"Вечният градинар" и SICKO - двете страни на една и съща монета.

  • 2 814
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
Е ако отрязани пръсти можеш да оправиш с хомеопатия......Ако си спомняш началото на филма...

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Е ако отрязани пръсти можеш да оправиш с хомеопатия......Ако си спомняш началото на филма...

 Тук не става въпрос за хомеопатия, а за това, че преди всичко трябва да сме Хора.

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ами нашето здравеопазване върви точно натам. Не ви ли се струва така?Освен това май дори и да плащаш вече няма резултат от лечението и не знам как да се лекуваме тогава.Аз лично съм  много притеснена не знам за вас.

 Изход има  Hug и както се казва: - делото за спасване на удавника, е в собствените му ръце!
 
  Затова вижте и ТУК: 

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274433.0

# 18
  • Мнения: 793
И аз искам да благодаря на Aleksander за това,че сподели с нас за този филм. Гледах го с интерес и съм потресена. Хората са се превърнали в изроди за пари. И с ужас установявам,че и в България здравеопазването е тръгнало в същата посока.

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ще го гледам филмчето, но ми се ще и мъжа ми да го гледа, а няма субтитри на БГ. На мен ми се отваря - изтеглих го от Аренабг.

 Мога да ви пратя на E-mail субтитрите!  Hug

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Една поправка:  по-горе съм написал: От филма ще разберете, че в страната на неограничените възможности 50'000'000 ( Петдесет милиона Американци) живеят без Insurance - здравно усигуряване, и всеки ден се молят да останат здрави, тъй като 18'000 от тях ще умрат тази година!

  - не 18'000 - а 18'000'000 - Осемнадесет Милиона от тях ще умрат тази година!!!

 И да добавя, че САЩ са на 37-мо място в света, по здравеопазване и висока детска смъртност.

# 21
  • Мнения: 2 655
Гледах филма. Може това да е истина, но ще Ви споделя и моята истина:

Живяхме заедно със съпругът ми в Америка, Флорида една година и половина. Забременях и 9 месеца, те т.е. тяхното здравеопазване или както щете го наречете се грижиха за мен без да сме дали една стъотинка( кандидатствахме по програма и всичко беше безплатно). После родих, получих сметката от болницата, пак по програма не платих и една стотинка. После 7 месеца се грижиха за детето прегледи, лечение, изследвания и лекарства, за които не сме плащали.

Не знам истината на Майкъл Мур, но това е моята истина.
Просто допускам, че този филм е донякъде поръчка. Не е възможно, за една чужденка нищо и никаква, да има възможности, а за местен не.

# 22
  • Мнения: 793
Гледах филма. Може това да е истина, но ще Ви споделя и моята истина:

Живяхме заедно със съпругът ми в Америка, Флорида една година и половина. Забременях и 9 месеца, те т.е. тяхното здравеопазване или както щете го наречете се грижиха за мен без да сме дали една стъотинка( кандидатствахме по програма и всичко беше безплатно). После родих, получих сметката от болницата, пак по програма не платих и една стотинка. После 7 месеца се грижиха за детето прегледи, лечение, изследвания и лекарства, за които не сме плащали.

Не знам истината на Майкъл Мур, но това е моята истина.
Просто допускам, че този филм е донякъде поръчка. Не е възможно, за една чужденка нищо и никаква, да има възможности, а за местен не.
Не мисля,че филма е поръчка - моя приятелка (българка) живее в Сащ. Казваше,че там просто не може да си позволи да се разболее заради цените.

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Гледах филма. Може това да е истина, но ще Ви споделя и моята истина:
...........................................
Просто допускам, че този филм е донякъде поръчка. Не е възможно, за една чужденка нищо и никаква, да има възможности, а за местен не.

 Във филма не се споменават бременните, може за тях да се прави изключение, нали децата са им  бъдещите клиенти... LOL! Sick

 

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 21:42 от Aleksander

# 24
  • Мнения: 9 093
Преди няколко месеца бях пуснала тема за филма, в Клюкарника, но сега не я намирам. Май е изтрита Rolling Eyes
Там ме нахокаха да не се връзвам на Майкъл Муур, защото е тенденциозен автор и показва само това, което е угодно на идеята му.
Филмът е потресаващ, аз лично бях в шок доста време...

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Stef ,
   Те олигарсите и техните лакеи, не искат мислещи и разсъждаващи хора, а лесно манипулируема тълпа, която да не им гледа в чинията, а да се задоволва със "Секс, наркотици и рок енд рол" или "секс, бира и чалга" или "футбол, семки и бира" или "сапунки, кафета и клюки"и т.н. и т-н...

 

# 26
  • Мнения: 1 199
Гледала съм друг документален филм на Майкъл Мур и го намирам за изключително манипулативен. Наистина подбира само тези факти, които го устройват, а за другите които не се връзват с тезата му, не обелва и дума. Това не омаловажава факта че в Щатите има огромни проблеми със здравеопазването, просто нека ви светне една червена лампичка.

Общи условия

Активация на акаунт