как да се освободя от нелоялни наематели

  • 14 696
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
ХЕИ не дават да се спира водата.

аз не съм много сигурна в това което си написала.......Работя във ВиК и доста често ми се налага да пиша списъщи за прекъсване....та процедурата при нас е така-пускат ни в апартамента и се спира от там,другия вариант е да се прекъсне от комшийте от долу/ако е в апартамент/....а случая при тях/поне при нас е с влизането на собственика,без да и се иска разрешение на наемателката и без проблеми със съгласието на потърпевшата се прекъсва водата Peace
Ами не знам, ама едни съседи във входа с години не си бяха плащали водата и не можеха да им я спрат. Съдия-изпълнител докараха, ама водата не беше спирана. Не знам как.

# 31
  • Мнения: 281
Аз се занимавам с наематели повече от 10 години,имала съм и такива случай Thinking,но толкова дълго да ги търпя... Shocked.
Отиваш,изхвърляш багажа и тва,да не е тяхно жилището,че да правят каквото си искат.
 smile3513
Още повече ,че им е изтекъл договора newsm78...




А може би и съпруга ми да се върне там за седмица?!
Да,това също е вариант Naughty...

# 32
  • Мнения: 804
Щом ползваш интернет значи имаш поне бегла представа за положението в България. Как въобще ти дойде на акъла да се опитваш по законен път да си решаваш проблема newsm78 Стягай се и срещу не много пари ще се намери кой да ти реши проблема. "На Вълка врата му е дебел, защото си върши сам работата"

# 33
  • Мнения: 461
Вместо да давате пари за адвокати, да ти изпратя една тайфа жадни за денонощни купони тийнеджъри.
Пиенето и ремонта на жилището от Вас  Sick (и без това ще има нужда от такъв, след като има наематели).
В разгара на партито викаш полицията, а купонджиите барабар с наемателите - към изхода. Mr. Green
После те да ходят да доказват "кой кум, кой сват и кой на булката брат", след като нямат действащ договор за наем.

# 34
  • UK
  • Мнения: 1 351
Вместо да давате пари за адвокати, да ти изпратя една тайфа жадни за денонощни купони тийнеджъри.
Пиенето и ремонта на жилището от Вас  Sick (и без това ще има нужда от такъв, след като има наематели).
В разгара на партито викаш полицията, а купонджиите барабар с наемателите - към изхода. Mr. Green
После те да ходят да доказват "кой кум, кой сват и кой на булката брат", след като нямат действащ договор за наем.

 Ей от всички предложения това най ме кефи  Joy
 Не дай се Боже да ми се налага ще ти се обадя за тайфата  Joy

# 35
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Дано спирането на тока да помогне.

# 36
  • Мнения: 4 458
записвам се да следя темата. Успех с борбата  Peace

И на мен ми хареса идеята за купона. Спирането на тока е доста добра идея, но и аз се питам защо до сега не е спрян от Енергото  newsm78

# 37
  • UK
  • Мнения: 1 351
И на мен ми хареса идеята за купона. Спирането на тока е доста добра идея, но и аз се питам защо до сега не е спрян от Енергото  newsm78

 И аз това се чудя  #2gunfire ако бяхме ние до сега да са ни го спрели 1000 пъти  ooooh!
 

# 38
  • Мнения: 2 563
А какво значи "тя е инвалид"? Наистина ли има увреждане или е някаква старческа болест?

# 39
  • Мнения: 378
  Прапуснах нещо много важно да спомена "Тя" е инвалид..................................................
 

Това иронично ли го казваш или...?
Ако жената наистина е инвалид..... ooooh!
Е като е инвалид дай да стои в къщата и и да трупа сметки,след като държавата не се грижи за тях,защо жената трябва да им плаща сметките newsm78

# 40
Предложението за тинейджърите ми харесва :lo
Междувременно направих консултация с адвокат с съдия по наказателни дела.
Резултата шокиращ и абсурден,но някой от вас още в началото каза"в такава държава живеем"
 Каквото и да предприема се води САМОПРАВСТВО-наказанията достигали и до затвор.Така че варианта -връщане в къщата отпада.
Пускам молба за завеждане на дело със всички задължения до момента.Също така молба до прокурор за самоправство от тяхна страна :ll:Има вероятност той със заповед до съдия изпълнител да ги изхвърли веднага,а аз после да си ги съдя за задължения.
Някой ме попита за това че е инвалид:не може да ходи добре,влачи краката.

# 41
  • варна
  • Мнения: 90
нона затова ти казах,че ти трябва печен адвокат !! Много обичат да се съдят те и времето да си минава , консултирай се с адвокат , който ще ти каже какво да предприемеш за да ги изхвърлиш и после ако ще се жалят никой да не им обърне внимание , а и те едва ли са запознати на този етап с правата си . Затова ти казвам да не протакаш, действай бързо без да се усетят какво става . пробвай с нотариалната покана и тока . после някой да отиде да си "поговори с тях " някой голям и  стряскащ 

# 42
  • Мнения: 553
спираш тока и водата- по договора т си страна, не наемателите и при твое искане, следва да я спрат. а наемателката ако иска да си пусне молба за партиди на нейно име.
другия вариант: това със самооправството може и да може да се обърне срещу наемателите. влезте да живеете там, пък да видим дали тя няма да се самооправи- да смени ключалки, да ви изхвърли багажа... и на място- тормоз докато сама реши да се изнесе.
делото си го водите, защото това си е царския път, който макар и с отсрочка има сигурен резултат. 

# 43
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Преди доста години (повече от 10) имахме една такава наемателка - голям навлек беше за 9 месеца не си плати. Решението дойде от един млад полицай, който по някакъв закон й написа глоба, която тече от 10-я ден и полицията си я определя - провери как е - много бързо се изнесе. Нещо слушах и за съдия изпълнители - частници ... провери и там, а паралелно с това си намери и добър адвокат, но да знаеш, че те винаги гледат дела да водят, а в този случай мисля , че има и по-бързо решение, но всичко накуп - едновременно! 

Успех!

Hug   
Обърна ли внимание на това мнение? Съчувствам ти, стискам палци да се пребориш с по-минимални загуби за теб... Имала съм наематели, които ми оставиха огромни сметки, които после плащах месеци наред....  при теб засега не е толкова страшно... Горе главата!

# 44
  • Мнения: 2 005
Съди ги по частен ред, щом има договор! Мисля, че с новите промени в ГПК се приеха и някакви приемливи срокове, а не като преди с години да се влачиш по съдилищата.  #2gunfire Пък на следващите избори, ще гласуваме "по съвест", както обикновено... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт