Как да проверя какво ми изплащат от НОИ?

  • 27 561
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 668
Майчета,въпросния ПИК код го има на писмата,които се получават периодично от НОИ,за да ви информират за осигурителните ви вноски.Аз ги получавам веднъж или два пъти годишно.С Laughing този код можете сами да си проверите всичко в сайта на НОИ.

Че аз писма не съм получавала от 2004-та година насам.  Shocked В това писмо, което е последното получено имах този ПИК. Добре че съм го записала в един тефтер, че като изгубих писмото пак мога да си правя проверки. Защото въпреки че имаме ТП на НОИ в града, за да ми издадат нов ПИК трябва да ходя до Кюстендил, и то ако не искат да ми издадат кода веднага (може да е в рамките на 7 дни), трябва да ходя два пъти!!! А това са си доста разходи и като време и като пари.  Sad
Надявам се поне справките да ги правят редовно. Засега е така, занапред ще видим.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 589
А само в четвъртък ли превеждат пари? И това само за София ли важи или за всички градове? Embarassed

# 17
  • Мнения: 8
Тоя пик не знам колко ще Ви помогне - но най добра информация се дава от работодателя - ставката която се определя за болничния - работодателя трябва да я има  и по броя на дните в месеца си умножавате и готово! Превеждат ви го когато раб- ля подаде обр Декл -1 и на база брутното за 6 месеца/ делено на дните за 6 месеца  и  нетното /дните -което е по- малко - е  ставката на болничния-НОИ  пак си го изчислява и това е  - а в сайта не може а разбере нищо - защото сумите не са същите!
В сряда правят ведомостите - четвъртък са по банките и петък на къртите/или вечерта в четвъртък след 15 число но пак зависи/ -

# 18
  • Мнения: 164
А само в четвъртък ли превеждат пари? И това само за София ли важи или за всички градове? Embarassed

По принцип преводите ги правят всеки четвъртък, но като говорих с НОИ Бургас ми казаха, че от април месец ще правят по два пъти на седмица преводите ... Дано стане така, че  иначе се чака много за тези прословути пари ....

# 19
  • Мнения: 6 442
А някой има ли обяснение защо ми превеждат през 5 дни парите и после цял месец (че и повече) нямам.Мисля си,че не може да се преведат за месеца,който още не е започнал..

# 20
  • Мнения: 35
Момичета,ето ви 2 телефонни номера на НОИ София:029261986 и 029261939. Надявам се да са ви от полза. Като се обадите може направо да си питате за болничните. Номерата са директни. Grinning

# 21
  • Мнения: 311
Отиваш в НОИ и си взимаш бланка. Попълваш я. Носи си личната карта. Там ти дават ПИК веднага. После в сайта на НОИ проверяваш за болничните. Доколкото помня в стая 6 трябва да отидеш на първия етаж вдясно.

Точно така е, трябва на място да се отиде и ще си получиш ПИК.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
момичета, ето ви 2 тел. номера на НОИ:029261986 и 029261939. надявам се да са ви от полза. като се обадите може направо да си питате за болничните. номерата са директни. Grinning

А някой успял ли е да се свърже с тези номера?
Или дава заето или се включва оператор и после мелодия за изчакване, но никой не вдига. Държала съм телефона на "спиикър" сума ти време, но така и не дочаках мига да вдигне някой  Crossing Arms

По отношение на изплащането - наистина от 1 април обезщетенията ще се изплащат два пъти в седмицата, съгласно измененията в Наредбата за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от държавното обществено осигуряване.

# 23
  • Мнения: 817
Незнам какво става в този НОИ,но аз от декември месец не съм получавала стотинка.Страхотна организация явно цари там. #2gunfire

# 24
  • Мнения: 2 131
Незнам какво става в този НОИ,но аз от декември месец не съм получавала стотинка.Страхотна организация явно цари там. #2gunfire
И аз имам да получавам за декември. Не знам дали навсякъде е така, но в Добрич ми обясниха, че нещо си сменят системите и това е създало проблем. Може би, заради това предстоящо изплащане два пъти в седмицата, дето щели да го въвеждат. Знам ли...

# 25
  • Мнения: 154
Аз единствено мога да добавя,че ако имате някакви въпроси и неясноти може да напишете емейл-noi@nssi.bg,като трябва да се посочи в емейла трите имена и ЕГН,аз лично писах преди време,отговориха ми веднага на следващият ден съвсем ясно и разбираемо.

# 26
  • Мнения: 2 131
Аз единствено мога да добавя,че ако имате някакви въпроси и неясноти може да напишете емейл-noi@nssi.bg,като трябва да се посочи в емейла трите имена и ЕГН,аз лично писах преди време,отговориха ми веднага на следващият ден съвсем ясно и разбираемо.
  bouquet Благодаря, това на мен би ми било полезно. Че взе вече да ми писва наистина.

# 27
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Още веднъж благодаря на всички, но се оказа че в Стара Загора първо за да ти дадат ПИК се чака поне три дни и второ не могат да ти дадат, ако фирмата е с регистрация в друг град, както е при мен. Второто си е мой пропуск и сега се чудя какво да направя, за да си го взема без да трябва да ходя до Пловдив. Не че нещо друго, ама след почти 2 години работа там сега не ми се ходи  Embarassed!
Дали ще ми го дадат ако им пиша на този e-mail?

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз единствено мога да добавя,че ако имате някакви въпроси и неясноти може да напишете емейл-noi@nssi.bg,като трябва да се посочи в емейла трите имена и ЕГН,аз лично писах преди време,отговориха ми веднага на следващият ден съвсем ясно и разбираемо.

Мерси, ще пробвам  Simple Smile
Аз имам три неизплатени болнични, като първият е от декември  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 4 589
Аз днес ходих до Нои за ПИК. Като се прибрах, пробвах да проверя, но ми пише 'Грешна комбинация ЕГН-Персонален идентификационен код'. След няколко часа пак опитах и пак същото. #Cussing out Каква ли е причината? На някой друг случвало ли се е? Blush Освен да им пиша и аз на e-mail-а. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт