Огромни рани на зърната

  • 6 168
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 629
Миличка, стискам палци нещата да се нормализират бързо!  Praynig
Що се отнася до цеденето - с три пъти на ден е малко вероятно да успееш да поддържаш лактацията дълго време. А и час и половина с помпата е направо умопомрачително. Аз се цедих докато малката стана на 9 месеца и половина и разбирам как се чустваш. Имаше момент, в който само като погледнех помпата и лошо ми ставаше. Но съм се цедила минимум по 4-5 пъти на ден за по около 20-30 минути.Имало е и дни, вкоито се цедях по 10-тина пъти за по 15-20минути. Час и половина в поза за цедене просто нямаше да издържа. Опитай мила на по-кратки интервали, да речем на 2 часа за по 20-тина минути. Спокойно можеш да събираш кърмата от няколко изцеждания в едно шише за да докараш една доза. Просто я съхранявай в хладилник. Както Мечо Пух е казал - "Колкото повече - толкова повече". Опитай се да намериш сили да ставаш и около 4-5 сутринта. При повечето жени тогава има доста кърма, а пък с цеденето в ранните часове подпомагаш организма си да произведе необходимият пролактин за през деня. Аз лично не се научих да се цедя ефективно на ръка. Много се уморявах и направо ме заболяваха ръцете. С ръчната помпа на Авент ми беше по-лесно и направо я разкатах  Grinning Искренно се надявам гърдите ти бързо да се възстановят за да можеш да опиташ да върнеш бебчо да суче (по-лесно от това няма). Пък и да не стане - и цеденето е вариант, нали е кърма. Най-важното все пак е да сте живи и здрави.  Hug

# 16
  • Мнения: 1 947
   Аз искам само да повдигна темата, за да помогне евентуално и
някой друг, че много ми лежат на сърцето Глокси и малката и беба.
(питах наксоро за някой във Варна, който може да им помогне; познаваме се)
И да споделя за едно хубаво мазило и да попитам дали имате опит
с него, понеже ми я няма листовката му и не знам дали става за
кърмачки. Но щом мазахме детето с него, вероятно става. Казва се
Bepanten (или Bepanthen?) и лекувахме с него раните от изгорено
на детето - бяха големи, имаше и кървави. Най-лошата рана се
затвори за 2 седмици. На раната се слага дебел слой крем и се покрива
нестегнато. Има и мрежички за кървави рани, които не позволяват
залепване - сигурно ги има в аптеките - те се слагат върху крема,
под лепенката. Така обилно намазана, пък с какъвто и да е друг
мехлем, може да седят през нощта и , когато не се цедиш, мила
Глокси. Съжалявам, че така се получи. Иде ми да крещя: Няма ли
една нормална акушерка или лекар, който да показва на неопитните
млади майки как да поставят детето на гърдата??? Няма ли???
Толкова ли е трудно да има поне един обучен човек в родилния дом???

...........

# 17
  • Мнения: 42
аз също бях с рани на зърната, и моите са плоски и беше голяма мъка. Имах поредица от консултации със специалист по лактация за правилно позициониране на бебка  и пак беше трудно и много болезнено. Какво се получи:
Не спрях да кърмя на всеки 2 часа. След като поправих позата и засмукването на бебка, болката траеше около 15 секунди след първоначалното захапване. След първия месец зърната ми някак претръпнаха и зарастнаха  сами. Не съм мазала с нищо друго свен с кърма и оставях гърдите си да съхнат открити. Ако трябваше да се облека ползвах силиконови капачета, които изолират зърната и нищо не го докосва и така слагах сутиен. Това е...

# 18
  • Мнения: 919
Аз също бях с много разранени зърна, моите мисля че бяха плоски и са много мънички. Около края на първия месец, раните бяха кошмарни, мислех че никога няма да се оправят, не можех да прегърна бебето си защото болата от всякакъв допир беше ужасна. Тогава тук във форума ми препоръчаха един крем с антибиотици с който се мазах и нещата постепенно се оправиха. Възможно ли е да имаш някаква гъбична инфекция на зърната която пречи да заздравеят?
Бих те посъветвала да си дадеш още две седмици преди да решиш окончателно, но ако си решила твърдо че не можеш повече, аз не бих те винила, това са нечовешки болки. Sad 

Все пак ако намериш сили да продължиш, бъди сигурна че няма да съжаляваш.

Общи условия

Активация на акаунт