Хиперактивност с дефицит на концентрация - 2

  • 42 663
  • 317
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 465
Честит 8-ми Март на всички Мами и Принцеси!Пожелавам Ви любов, късмет и надежда!  bouquet Laughing Hug

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Супер подредена информация за всичо относно нашите деца. Има май неща, които съм пропуснала. Embarassed Това му е хубавото на новата тема . Човек си учи докато е  жив. Нали така.

# 18
# 19
  • Мнения: 465
Останах с впечетлението ,че в БГ ,когато говорите за ХАиДВ   основно  описвате проблем с речта.Аз по-често съм виждала "неспирно бърборене",при което се прескачат думи и се обърква словореда.Речта на детенце или поведението беше първият ви сигнал майчино безпокойство? newsm78При момиченцето,което гледам започват да говорят за Obsessive-compulsive disorder,което щяло да го изключи май ,че от спектъра...

# 20
  • Мнения: 919
Веселчето,моята беше така,с неспирно бърборене.До пубертета,сега не е така.

# 21
  • Мнения: 1 434
Благодаря за благодарностите  Grinning Радвам се че ви е харесала темата  обещавам следващата да е  още по - добра  Hug  bouquet

# 22
  • Мнения: 107
Останах с впечетлението ,че в БГ ,когато говорите за ХАиДВ   основно  описвате проблем с речта.Аз по-често съм виждала "неспирно бърборене",при което се прескачат думи и се обърква словореда.Речта на детенце или поведението беше първият ви сигнал майчино безпокойство? ...
   Речта на детето ме обезпокои,а не поведението.Проговори малко преди 3г. възраст(в момента е на 5,6г).След известно време започна да заеква.Това ме накара да се консултирам със специалисти,но те отричат да е хиперактивен.Посещаваме логопед и психолог.Вече знае цифрите,азбуката.Започна да проявява интерес към оцветяването(използва лява ръка)...,но все още прескача думи и обърква словореда.

# 23
  • Мнения: 4 451
veselcheto и аз забелязах най-напред проблема с говоренето. На 3г.8м. не правеше дори изречение. Бърбореше на неин си странен език, бързо и безспир. А относно поведението, мислих че е просто по-буйно дете и го отдавах на темперамент и характер, което уви, не се оказа вярно. Tired

# 24
  • Мнения: 410
 По повод на това искам да напиша, че аз пък започвам да се безпокоя за малкия си. Ако и той се окаже хиперактивен...
 Добре се концентрира, но това което ме тревожи е, че непрекъснато говори. Звучи странно да ме притеснява това, но е така. Говори, с добре изградени изречения, но е мн високо и започва преди да отвори сутрин очи и завършва след като заспи. На сън също говори. Като му кажеш да замълчи за секунда, го виждам, че иска, но все не млъква. Всички мн му се радват, а аз се притеснявам.
 На всичко отгоре му правих еег и то е с отклонения (баткото е и с епи). Вече не знам какво да мисля...

# 25
  • Мнения: 216
Тълкуването на ЕЕГ с сложна работа, ако не се виждат наистина някакви други проблеми по добре е да не се притесняваш.
Моят най- голям син говори много. От както е проговорил на около 1 год не е млъкнал. Не говори само като спи. Винаги е говорил правилно. От рано с изречения, без да се интересува дали го слушаш или не (което е лошо), но това е поправимо. Един познат ни каза да не го оставяме да ни бърбори, защото не е добре да се учи така, винаги да го слушаме активно, или ако не можем, да му кажем, че сега не можем, но по късно ще го изслушаме. Трябва да свикне да води диалог а не монолог.

# 26
  • Мнения: 4 451
Момичета, понеже стана дума за ЕЕГ, ми се ще да поговорим за това. Преди година и половина психиатъра, който за първи път прегледа Мими, препоръча да направим. В Пловдив така и не успяхме да намерим невролог, който да се съгласи да направи ЕЕГ на 3,8-годишно дете (тогава). При разговор с една майка, която има детенце с ADHD, я сподели че нямало смисъл да причиняваме този стрес на детето, защото ЕЕГ рядко показвало отклонения. Така било и с нейния син - ЕЕГ-то му е изрядно, а детенце е с проблем. Rolling Eyes
Но аз често си мисля, дали не сбъркахме, че не направихме ЕЕГ на Мими. И всъщност какво отчита този вид изследване (простете невежеството ми) Embarassed

# 27
  • Мнения: 11 315
Марианка, след диагностицирането на дъщеря ми (беше на 3,6) ни препоръчаха да направим спящо ЕЕГ. Тогава беше вече на 4 г. Нямаше никакъв проблем да го направим. Зорът беше за мен, тъй като трябваше да стоим цяла нощ будни и двете, а на сутринта да я накичат с електродите и да я оставят да заспи. Записът траеше поне 40 мин, през което време правиха видеозапис на поведението и и отчитаха промените в различните фази на сън.
Тогава откриха леки отклонения в една от групата вълни, която показваше евентуално, че в бъдеще може да развие епилепсия и ми казаха да я наблюдавам при силно главоболие веднага да се обадя.
Не знам в България дали се прави подобно изследване, но тук при нас е практика. Чакахме 3 месеца за свободен час.

# 28
  • Мнения: 5 682
Мари Анка - на Мири му правихме ЕЕГ в София, в св. Наум /на Четвърти километър/. Там има детска неврология. Ходи се с направление, с талон № 7 /мисля  newsm78/. На него му биха упойка, защото в будно състояние беше невъзможно да му я направят. При него всичко беше наред - имам предвид като резултат  Peace

# 29
  • Мнения: 465
В семейството ,където работя в момента ЕЕГ е правено на момчето(8 г) с ХАДВ,тъй като са искали да изключат възможността за ЕПИ ,сестричката  (на 6 години )е и с история на ЕПИ.Резултатите са били без отклонения от нормите.
Флора1,абсолютно съм съгласна за обръщането на монолога в диалог-стремим се да застанем пред погледа на детето и да го ангажираме с въпроси ,колкото се може да задържим по-дълго темата на разговор.Иначе се получава една реакция-бърборене-крещене-агресивно поведение при липса на внимание-криза. Sad
От вчера майката сподели с мен ,че ще опита да включи и алтернативни методи,тъй като вече момчето е пробвало и Фокалин и Риталин( в училище са добре нещата ,но в къщи е АД)-той ,Фокалина е откраткодействащите и му се наслаждаваме на страничните ефеки.Вижте това видео за резултатите от този масаж"Subluxation Adjustment"http://wbztv.com/video/?id=30936@wbz.dayport.com newsm78
galq,детенце (малкото) сега открива прелестта на думите и тяхната сила.Все пак при този тест говорят за ВЕРОЯТНОСТ ,нали.Мисли позитивно и следи за нежелани симптоми.В моето семейство всички говорим на сън-особено като ходим да гледаме фойервергите на Деня на зависимостта.
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт