Захранване през 2-рия месец?

  • 2 723
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 183
Благодаря на всички! Grinning

# 16
  • Мнения: 9 973
да чете и мамата с едномесечното бебе

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз започнах да давам сок от ябълка на 2.5 месеца и според мен коремчето и не реагира добре. Появи се слуз в акото и спрях сока. Започнах да я захранвам преди няколко дни с плодово пюре.
Аз искам да попитам от кой месец се дава сокче на мъниците?

# 18
  • Мнения: 27 524
trqbva da se probva i to samo 6te si kaje!Simple Smile

През втория месец ми е интересно как ще си каже.  Laughing Не е до дете. Всички бебета на два месеца са от човешката раса  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 574
И аз направих грешка ,като дадох сок в 2 мес.,тъкмо коликите бяха поизчезнали,и се появиха веднага след сока.И след като почнах да захранвам след 3 мес.с пюре от морков,към 4 мес.му дадох пак сок и го прие мн.добре.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 249
Сок дадох на 11 навършени месеца. Сокът е тежка храна и се въвежда СЛЕД като са въведени останалите основни групи храни - плодове, зеленчуци, зърнени храни, месо!

За захранването има писано много - независимо какво ще избере майката, апелирам изборът й да е направен след известно време, прекарано в четене (един следобед е достатъчен на първо време!) А не после да каже - ами не знаех, не съм чувала, пък има 1000 постинга във форума. Примерно!

Лично мнение, никого не ангажирам с него! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Az zapo4nah sus sok4e ot morkovi i qbulki o6te ot vtoriq mesec,a ot tretiq zapo4nahme plodovite piorenca.I moga da kaja 4e se 4ustvame mnogo dobre i sra6no mnogo i haresvat, dori ne ni se uveli4iha kolikite kakto kazvat nqkoi pediatri.Az misq 4e tova si e do samoto dete,zatova trqbva da se probva i to samo 6te si kaje!:)

Не се заяждам, но да припомня - цял живот му предстои да яде нитратни и генномодифицирани плодове и зеленчуци! Какво си мислите, че му давате с тези сокове?  Confused Да пази Господ децата от самите нас...  Wink

# 22
  • Мнения: 124
Аз също дадох сок през 2-рия месец по съвет на педито и го оцених като голяма грешка-бум още по силни колики почти денонощен плач - направо ужас.На момента ги спрях э и все още не давам.Захраних към 5-тия месец със плодово и после зеленчуково пюре.

# 23
  • Мнения: 183
Там е работата , че доста съм изчела за тези захранвания и мога да кажа , че все различни твърдения чета...от различни автори - доктори. Заради тва искам мнението на вас майките Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Там е работата , че доста съм изчела за тези захранвания и мога да кажа , че все различни твърдения чета...от различни автори - доктори.

Българи, нали?...
Ако говориш друг език - пробвай в Гугъл.

# 25
  • Мнения: 1 049
Хайде да се захраним и на 2-ия ден, че едно време и така са правили...  До 5-6 месеца нямат нужда от нищо друго освен мляко, а соковете се вьвеждат най-добре след годинката и то силно разредени. Това е общоприето в Европа, само в БГ още не са го разбрали.  newsm78 Извинявам се, но не се сдьржах!

# 26
  • Мнения: 690
За къде бързате с това захранване, бе момичета  Thinking голям мерак е на мамите да му бутат на детето сокове и пюренца, ама има време за това, наистина  Peace горките деца  Rolling Eyes Слушайте педиатрите единствено за болестите, че са доктори все пак, но за захранването - всеки си има глава да чете и мисли  Hug в бг педиатрите незнам кога ще го разберат това захранване - може би, ако четат повечко  ooooh!

# 27
  • Мнения: 92
И моят педиатър ме посъветва да дам сокче ок. 2-и месец. Пробвах. Но беба не искаше
 / плюеше го, въртеше си главата, мрънкаше/ и изчаках. Дадох отново но 3 навършени месеца и ги прие добре, даже ги хареса. Дано не съм навредила нещо, което да се прояви в по-късен етап. И аз мисля, че е рано да захранваш.  Успех!   Peace

# 28
  • Мнения: 1 763
И моята педиатърка ми казаваше да давам сокче още от първия месец. Когато и казах, че няма, тя заяви, че си било на моя отговорност ( кое по-точно не можах да разбера). Сега очаквам пак да ме тормози с тези сокчета и мислех да и принтирам препоръките на СЗО, но там почти всичко написано е за кърмени бебета, а моето е на АМ от първия ден и предполагам, че ще го изтъкне като довод в своя полза. Така че, ако някоя мама ми прати линк с препоръки на педиатри, които се отнасят за бебчета на АМ, ще съм много благодарна. Аз лично имам доверие на мамите във форума и няма да давам сокче, но за пред педи искам нещо, написано от специалист.

# 29
  • Мнения: 569
   Всеки път като прочета за такива "ценни" съвети на педиатри  меко казано се ядосвам Naughty
   Дано повече мами навреме намерят спасение , като се осведомят сами.
   Аз лично сокове още не съм давала, мисля да изчакам до годинка , старая се да давам пресни плодове-просто сме доста злояди и ако му дам допълнително и сокове, се страхувам че ще е за сметка на млякото Thinking  
   Galia- няма с нищо да ощетиш бебчо ако вместо сокове пие АМ или кърма- напротив!Успех Hug
  

Общи условия

Активация на акаунт