А обяснявате ли на децата си какво ядат?

  • 2 091
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
...цял живот съм вярвала,че краставицата расте като моркова-забучена в пръстта Crazy

 Joy Joy Joy

Наскоро се хванахме с гаджето ми на бас дали краставиците се връзват към колчета като домати или не. Обадих се на баба ми да ни реши баса и тя рече: "Има и такива има и онакива." Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache  Joy Joy Joy
За Дариа моята смърт е част от пътя, който следва да извърви, за да стане "Пипи".  Whistling

Оле, мале..... Joy Joy Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Е,аз не казвам,че яде Немо.
Нищо не казвам.
Само месце-без повече подробности какво точно е това.
Когато нещо му е много вкусно вика,че яде леща/преди беше спанак/-любимите му супи.
Общо взето се въздържам от подобни обяснения-май не му стига още акъла да направи причинно-следствената връзка.


Абе да ти кажа аз обяснявам всякакви неща откакто беше много малка. Не се замислям дали ги разбира или не. Все нещо й се вмъква в мозъчето. А ако нещо не разбира ме пита и аз обяснявам. За храната много не пита, щото аз много я юркам да яде, пък тя не иска, та избягва темата... Crazy Crazy Crazy

# 18
  • Мнения: 14 654
Колко е голямо детето?
на почти 5.

# 19
  • Мнения: 256
Е,аз не казвам,че яде Немо


Синът ми много обича пържена цаца.Когато гледа филмчето един приятел го пита-"Сега като ядеш риба,не ядеш ли Немо."А той отговори"Не,аз ям ония риби,които не говорят"

# 20
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Охх, и дъщеря ми е на път да стане вегетарианка по собствени убеждения: "Как може да отглеждаме животни, за да ги убиваме! А те да не могат да се защитят!" ....
Е, какво да отговоря? Това че и животните ядат други животни, за да оцеляват, хич не минава. Да не говорим, че тя е в състояние да се разплаче, ако види, че котката е хванала врабче, например.

# 21
  • Мнения: 4 841
Не съм обяснявала специално, защото не ме е питал. Заедно избираме месата в магазина, вече има ясно определени вкусове какво точно обича и какво не чак толкова.
Единственото, което съм обяснявала е, защо ядем само някои животни, а не всички (котки и кучета например  Crazy ). Но беше по-скоро обикновен въпрос, а не с някакъв емоционален заряд. Обясних, че някои животни стават за ядене, а други - не, че различните народи по света също така ядат различни животни. Понякога си говорим какво ядат различните животни, и след един такъв разговор ми каза "Сигурно са много вкусни тия мишки, щом толкова много животни ги ядат?" - та трябваше и на това да търся обяснения, защо не ядем мишки  Crazy

Като цяло в семейството не страдаме от някакви излишни скрупули по въпроса, и е нормално детето да възприема света около нас по същия начин.

# 22
  • Мнения: 1 172
Или децата са безсърдечи до една възраст или моето е такова  Thinking Изобщо не се впечатлява от това, че яде пиле, риба ...

Същото е и при сина ми. Знае много добре какво яде.

# 23
  • Мнения: 1 092
Ами до момента са безсърдечни.
Никога за тях не е било проблем месото което ядът от къде идва.
По точно те участват в хващането/коленето/приготвянето на домашни/диви животни.
Изобщо досега не са се трогвали.
Аз се притеснявах от начало да не им изкривя мисленето по някакъв начин но не виждам до момента това да им е повлияло.
И определено знаят кое животно се отглежда за храна и кое не -  кучета, котки.

# 24
  • Мнения: 641
Обяснявам, без да влизам в подробности за месата, за сега не се впечатлява.
Виж за разни зрънчовци и вафли се вихря Mr. Green.
За зеленчуците и плодовете знае, за повечето...

# 25
  • Мнения: 8 999
Обяснявам, естествено. Разказвам всичко, което знам за продуктите, с които готвя. Докато съм в кухнята, децата винаги се въртят около мен и любопитстват. А пък са и месарчета от малки, изобщо не се превъзнасят по животинската смърт - знаят, че животните се отглеждат специално, за да се храним ние, хората. И в това няма нищо лошо, напротив - вкусно е /особено, когато го сготви мама!/.

# 26
  • Мнения: 1 312
Най-вероятно на различните възрасти си обясняват нещата по различен начин.
И с времето идват повечето въпроси.
Също като питанките за бебетата.
Първо се интересуват от къде идват бебетата?-от корема на мама.
После питат как са били сложени там?-тати е посадил семенце.
Следва въпроса тати откъде е взел семенцето и как го е сложил там?
И докато се усетим вече обясняваме за птичките и пчеличките Crazy
Сигурно така е и при месото.
Въпросите идват с годините.
BirdsFlu,не си права.
Някой ядат мишки,че чак плъхове.
Виж например Янечек-тя ги лови в трюма Laughing.
Малко ОФФ топик,обаче винаги ми е било странно какво е решил да покаже художника с твоя портрет?!
Мисля,че сина ти те вижда едновременно като танцуваща с котлоните,пералнята,2 пазарски чанти и нещо като тонколона в главата hahaha

# 27
  • Мнения: 4 841
Малко ОФФ топик,обаче винаги ми е било странно какво е решил да покаже художника с твоя портрет?!
Мисля,че сина ти те вижда едновременно като танцуваща с котлоните,пералнята,2 пазарски чанти и нещо като тонколона в главата hahaha

Да отговоря на OFF-а: Не съм от "танцуващите с котлони"  Joy . Според него черните неща са бойно снаряжение - два меча и щит. Буквата С означава "Сплинтър" - аз съм Учителят Сплинтър от костенурките нинджа  Embarassed. А защо ми е квадратна главата, а очите - като копчета - нямам идея  Hug
Извинявам се много на авторката за отклонението- упс, то и отклонението си е на авторката... днес ми е шантав ден...

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 10:53 от BirdsFlu

# 28
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Обяснявам,приемат го нормално. Peace

# 29
въобЩе не се трогва, даже понякога си разговаря с рибата в 4инията  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт