За Изопринозин-а

  • 433 977
  • 441
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 12 145
Детето ми (4г. , 16 кг.) е с херпангина и лекарят му изписа Изопринозин 3x 1/2 табл. за 5 дена и после още 5 дена, но забравих по колко  Embarassed
Според вас мога ли да продължа да си давам ADL for kids или да го спра по-добре зарди изопринозин?
В повечето случаи педиатъра на моето дете казва да спра ADL for kids, ако давам в момента, но най- добре звънни да попиташ. Можеш да попиташ и за сироп Изопринозин, защото за малко дете е по- удобно и по- приемливо на вкус.

# 421
  • Мнения: 1 277
Бояна, благодаря за отговора! Спрях ADL for kids. Детето приема стритите таблетки без проблем.

# 422
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Детето ми (4г. , 16 кг.) е с херпангина и лекарят му изписа Изопринозин 3x 1/2 табл. за 5 дена и после още 5 дена, но забравих по колко  Embarassed
Според вас мога ли да продължа да си давам ADL for kids или да го спра по-добре зарди изопринозин?
Схемата, по която винаги е изписван на сина ми е : 5 дни дозата според кг. разпределена на 3 приема и още 5 дни дозата намалена на половина  Peace. Във вашия случай 3х1/4табл.

# 423
  • Мнения: 1 277
Схемата, по която винаги е изписван на сина ми е : 5 дни дозата според кг. разпределена на 3 приема и още 5 дни дозата намалена на половина  Peace. Във вашия случай 3х1/4табл.
  bouquet

# 424
  • Мнения: 495
И аз го пия в момента, защото лекувам кондиломи. Дозировката ми е 5 седмици 3 пъти по 2, 3 седмици 2 пъти по 1. Изчетох много мнения за него и при повечето хора е имало почивка между приемите.  newsm78
Мога ли докато пия Изопринозин, да приемам например Саменто, витамин А+Е, Ц?

# 425
  • Мнения: 720
Бяха ни го изписали на детето , когато беще 14 кг.  Лекарството имало кратък полуживот, затова дневната доза  2т  да се раздели на 4 пъти по половин таблетка.

# 426
  • Мнения: 507
Някой изпълнявал ли е 5 месечната схема на доц. Конова при хронични инфекции, .....с Бронховаксон и Изопринозин и разни други?

# 427
  • Мнения: 17 987
Някой изпълнявал ли е 5 месечната схема на доц. Конова при хронични инфекции, .....с Бронховаксон и Изопринозин и разни други?

5 месеца Изопринозин  Shocked, абсурд за мен  Naughty

# 428
  • Мнения: 507
Някой изпълнявал ли е 5 месечната схема на доц. Конова при хронични инфекции, .....с Бронховаксон и Изопринозин и разни други?

5 месеца Изопринозин  Shocked, абсурд за мен  Naughty

Не, няма такова нещо. Пет месеца са общо за всичките медикаменти 6 на брой като сериозните са само бранховаксом и изопринозин другите са по природни, по предварително описана схема. Например за първия месец защото съм още на него изобщо няма изопронозин.

# 429
  • Мнения: 192
Здравейте!
Вчера бях при личната на контролен преглед ,тъй като изкарах много тежко вирус плюс алергичен синузит,изпих 3 антиб, чак след третия се оправих, по принцип съм много кекава и за съжаление винаги стигам до аб, но 3 никога не съм пила, сега пия вит, ксизал за алергията и геломиртол, но се чувствам много изтощена и я помолих за имунумодулатор, тя каза, че е добра идея и ми предписа изопринозин но 3 по 1 ,каза ми че го давали 3 по 2 ,но въпреки това го изписа 3 по 1, сега чета доста коментари  а и фармацефти питах и те ми казаха ,че това е детска доза , не знам какво да правя newsm78, дали да не търся друго лекарско мнение, дали не го е изписала така, защото съм доста слабичка по принцип съм 50, но сега съм някъде 47 а съм висока 172 не знам newsm78
Ще се радвам ,ако някой ме посъветва, а и не ми каза колко време да го пия?
Забравих да каже че съм на 27

# 430
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Здравейте, на сина ми педито изписа Изорекс, което всъщност е изопринозин на сироп.Изписаха ни го по повод стомашен вирус и малкия се оправи още след 3-тия прием.Засега съм с добри отзиви от сиропчето, въпреки, че каката е пила изопринозин таблетки преди години и помня, че не и помагаше кой-знае колко.   

НО въпроса ми е в друга посока.
В листовката пише следното:
Счита се, че действието му се изразява в стимулиране на имунната система, така, че тя да може да пребори вируса. Вашият лекар е предписал Isoprinosine, за да стимулира Вашата имунна система да преодолее вирусни инфекции, като:
*.............
* варицела и рубеола;
* морбили;
* заушки;
*.............

Може ли с нещо да ни помогне да подготвим организма, както и по-бързо да се справи, конкретно при поставянето на ваксината МПР. 

# 431
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Може да съм писала, не помня, но доста съм доволна от Изопринозин -  на сироп обаче. Не на таблетки, които трябва да ги стриваш, да излъжеш детето, като му ги навреш в храната или разтвориш в напитката.
Но сиропът си е доста скъп - 28лв.

# 432
  • София
  • Мнения: 44 122
То и таблетките не са евтини.

# 433
  • Мнения: 192
а някой може ли да ми каже дали влияе на кръвното?
 След втората таблетка вдигнах на 140 100, а аз по принцип съм с ниско 110 70 newsm78, питах в аптеката , казаха, че не би тряблаво, но аз го усетих точно час след приема му...

# 434
  • Мнения: 192
да не би пък от помощните вещества, едно от които е манитол, виждам че пише, че е възможно тахикардия да се получи ,а от там може би и вискоко кръвно newsm78, на мен и пулсът ми беше над 100, а  по принцип ми е нискък70 80

Общи условия

Активация на акаунт