аман от бьлгари

  • 18 347
  • 183
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
arrows
11 куфара.... кажи и да дойде да си ги вземе.. щом е тръгнала без тя значи не са и ценни Mr. Green

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
незнам колко са големи тези куфари, но аз и сега не мога да събера толкова багаж.
а книги имам доста  newsm78

какъв ли Плюшкин трябва да си, че да събереш толкова багаж?  Thinking

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ох, разсмя ме..........( ама и аз бих могла да се отзова на твоето място, защото все "не " не мога да кажа)

Вярно е, че има и нахални чужденци, но % да ти се случи подобно преживяване от сънародник е по-голям. При нас е доста залегнало вършенето на неща за другите ( което не е лошо, но зависи до каква степен).

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 01:01 от Kalinka

# 18
  • Мнения: 1 610
Интересно ми е за колко време е събрала  11 куфара?

# 19
  • Мнения: 3 932
Интересно ми е за колко време е събрала  11 куфара?

Бе не, че не се събират. Ние уж една година имиграция, пък като се заместихме миналото лято не се отели вола Whistling
Иначе, тук сме помагали с информация, превоз, кинти и каквото можем, но в интерес на истината никой не е злоупотребявал, разни хора, разни идеали!Малшанс...

# 20
  • Мнения: 314
 Shocked    Звучи ми сякаш е време да се научиш да казваш НЕ! :  )  Е, по-лесно е да се каже отколкото да се направи, така че успех!

# 21
  • Мнения: 3 674
arrows..Ох мила ми приятелко, напълно те разбирам за какво ми говориш. Rolling Eyes И аз бях такава...Всеки който ме познава, ако минава през моя град и заминава на  някъде, трябвало да преспи някъде . И къде...у нас. Crazy

Хотелите били  скъпи, те българите гурбетчии нямали пари за хотел,"милите" Mr. Green

Хора не ме разбирайте погрешно.Ако човек е закъсал и е в  нужда и няма пари,няма да го оставим на улицата. Blush


Но аз говоря за друга категория българи. Лошото е, че подаваш ръка, а те се държат като че ли си им длъжен... newsm78

Те същите дето "няма парички за една нощ в хотел" в България карат  примерно последен модел Голф, и ма gsm за 1000 лева и часовник за толкова, ама нямали парички за хотел.

 Значи като дойде тук, пред нас се прави на "беден'...а като си иде в България там се фука и е пълен баро....Егати и абсурда... newsm78 Или си беден или не си!

Та у  нас беше станало крайпътен мотел,плюс им се сервира вечеря преди да си легнат и сутрин закуска с чайче и кафенце... Rolling Eyes

Ама на моя мъж взе да му писва от  моите "български приятели" и един ден  казахме КРАЙ!  "Безплатния хотел" у семейство С..." е ЗАТВОРЕН  Mr. Green

Сега в къщи идват и отсядат само истински приятели и близки.

Та arrows вземи се в ръце докато е време...

# 22
  • Мнения: 1 294
Верно си дашна...  Wink
Aз явно вадя късмет, щото в наше село българите са малко и случайни почти не съм срещала. Взаимно не се харесахме с някои, че  се оказа, че не си падам по псуването на местните нрави над чаша ракия, но иначе и на мен някой от приятелите ми тук са българи. Нямам горчив опит.

# 23
  • Мнения: 945
Малко гадно ми zвучи това "аман от българи". Аман от нагли и несъобраzителни хора да, ама zащо да обобщаваме така.
Аz лично нямам такива проблеми. Докато бях в БГ съм помагала на хора, които го zаслужават. Сега в ДЕ не правя нищо по раzлично. Никой не може да ме накара да прибера в дома си просто поzнат или пък да правя услуги на няколо. Не съм го правила преди, не го правя и сега.

И иzвинявай arrow, но ми се вижда гроzно първо да обещаваш на някого да му свършиш услуга, а после да го плюеш по форумите. Ако не правиш услуги с цялото си сърце, то по добре се откажи в самото начало.

# 24
  • Мнения: 3 423
Абе, ароуз, кога отиваме в Айриш пъба,
бе, да поолабим жила малко, мани ги тия
мили родни картинки, каня те на Гинес и
няма да те карам да носиш нищо до БГ!

# 25
  • Мнения: 3 611
11 куфара! Какво влачат тия хора....

Ми как какво, боклук всякакьв  Close

Ей, тия 11 куфара са не нахалство, ами и аз не знам какво... думи нямам. И къде ги държиш сега? Че то и това си е проблем.

Куфарите са под стьлбиЩето вьв входа.
  Rolling Eyes
Абе, ароуз, кога отиваме в Айриш пъба,
бе, да поолабим жила малко, мани ги тия
мили родни картинки, каня те на Гинес и
няма да те карам да носиш нищо до БГ!

Аре ма Лиска,
до кога Ша та Чакам, пресьхна ми гьрлото веЧе...
имаШ ми тела, обади се....
или дай твоя... zа кикерня ли е _ насреЩа сьм ...

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 12:18 от Дивиана

# 26
  • Мнения: 3 611
Малко гадно ми zвучи това "аман от българи". Аман от нагли и несъобраzителни хора да, ама zащо да обобщаваме така.

Ми Щото "само бьлгарите" те zаставят да им вьрШиШ услуга, Че и са недоволни после, ако неЩо не им е натаман.  И естествено всиЧко си е zа твоя сметка ...  Close
ама в мен е греШката... както каzа някой преди малко... Че не мога "НЕ" да кажа  ooooh!

# 27
  • Мнения: 750
аман, аман, ама не се заричай Laughing

сещам се за  далечен роднина, преди няколко години...
очите му не бях виждала у животу, 2 месеца живя с нас - и готвач му бях, и преводач и психолог и консултант и всичко за което се сетиш ( без прекалена фантазия моля) накрая, на изпроводяк и пари за пътни получи и ни казва ' айде, ако има нещо-няма нищо' Joy
сладур!
Joy Joy Joy Twisted Evil Ей такива направо не ги дишам ooooh!Неблагодарник #Cussing out
И аз имах същия слу4ай като твоя.Пак дале4на роднина Thinkingдаже може да се каже,4е не ми е никаква роднина щото е от страната на мъжът на сестра ми.Та тази госпожа живя 3 месеца в къщи,храних я и поих и работа и намерих.Тъй като нямаше с какво да се предвижва я карах 3 месеца напред назад.Накрая си тръгна и пове4е нито я 4ух нито я видях.Беше преди 4 години newsm78.
А колко други българи са се опитвали да се правят на тарикати тук,нямат бройка Twisted Evil.
Ама им отрязах квитанциите на вси4ки Peace

# 28
Ха ха.. звучи до болка познато..
От 1990 година съм извън БГ и съм живял в 3 различни държави и толкова подобни случки зъм преживял че мога да напиша роман на ужасите, но една от най-наглите беше когато един мой съсед в БГ ми предложи да ми даде 100 фалшиви долара а аз да му дам 100 истински, защото виждате ли за мен щяло да бъде по-лесно да ги пробутам на някой из Америка...

Отанчало си мислих че се бъзика, след това си спомних че там където се намирах за наглоста няма граници..

# 29
  • Мнения: 27 524
Не сме имали никога такива проблеми и ядове. От всичките ни познати българи сме доволни, имаме близки приятели между тях. Зависи на какво ниво са, подбираме тези, с които общуваме  Simple Smile
И не всички българи са такива, разбира се. Аман, аман, но и ние сме българи все пак  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт