Домашна помощница

  • 43 162
  • 255
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 889
kalimbi, какъв ти е проблема?

# 196
  • Мнения: 8
Прощавайте, явно не съм се изразила правилно. Това, което изредих - почистване на пода, банята и тоалетната е всяка седмица веднъж. Останалите ежедневни дейности са си за мен - ще си ги върша аз. Огледала имам много в дома и бих искала да се почистват също веднъж седмично, а прозорците, действително сте прави, е с допълнително уговорка и допълнително заплащане. Затова посочих за тях, че искам и те да се почистват, но грешно съм се изразила. Така че остават само подовете. За тях предлагам 15 лв седмично. Говоря за град в провинцията с около 50 хиляди души население.

# 197
  • София
  • Мнения: 444
Aurora, аз нямам проблем, ок съм си. Намесих се заради силните ти квалификации.  Wink

# 198
  • Мнения: 4 916
Прощавайте, явно не съм се изразила правилно. Това, което изредих - почистване на пода, банята и тоалетната е всяка седмица веднъж. Останалите ежедневни дейности са си за мен - ще си ги върша аз. Огледала имам много в дома и бих искала да се почистват също веднъж седмично, а прозорците, действително сте прави, е с допълнително уговорка и допълнително заплащане. Затова посочих за тях, че искам и те да се почистват, но грешно съм се изразила. Така че остават само подовете. За тях предлагам 15 лв седмично. Говоря за град в провинцията с около 50 хиляди души население.

Много правилно те разбраха  Peace Но парите наистина са малко.
Въпреки, че щом е без прозорците... може и да намериш жена.

# 199
  • Мнения: 1 844
а кой е начинът за намирането на такава жена,освен чрез агенция?дали може да стане чрез обява във вестника?
иначе,според вас,ориентировъчно за пловдив,по веднъж на седмица каква сума е достатъчна за тази услуга,като задълженията включват почистване на подове/ламинат и гранитогрес/,почистване на две бани/тоалетни и забърсване на прах примерно из жилището?

# 200
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,какво значение има Пловдив,София....?
Възнаграждението е според извършената работа,а не според населеното място.
Заплащане от 10 лева за тази работа е подигравка,след като няма човек възможност да плати ще си върши сам домашните задължения.
Нищо лично,но аз от тази гледна точка не бих наела жена да ми помага,всеки си знае цената на труда.

# 201
  • Мнения: 1 844
определено 10лв е смешна сума,наистина всеки се труди,но очаква и възнаграждение.
наистина за такава услуга мисля,че се полагат повечко парички,макар че все пак не е и кой знае какъв труда,става въпрос за нещо ежедневно,и то за 2 часа работа.
нека пък и не забравяме,че много хора работят по цял месец,по 8-10 часа на ден,за някакви си 300-400 лв.така че да вземеш примерно 20 за 2 часа не е чак толкова зле,ако имаш нужда от тях.

# 202
  • София
  • Мнения: 11 804
Момичета,какво значение има Пловдив,София....?
Възнаграждението е според извършената работа,а не според населеното място.
Заплащане от 10 лева за тази работа е подигравка,след като няма човек възможност да плати ще си върши сам домашните задължения.
Нищо лично,но аз от тази гледна точка не бих наела жена да ми помага,всеки си знае цената на труда.

Ами явно има,защото за една и съща работа в София и провинцията се заплаща различно /имам в предвид помощ в домакинството/.

# 203
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не знам,аз нямам възможност да плащам за домашна помощница ,пък и пода си го чистя всеки ден,така ,че за един ден в седмицата няма нужда се правя на ,,работодател,,......
Има дами,които наистина могат да си го позволят,при тях нещата са съвсем различни,но пак казвам -лично мое мнение Simple Smile

# 204
  • София
  • Мнения: 3 889
Момичета,какво значение има Пловдив,София....?
Възнаграждението е според извършената работа,а не според населеното място.
Заплащане от 10 лева за тази работа е подигравка,след като няма човек възможност да плати ще си върши сам домашните задължения.
Нищо лично,но аз от тази гледна точка не бих наела жена да ми помага,всеки си знае цената на труда.

и аз съм на това мнение.
жената, която ми помага вкъщи идва 1 път седмично, но почиства цял ден и наистина го прави по начин, по който аз не бих могла. уважавам изключително труда й и я ценя, старая се по всякакъв начин да й помагам и извън заплатата й най-вече за малкото й дете, което е почти на възрастта на сина ми.
знам, че й плащам по-висока цена, от тази, която стандартно се плаща за подобен род услуги, но желанието е лично мое и е плод на това да й покажа колко я ценя.
много ми е неприятно, когато прочета за помощниците в домакинството да се пише сякаш са втора ръка хора или труда им не струвал нищо, защото всеки можел да го върши това.
е, аз си признавам, за 160 кв. м. такова старание, каквото се хвърля тя 1 път седмично у дома аз не мога да положа.

# 205
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 601
Аурора, хубаво е, че има хора като теб.
В Испания чистих къщата на едни лекари. Още първия месец жената каза, че е доволна и ми вдигна заплатата. Постоянно ми правеше подаръци, помагаше ми финансово при нужда, започна да ми плаща транспортните разходи отделно, даваше ми почивни дни, когато ми се наложеше, отнасяше се с мен като с равна, въпреки че й чистех къщата. Това ми даваше стимул и работех наистина усърдно за тези хора.

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 1 746
Момичета,какво значение има Пловдив,София....?
Възнаграждението е според извършената работа,а не според населеното място.
Заплащане от 10 лева за тази работа е подигравка,след като няма човек възможност да плати ще си върши сам домашните задължения.
Нищо лично,но аз от тази гледна точка не бих наела жена да ми помага,всеки си знае цената на труда.
Ако визираш мен за смешното заплащане трябва да знаеш,че моята помощница сама си определи цената и действително свършва за 1,5 максимум 2ч.Колко да и дам за некфалифициран труд за 2ч.работа?За сравнение една майка на близнаци,която познавам плаща на детегледачката си по 2,50 на час,при мен поне хваща 5лв.на час.

# 207
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Ами цените в София и в другите градиве са различни. Тук за да отидеш на работа, често се налага да смениш по 2 автобуса в едната посока. Отиване и връщане правят 4 лв., ако е с 1 маршрутка в 2-те посоки - 3лв. Няма начин такава работа да се работи за 10-15 лв, та било то и за няколко часа.

# 208
  • София
  • Мнения: 1 980
Съжалявам, че ще оспамя темата, но дали някоя от вас може да ми препоръча жена за чистене??? Става въпрос за веднъж седмично, къща от около 100 квадрата в Драгалевци. Моля ако някоя от вас познава някой/я, който би се заинтересувал да ми пише на лични.

Мерси предварително.

# 209
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не говоря (тоест пиша)за работно време от 1-2 часа,а по принцип за работния ден и заплащането на този труд.

Общи условия

Активация на акаунт