Бременни чужбински мами - 18

  • 17 258
  • 294
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 392
Калида, много да ви радва  малката Никол, живи и здрави бъдете всички!!!  bouquet

# 91
  • Мнения: 6 390
....
Иначе за момиче другия вариант беше Мириам. Имаше известни коментари от страна на бабите, че било еврейско, ама какво оттова Whistling
Май накрая ще се окаже че на по старата генерация им е проблем еврейското...  Whistling Grinning

Което ме подсеща че преди хиляда години  Crazy Grinning като казах на нашите че заминавам за чехия при гаджето, баща ми каза - ти луда ли си, при тия еврей да се вреш  Mr. Green
после като ме разпитваше, как се казвал баща му - аууу еврейско му било името, значи и той ще да е такъв, как се казва дядо му... аууу пак същото и така в тоя дух се опитваше да ме убеди че това ще е голяма грешка  Crazy Mr. Green

Което всъщност ме подсеща да кажа на Мамбата, аз хубаво се кандидатирам за зетьове наляво и на дясно, но като дойде време сигурно ще има и аз да разубеждавам, щото тоя зет не съм го избирала аз  Crazy Whistling Laughing та нищо се не знае Смърфи, важното е лаф да става  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 847
Ели Сз,много ме разсмя. Peace Joy
Брей , с тия имена голяма сложнотия...досега не се бях замисляла за еврейските имена, и не предполагах ,4е на някои хора им е такъв проблем....Ние с нашия тати ,все още не сме се спряли на име...ако беше девойка,лесно и 4удесно,името е избрано...но то е мъжле, та сега се питаме и двамата какво...аз съм си харесала едно ,още не съм му го казала , дано да го приеме, 4е хи4 не искам друго,а и идеално се връзва с фамилия, в БГ могат лесно да се обръщат към него и така...
А ина4е ,искаме да е някое интернационално име,което да се връзва с фамилията му,да е лесно за изписване, и т.н...по4ти нищо сложно нали... Wink

# 93
  • Мнения: 502
Честито Калида!  newsm51

Пожелавам здраве и щастие на малката Никол!


Защо не е възможно и в живота да става така? Без да съм бременна просто един ден да родя!  Laughing

Вечернице, бебето само 1 име ли ще има? Много ще ме изненадаш с този ход.  Sunglasses

Ние също нямаме име, даже пола не знаем. Но поради бг фамилия искам името да звучи хем добре на български, хем тук да не си чекнат устата докато го кажат.

# 94
  • Мнения: 6 390
Ами така де Сърфи, колко съм питала аз някой, толкова и мен ще ме питат като му дойде времето  Crazy Grinning

Иначе и аз гледам името на детето ми да е с нормално звучене както за бг, така и за цз, не ми се ще като се представи да го гледат като марсианец, но в същото време не искам в градината, училището и тн да бъде за Аничка 1, Аничка 2, Аничка 3 и тн, след това да бъде що-годе международно, не да си оплитат езиците от ченгелчета и франтифлюшки - много характерни за баш чешките имена, което означава къси и ясни имена - щото и фамилията й е дълга, и на финала да им е добро нумерологичното число и да са в хармония с фамилията - пак за числа става въпрос...
Много просто изглежда, нищо сложно  Grinning
Аз пък съм направила списък с имената дето ми харесват и съм го закачила на хладилника - за да не може да бъде пропускан неволно Grinning и съм казала да ми каже кои му харесват, кои не... и надявам се да останем след няколко месеца с 1-2 имена на хладилника  Sunglasses

Мартини мама
предполагам че ще е с две... аз от един немец от алпите там знам че всички са с по две имена само не разбрах дали е характерно за южна Германия или за цялата...

# 95
  • Мнения: 11 317


Вечернице, бебето само 1 име ли ще има? Много ще ме изненадаш с този ход.  Sunglasses


Как бе, две ще са, ама аз говорех по-горе за името, на което ще отговаря. Второто нали е само за украшение hahaha

предполагам че ще е с две... аз от един немец от алпите там знам че всички са с по две имена само не разбрах дали е характерно за южна Германия или за цялата...

Не само - мисля, че в цяла Германия е така, някои лудички дори им слагат по 3 имена (в това число и аз - сина ми е така)

# 96
  • Мнения: 502
При нас има много малко деца с 2 имена. Но може тукашния край да е изключението.

Е, Вечернице, 2 имена си е ок. Аз викам като е 1вото с 2, 2рото с 3, сега да не сложиш 4.  Laughing Майтап.

# 97
  • Мнения: 1 584
аз от един немец от алпите там знам че всички са с по две имена само не разбрах дали е характерно за южна Германия или за цялата...

Ами на мен поне както ми обясниха, второто име било най-често на някой роднина - баба, дядо там който е изявил претенции - да не се сърди. Ама не знам и аз за какво ги слагат, като не ги ползват изобщо Crazy

Но пък след време ако порастналото дете не си харесва едното име - може да ползва другото. Както нашия вице президент е решил, че неговото първо име Ханс не отговаря на позицията му Joy

# 98
  • Мнения: 847
А,Ели даде ми идея...за списъка на хладилника,само , 4е моята е да напиша името поне 10пъти ,за да бъде възприето ,харесано и 4уто... Whistling Mr. Green
Ина4е и ние ще сме с две имена...но и там докато се разберем,моят от сега е казал Не...и спървото не щя,но добре ,4е една акушерка присъства слу4айно на разговора ни ,последния ден от деклариране на бебето ( да ,направи го моят скъп в последния момент ,голям инат ей ...) та го убеди ,сега мисля леко да му напомня историята която ни разказа ,а тя е банална и може да се слу4и навсякъде ,май... ThinkingТа лелката един ден отваря вратата и насреща й полицай да арестуват мъжа й за някаква голяма кримка....накрая се оказало ,след сравнения на ДНК и отпе4атъци,4е не той е виновния ,а някой който има същото име и фамилно име като него във Фр-я ,което е доста срещано..Та Матео е Матео Александър ...и второто ще е с две имена...още пове4е ,4е това второто има много ми помогна при записване в БГ ...там го приеха като бащино...сега оба4е се замислям...- ако второто име на номер 2 е разли4но от второто име на номер 1 как ще го приемат в БГ ,4е има двама разли4ни бащи?Голям майтап... ooooh!

# 99
  • Мнения: 847
Забравих да отговоря на Ели Сз за снахите ...то и мене няма кой да ме пита ,но ние се котираме ....моят син от сега има две приятелки , в яслата е, те са по на 3 години и няколко , та така ако я караме,незнам...Но аз пък лесно няма да го дам ... Crossing Arms.....(не ,4е някой много ще ме пита де... Whistling Laughing)

# 100
  • Мнения: 1 526
  Честита щерка на Калида!
Добре дошла на Никол!
Да е здрава и много щастлива!
И двете с Дана да радват мама и тати!


# 101
  • Мнения: 6 390
...4е това второто име много ми помогна при записване в БГ ...там го приеха като бащино...сега оба4е се замислям...- ако второто име на номер 2 е разли4но от второто име на номер 1 как ще го приемат в БГ ,4е има двама разли4ни бащи?Голям майтап... ooooh!
Mr. Green ами да... третото с трети баща и така нататъка  Whistling Mr. Green

Аз пак да кажа за двете имена, пък онзи ми каза че второто е винаги име на светец... ама може само в техния край да е така

Вечернице,
ама навсякъде ли ги пишеш тия 3.имена?

Това е добре, 20.г. те наричат Ханс, после започват по друг начин да ти викат, ставаш нов човек  Grinning
И друга изгода виждам на двете имена, едното го казва бащата, другото майката... и готово  Whistling Grinning

Тали
я като си на линия, разкажи как приеха вашите случката че заминаваш за Обетованата земя... малко е на тема темата  Wink Grinning

Сърфи
като бройш приятелките от градината, Емата един ден ми обяснява че в градината има много приятели, и обича шимонек-име на момченце, и аз  Shocked викам да да сигурно и той те обича, тя ами да, обича ме, ама аз обичам и Мартинек, и Томашек, и Доротка, и Аделка и Биба и тн... изреди горе-долу всичките и аз  Crazy Whistling Whistling Whistling Mr. Green

# 102
  • Мнения: 410
честита принцеса на мама калида!!!!!!!  bouquet.аз пак не спя,ама пусти мисли не ме оставят.......

# 103
  • Мнения: 392
Като сте заговорили за имената да споделя, че ние вече избрахме име - Емилио, на баща ми Емил. Много ми се ще да е Емил, но няма да се вързва с гръцката фамилия. Даже и второ име ще има, дала съм обет в манастира, в който ходих преди да забременея (така правят всички, на които е помогнала Света Цабика). И понеже на мен ми помогна, ще си удържа на обещанието, въпреки, че не ми допада много. Confused

# 104
  • Мнения: 1 584
На всички пожелавам приятна почивка покрай Великдена Hug Аз ви изоставям - ще се върнем във вторник Wink

Общи условия

Активация на акаунт