23-та серия на Канадският сериал

  • 17 296
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Много благодаря за подробните отговори на Ryan's Mom  bouquet и Mama Desislava  bouquet . Дано още някой сподели опита си с детските градини - ясно ми е, че навсякъде е различно, но е много полезно поне за мен да имам представа как е на другите места.

Въобще не го виждам малкия да се храни сам скоро - с пръсти си бута по някоя и друга троха или бисквита в устата, но повече от това не. Той дори шишето не се сеща да си го вдигне на високо за да пуска и смуче въздух - нали е кърмаче и до скоро и вода не пиеше та е много зле с шишетата.
И да му обяснявам въпроса с градината ми е ясно, че хич таман не му стига до мозъчето за какво му говоря. Само дето на мен ми се сгрухва настроението при мисълта за градината  Tired  Да не говорим, че в къщи до сега е слушал само български и там ще гледа като теле първите дни. Знам, че вероятно ще свикне бързо, но ми е жал, че ще го пуснем в дълбокото толкова рано  ooooh! . Не искам и да се замислям какво им е на мамите дето се връщат по-рано на работа ...

# 16
  • Мнения: 449
Като го гледам тоя сняг как вали вече цял ден хич не ми е е пролетно настроението, но обещавам следващата тема да е пролетна. И в тая връзка обявявам конкурс за име на следващата/тите тема/и, защото вече се чудя и аз какви да ги измислям. Наградата ще е специално каре с благодарност за автора на първа страница.  Peace

Ако искате можем да добавим и кой от кой град е в България - аз съм Бургаска мома  Laughing


Нямам нищо против стига и другите да са съгласни. Хайде, който иска да пише от къде е. Аз знам на 10-тина момичета градовете, но без тяхното съгласие няма да ги напиша.

shemet_neveroiaten, опит не мога да споделя, но си представям колко ти е криво. Аз самата още не се чувствам готова да се отделя от детето си и да го оставя в градина. Мисля поне още 1 година да го гледам, пък после пак ще му мисля.  Thinking

# 17
  • Мнения: 319
Аз съм от Ямбол Peace

# 18
  • Мнения: 417
Софийско чадо Simple Smile

# 19
  • Мнения: 210
Айде и аз да се запиша в новата тема.Каролина поздравления за доброто оформление.   bouquet
Давам своята идея за заглавие на следващата ни тема вече пролетна надявам  се:
Пролет бързо ти ела,че в къщи ни доскуча! Joy Joy Joy
 
Аз съм от Хасково Laughing

# 20
  • Мнения: 274
И аз да се запиша в новата тема. Аз съм от Велико Търново.

Simplyaven , и аз стискам палци всичко да мине гладко и възможно най- леко и скоро да се похвалиш с бебче.

Shemet_neveroiaten  много хубави въпроси постави за детската градина, при мен също са актуални, защото и аз съм в процес натърсене на градина, но за есента и отсега се шашкам как ще го преживее малкият и как ще му се отрази тази промяна, че май доста е свикнал с мен, ама то е неизбежно като сме по цял ден заедно.


 Ryan's Mom  и Mama Desislava ,благодаря и аз за изчерпателните отговори за градините, и на мен ми бяхте доста полезни.

Каролина, ето и едно заглавие от мен : Ха-ха-ха,на канадската земя,слънце пролетно ни сгря!

# 21
  • Мнения: 5 713
Аз съм от София, мъжът ми от Бургас, детето от Варна.  Laughing
Във Варна живях около 1.6г, а в Бургас горе долу сборно 3г.

shemet_neveroiaten, моята дъщеря за краткия ни престой тук мина през 3 вида градини. Навсякъде беше различно. Най- съм доволна от последната, която е СПЕ и е идеална за мен. Определено имахме късмет с градините. Та:

1. В началото стояхте ли в градината заедно с детето и по колко време оставяхте детето там?
Никъде не съм седяла с нея първия ден. От самото начало я оставях за цял ден с уговорка при проблем да се обадят. Зависи от детето. На моята определено не й пука, стига да има деца.

2. В колко часа най-рано ходите да го взимате след следобедния сън?
Най- рано към 16.30. Като всяка градина си има различно работно време. Фамилната среда бачкаха до 17.30; garderie-то до 16.30; СПЕ-то до 18ч.

3. Носите ли чаршафчета и одеалца в градината и колко често ги взимате от там за пране или просто подменяте с други такива или от градината ги перат?
Чаршаф и одеало носих само в garderie-то и си ги взимах в края на седмицата да ги пера.

4. Резервни дрешки като носите всяка вечер ли си ги взимате и на другия ден да носите същите или нов комплект или седят там докато се наложи да ги употребят и чак тогава носите други?
Резервните дрешки си седят там и ги подменям при нужда, което много рядко се случва.

5. Как хранят децата? Какво им дават за храна? Колко пъти на ден? Ние още не можем да се храним сами това значи ли че учителката ще го храни?
Ще ти кажа само за последната градина: до обед само плодове; на обед: някаква прясна салата/ често зелена/ + основното; следобед: кекс или мъфин най- често с прясно мляко, понякога сок; пудинг или сладолед; кисело мляко; много рядко компот или пак плодове. Това меню от всичките най- ме удовлетворява. Сутрин Маги не закусва у нас, няма желание.

6. В градината знам, че са с обувчици, но отделно от тия обувчици ли нося ботушки за да ги извеждат навън или се предполага да седи с ботушките целия ден?
В градината си има нещо като пантофи. Опитах се в началото да е само по чорапи, защото у нас тя ходи боса, но учителките не бяха съгласни. Като спят ги събуват обувките. Отделно сега за зимата като ги извеждат искаха да има непромокаем панталон и хубави обувки. Панталонът си седи по цяла седмица в градината.

7. По колко време ги извеждат навън? Моя дребосък не търпи шал и силно се опасявам, че ако го оставят без шал навън по-дълго ще настине, а не знам как мога да го придумам да носи шал.
Зависи какви са температурите. Когато духа много силен и студен вятър или когато е -20, не ги извеждат. В правилата им пише, че шалът не е разрешен в градината, но аз я водя с него и после като я питам, казва, че й го слагат.

8. Мога ли да нося някакви напитки или храна да му я дават?
Това не знам. Не ми се е случвало.


# 22
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

Аз съм от Пловдив.  Sunglasses



# 23
  • Мнения: 3 932
Айде и аз да споделя опита си от две детски градини...

1. В началото стояхте ли в градината заедно с детето и по колко време оставяхте детето там?

В първата уж се бяхме уговорили да го вземем преди да ги приспят, но като отидихме, той вече спеше, не сме оставали (по съвет на директорката, за да не оставаме грешни очаквания на детето).
Във втората, нямаше никакъв пробле, той от първия ден се държеше все едно, че му е втори дом.


2. В колко часа най-рано ходите да го взимате след следобедния сън?

Според възможностите, в началото гледахме да сме там малко след като се събуди.

3. Носите ли чаршафчета и одеалца в градината и колко често ги взимате от там за пране или просто подменяте с други такива или от градината ги перат?

В първата ни ги връчваха всяка последна седмица на месец, във 2-та всеки петък. И да, винаги сме си носили наши чаршафки. Никога не са ги прали от градината.

4. Резервни дрешки като носите всяка вечер ли си ги взимате и на другия ден да носите същите или нов комплект или седят там докато се наложи да ги употребят и чак тогава носите други?

Чакам да се използват по предназначение Mr. Green, ако не ги вземам в края на седмицата и ги нося в понеделник с чаршафите.

5. Как хранят децата?

Незнам, честно казано, виждала съм, че за по-малките има специални столчета и предполагам, че ги хранят Мадам-ите
Какво им дават за храна?
УФФ  newsm78, понякога не особено мъдри работи, като желиО, но като цяло менюто е здравословно според Гид Канадиен
Колко пъти на ден?
Принципно сутрин лек коласион към 10ч-плод и мляко или сок
Обяд къмто 11:30
След сън 15ч, пак лека закуска, тип мъфин, кроасан, сладкишче, плод+сок или мляко


Ние още не можем да се храним сами това значи ли че учителката ще го храни?

Само тя може да ти отговори на този въпрос, щом взимат деца на такава възраст, предполагам, че имат система...

6. В градината знам, че са с обувчици, но отделно от тия обувчици ли нося ботушки за да ги извеждат навън или се предполага да седи с ботушките целия ден?

Оставяш ботушките, с които си го довела в шкафчето, обуваш пантофките (гуменки, маратонки...) и го качваш при децата. После учителките ги обуват при излизане и съответно при връщане.

7. По колко време ги извеждат навън? Моя дребосък не търпи шал и силно се опасявам, че ако го оставят без шал навън по-дълго ще настине, а не знам как мога да го придумам да носи шал.

Тук шалове не се предпочитат, а едни такива чорапчета, излезе ми от глават акак се казват, а пък и нямаш си напедстава, колко е заразително, когато всички правят нещо заедно.
Изкарват ги според времето през зимата. Иначе лятото са по цял ден навън, водят ги на пръскалки и са по цял ден в парка. Това за втората градина (Монтесори е), в първата имам чувството, че ги изкарваха доста по малко.


8. Мога ли да нося някакви напитки или храна да му я дават?
Трябва да си говориш с Мадам-ите, според зависи е, но май в повечвто случаи разрешават.
При нас има опция закуска срещу 2$ допълнително на ден и ние се възползваме с огромно облекчение...


Ми туй то...

# 24
  • Мнения: 3 932
Ей сега се светнах, че още нямаме поздравления за 8-март в темата. ПоспаливКи такива!!!

Ето една илюзия в розово, която не мога да се въздържа да споделя с вас...

ВЕСЕЛ ПРАЗНИК![/color]

# 25
  • Мнения: 5 713

Тук шалове не се предпочитат, а едни такива чорапчета, излезе ми от глават акак се казват
Каш ку мисля, че се казваха.

Честит празник, момичета!
  bouquet   bouquet   bouquet

# 26
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит празник!
Много здраве, обич и щастливи мигове, изживяни с любимите хора!
Благодаря на Вери  Hug  и МИНЕрВАта  Hug  за споделения опит с градините.
И аз си мислех за тези шапки като скафандри дето са - не знам дали ще имам по-голям успех отколкото с шала, но ще пробвам.

# 27
  • Мнения: 417
Честит 8-ми Март!




С пожелание да бъдете обичани, всеки ден да се чувствате красиви,  и най-вече всеки ден да се чувствате Жена.

# 28
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Честит Осми Март !   


# 29
  • Торонто
  • Мнения: 837
                            Честит 8 март на всички!
По този повод искам да ви питам момичета празнувате ли в Канада на този ден?
В смисъл като я няма атмосферата около вас и на другите празнуващи...
И къде ходите - на ресторант или в къщи?

Общи условия

Активация на акаунт