Искам с теб да останем добри познати

  • 7 590
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 418
А когато нямат деца за кво стискат зъби?

# 91
  • Мнения: 3 447

Бианка, имаш вид на интелигентна жена. Недей ме разочарова. Какъв секс в брака, какви пет лева. Бракът е преди всичко правна и финансова институция. Той така е замислен и създаден навремето. Още при нашите прадеди причините за един брак никога не са били любов или секс, а политически, икономически, финансови и т.н.... Пак ти казвам - който смесва любовтта и секса с брака нищо добро не е видял...

Хм, а съжителството без брак какво е?

# 92
  • Мнения: 1 418
Любов и секс.Идеално!

# 93
  • Мнения: 2 161
Ние сме така с моя бивш. Имахме и сега имаме някои трудни моменти, но въпреки това и най-вече, за да отглеждаме детето си полагаме усилия и смея да твърдя успяваме. Бяхме на море заедно тримата с детето + моето гадже. По Коледа бяхме пак заедно + неговата годеница. Рождените дни на детето задължително сме заедно, както и Коледа.
Чуваме се по телефона понякога дори по-често отколкото като бяхме заедно.

За съжаление хората около нас трудно преглътнаха добрите ни отношения. Смятаха, че има нещо между нас, а то не е така. Една моя приятелка пък направо ми каза, че това 'не е нормално'.  Shocked

Отговори от този тип много ме радват.Мисля,че няма нищо лошо да постискаш зъби и да проявиш усилие след един развод.
При съжителство също се налага да го правиш понякога.

# 94
  • Мнения: 223
Че ти направо описа идеалното семейство. Защо ли са се развели тогава след като всичко е толкова прекрасно  newsm78

Защото понякога хората могат да са по-добри приятели отколкото съпрузи. Аз имам бивш приятел (гадже), с когото пост фактум много добре се разбираме в приятелството, но не и когато бяхме заедно като гаджета. Просто не ставахме за двойка, въпреки голямата лИбоФ.

# 95
  • Мнения: 81
А възможно е .С моят бившия подържа ме добри отношения,даже се е случвало да оставя малкия при него/не е негов син/.Жена му често ми се обажда /не за съвети/.Ние сме големи хора ,добри познати сме,По хубави дрешки от моето дете давам на неговото,всичко според мен е нормално.Голямото ми момче ,което е негов син е доволен от това че може да контактува с всички по всяко време.Нормални отношения на големи хора.Някога бяхме малки и пораснахме заедно-Възможно е да бъдем добри познати.по лесно се живее така

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 4 228

 Peace

За мен всякакви "по-цивилизовани" отношения с бивши съпрузи, новите им половинки, кучета и пр. си е чисто лицемерие /може да сме европейци, но все пак сме и българпи  Mr. Green/. Сигурна съм, че в повечето случаи човек стиска зъби, заради децата, но вътрешно на никого не му е приятно и винаги боли. Айде-де!

Може би именно защото сме повече българи, затова и на повечето тук им са странни подобни отношения. Мисля, че в момента в който принадлежността към локацията стане по-мащабна, тогава и мисленето и светогледа ще придобият по-мащабни измерения. И тогава няма да има нищо странно в едни нормални отношения между хората, па били те и бивши партньори.

 

# 97
  • Мнения: 2 716
А когато нямат деца за кво стискат зъби?
Тогава не са били семейство (много грубо звучитака) Това е връзка с гадже, преминала веднъж през съвета и веднъж през съда.

Паликарова описа идеалното циганско семейство. И аз имам "познати", живели в Италия. Може контактите им да бъдат описани и като цивилизовани  Mr. Green Но за мен си е чиста цигания.

# 98
  • Мнения: 2 716
Аз имам бивш приятел (гадже), с когото пост фактум много добре се разбираме в приятелството, но не и когато бяхме заедно като гаджета. Просто не ставахме за двойка, въпреки голямата лИбоФ.
И аз имам. Но той не е приятел на съпруга ми.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
А когато нямат деца за кво стискат зъби?
Тогава не са били семейство (много грубо звучитака) Това е връзка с гадже, преминала веднъж през съвета и веднъж през съда.


Интересни разбирания за нещата от живота имаш  Grinning
Какво ли е мнението на онези, които се борят, но не могат да имат деца и за цял живот остават гаджета, независимо от трудностите през които са преминали заедно.
В този смисъл - кое прави семейството - децата ли?

# 100
  • Мнения: 212
На мен лично ми се струва страшно неестествено и гадно и подло и не знам си още какво да бъдеш приятел с бившия си мъж или жена и да си ходите на гости и на пикник и изобщо всичко да е цветя и рози.
Ако толкова добре сте се разбирал с този човек тогава защо сте се развели???  newsm78
И какво се получава според някои от вас - хората се развеждат и изведнъж откриват колко добри приятели са... Това ми се струва невъзможно.
За да се развали едно семейство, още повече с деца, значи е имало някакви адски проблеми които не са позволявали на тези хора да живеят повече и секунда заедно. Семействата не се разделят ей така от кеф. Събужда се сутринтта мъжът и понеже му е скучно и решава да се разведе.... или пък жената съответно.
Айде моля ви се... Stop Не сме деца вече да не знаем как стават нещата и защо хората се развеждат или разделят...
Аз знам едно - от хубаво до сега никой не се е развел

# 101
  • Мнения: 2 070
Да се потдържат цивилизовани отношения с бившите,е приемливо.
Но и с техните сегашни спътници ,си е чиста проява на лицемерие.

# 102
  • Мнения: 2 161
бих предпочела да съм лицемерна,отколкто първична.

# 103
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Isa, винаги съм обичала да те чета.Явно има защо.
 И аз предпочитам да съм лицемерна, отколкото отявлено дърво. Пък и лицемерието не е задължително - ако тази втората пък наистина ми е симпатична?
Имам приятел, от чието семейство наистина се възхищавам - те са 4-ма братя - няма значение кой от коя майка е - обичат се, поддържат близки отношения - и те самите помежду си и родителите им - просто така за възпитани - те са семейство.

# 104
  • Мнения: 2 070
Да не забравяме,че няма по-лесна изневяра от тази,да преспиш с бившия.
А това си е направо първично спрямо бившия, и лицемерно спрямо настоящата.

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 13:51 от паликарова

Общи условия

Активация на акаунт