не ме устройва. Mr. Green

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ето как ядем ние:
7-мляко
10:30-попарка
14-второто от
кухнята/но това е от
една седмица/
17:30-крема от кухнята
21-мляко
А между някои хранения давам сок или/и плодово пюренце.

# 21
  • Мнения: 745
Мама Мия,ние сме с 4 хранения.2 мляко,1 каша,1 зеленчуково или местно.Последното ни ядене е към 8.30.
Сутрин яде към 8.Той си го наложи този режим. Peace

# 22
Ние имахме на 9 месеца следния режим:

7 - АМ
13 - зеленчуково пюре (2 дни постно, 5 с месо)
16 - плодово пюре без АМ (само с 1 ч.л. рапично олио и 1 сухарче)
19 - млечна каша
22 - малко АМ

Попара не съм давала. За закуска по-скоро грис, качамак или кускус сьс сирене, но чак след годинката.  Peace

П.П. Случайно видях, че си пуснала същата тема и в Д-р Нивеа Бебе и там докторката те е посъветвала да даваш на обед жьлтьк и за разнообразие понеже бебето вече е "голямо" да му даваш кисело мляко... Направо останах изумена.  Shocked За бебетата колкото по-малко разнообразие, толкова по-добре (в Германия се говори за един максимум от 3-4 менюта, които да се сменят всяка седмица). За жълтъка и киселото мляко толкова рано няма да коментирам. Само не знам тези доктори така ли не си сверяват часовниците да видят колко са се променили нещата в днешно време, а си карат по остарелите стереотипи...  Confused

# 23
  • Мнения: 1 596
Ние имахме на 9 месеца следния режим:

7 - АМ
13 - зеленчуково пюре (2 дни постно, 5 с месо)
16 - плодово пюре без АМ (само с 1 ч.л. рапично олио и 1 сухарче)
19 - млечна каша
22 - малко АМ

Попара не съм давала. За закуска по-скоро грис, качамак или кускус сьс сирене, но чак след годинката.  Peace

П.П. Случайно видях, че си пуснала същата тема и в Д-р Нивеа Бебе и там докторката те е посъветвала да даваш на обед жьлтьк и за разнообразие понеже бебето вече е "голямо" да му даваш кисело мляко... Направо останах изумена.  Shocked За бебетата колкото по-малко разнообразие, толкова по-добре (в Германия се говори за един максимум от 3-4 менюта, които да се сменят всяка седмица). За жълтъка и киселото мляко толкова рано няма да коментирам. Само не знам тези доктори така ли не си сверяват часовниците да видят колко са се променили нещата в днешно време, а си карат по остарелите стереотипи...  Confused

Здравей,благодаря ти Simple Smile
Е те нашите педиатри,знаем какви са Wink Аз много не ги слушам Crazy
Аз захраних моят юнак като навърши 6 месеца.Добре,че не се водих по старите схеми,че горкото ми дете.
Просто реших да попитам и майките тук,какво друго мога да дам за разнообразие,че вече нали е голям Simple Smile
За грис да,ще му давам,качамака как го правиш? А кус кус пасираш ли го?
Каши всеки ден ли давате,как е в Германия?
Там е работата,че искам да имам 2 закуски които да редувам и 2 за следобедните в 16 ч.

# 24
Mamma_mia, качамака става много лесно - като заври водата сипвам малко ( 1/4 от опаковката се разтваря обикновено в 0,5 л. вода) и бъркам на слаб огън докато се сгъсти само 2 минути . Мъжа ми и той много го обича и все гледа покрай бебето и той да намаже.   hahaha Можеш да прибавиш малко масло или мляко ако стане по-гьсто, а също и малко изкиснато сиренце ако си захранила вече с него.   chef Качамака беше първата храна, която малката започна да яде сама с лъжичка! Просто защото хубаво полепваше по лъжичката като поизстине и в процеса на учене (а тя много държеше сама да опитва) нямаше как да падне по земята или по килима и аз я оставях.  Laughing Кускуса не съм пасирала, дъщеря ми си го хапваше така.  Wink Относно кашите давала съм ги всеки ден и всички мои приятелки в Германия също. Не мисля, че трябва да имаш притеснения за това. На вашата възраст е даже препоръчително. Тук във форума прочетох, че кашите били тежка храна и се давали само следобед.  Shocked При нас се дават обикновено вечер за да се засити детето и да спи добре цяла нощ. Нашето педи дори беше споменал, че кашите били идеални за вечер, защото са лека храна... Какво да се прави - разни хора, разни идеали... Но каквото и да решиш успех и да ви е сладко!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт