Не е ли рано да заместим и второ хранене?

  • 1 347
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 756
само да попитам-заместване на млечно хранене , означава ли че дори и пюрето не трябва да има мляко .Аз гледам навсякъде къдетео мога да длажо мляко , за да ги надвиша тези 600 мл на ден и както изглежда ще сме още дълго на без заместено хранене

# 16
  • Мнения: 1 089
По принцип се замества по едно хранене на месец, не виждам причина да се бърза, особено ако бебето не изглежда гладно. За хранени с АМ бебета е добре да се добавя АМ във всяко хранене почти ( това съветват нашите педиатри). Например в зеленчуковото пюре гастроентероложката казваше да слагам по 4 лъжички АМ. Аз в началото го правен, но понеже се кърмим на поискване в последствие престанах, защото ми се видя пълен нон сенс. Сега АМ слагам само в кашата.
Между другото в АМ (особено формулите с 2-ка и 3-ка) има доста нишесте...а някои мами добавят и бизквитки в шишето с АМ...но това ако бебчето изглежда гладно и се буди нощем да яде.

# 17
  • Мнения: 117
Всъщност се оказа вярно  Crazy - млечните каши си имат мляко вътре, а безмлечните се приготвят с мляко... Елементарно, ама кой да гледа Joy Да дам обратна връзка - трудно му понесе психически все пак още веднъж на ден със лъжицата.. И беше голям рев с оризовата каша.. но пък с банановата беше любов от пръв поглед - пак реве, като усети празна лъжицата  Joy Още веднъж - благодаря за отзивчивостта!  Hug

# 18
  • Мнения: 6 029
Едното заместено си е млечно, така че си остава правилото за до годинка основно да са млечни храни.  Simple Smile

Да. Кашата е млечна все пак  Laughing

# 19
Не е рано. Слушай педито.Ние сме захранени още от четвъртият месец.

# 20
  • Мнения: 610
на 5мес.я захраних с каша.Вече имахме 2 заместени харанения,но в зеленчуковото пюче добавях АМ.

# 21
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И ние на 5 месеца хапвахме каша  Peace

# 22
  • Мнения: 1 062
И според мен не е рано. А и в зеленчуците добавяй мляко ( така правя и до сега), кашата също е млечна, а ако не е слагам и там АМ

Общи условия

Активация на акаунт