какво Ви е мнението за италианските дивани!?Препоръчайта някаква марка!

  • 20 519
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 226
Опитът ме е научил, ако някой има претенции, а аз плащам сметката - да бягам далече. Гледам да не троша излишни нерви за излишни драми.

И аз мисля, че не може да си давам парите на някой, който се опитва да ми се прави на интересен. В този ред на мисли да препоръчам една фирма вносител на италианска мебел - Столеро. С кеф си напазарувах от там маса и столове и държа да отбележа, че бяха с около 20-тина процента по-евтини от същите предлагани в Селамор. А и доставката е 45 дни по договор, като ме увериха, че обикновено идват нещата по-бързо.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Понеже Liviat попита за BoConcept давам линк към сайта им. Има координати на магазините в Сф и Пд, както и он-лайн каталог - струва си разглеждането.

Не съм фен на Селамор - ходих да видя какво предлагат доста преди да стигнем до обзавеждането. Пропътувах цяла Сф, за да попадна на архитект, който не знам дали е добър в професията си, но хич го няма в клиентското обслужване и в продажбите. Опитът ме е научил, ако някой има претенции, а аз плащам сметката - да бягам далече. Гледам да не троша излишни нерви за излишни драми.

Шура, много харесвам пуфове напоследък. Струват ми се по-стилен заместител на Г-образните дивани, които в последните години много се котираха у нас. Този, който се разгъва и става на дюшек за спане съм виждала в каталога на БоКонсепт и в един скандинавски каталог, който предлагат в Скала Интерни. Много ми се връзват за допълнително легло в стая на голямо дете.

Много благодаря за информацията!!! Смятам да ги посетя съвсем скоро!!! Можеш ли приблизително да ме ориентираш в цените. Дали мога да поръчам дивани до 4000лв.

Днес видях, че предстои Стройко на 26 март - дали да чакам до тогава !?

Аз за съжаление няма да мога да се възползвам от пуф.... трябва ми някаква холна маса на която да мога да сервирам закуска, а моето малко момиченце да маже в захлас по нея  Wink

# 17
  • Мнения: 22 906
Liviat, аз съм за Damon, ама ако го вземете заедно с дългия пуф към него! Grinning
Много ми допада как се допълва с дивана и става направо като легло за мързеливо излежаване. Аз много си падам по такива мързеливи истории. Laughing
А и с този пуф, можете да "спестите" от холна масичка.
Сигурно си виждала тенденцията да се използва пуф с поднос за чашите, вместо масичка:

http://www.milanobedding.it/Italiano/Divani/Pat/Pouff-Pat_vassoio.jpg
http://www.inhabitat.com/images/dwr_poufa.jpg
Peace Нашия диван е на този принцип,но обикновено си седи като лежанка,защото имаме холни масички.Относно пуф и поднос,това нещо го имам у дома/вече не се използва по предназнаение отдавна/,но не е много удачно,ако сте с малки деца.Не става за хранене,нито за работа отгоре.

# 18
  • Мнения: 22 906
[Затова ако може да ангажирам и Вашето мнение!? Какво мислите за мотел Dansing
http://www.albertasalotti.com/jsps/techlist_b.jsp?node=ECOM00006 … 0&profile=all

 
Този ми харесва,но няма чистене отдолу.Моите са с ниски крачета и трябва да преместя и трите части,за да изчистя,което не се случва толкова често,колкото ми се иска,защото е трудоемко.У нас е тясно и едвам ги избутвам,а и тежат.Гледай нещо с малко по-високи крачета,но все пак да стои добре.Има вариант да се чисти отдолу със тези прахообирачки/както им казвам/:пръчките с плат накрая,те мога да се пъхат под доста ниски мебели.

# 19
  • На село
  • Мнения: 873
Моля кажи ти на каква дамаска се спря..., кажи какъв цвйт или цитирай някакво име, номер или клас, защото на мен ми предтои да ги разглеждам. Четох във форума за дамаски, които не задържали петна.

Пропуснала съм да ти отговоря навреме, но все пак да кажа - избрах бяла дамаска 6-та категория с 30 и няколко % памук, която може да се почиства само на химическо чистене, не се препоръчва пране в пералня. Не е най-функционалния избор, предвид трите ни деца, които цапат доста, но ми се искаше бял диван и това е. Като започнат да ме дразнят петната от храна и бои, ще му мисля тогава. Другата седмица трябва да ми го доставят - ще пиша отзиви.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Моля кажи ти на каква дамаска се спря..., кажи какъв цвйт или цитирай някакво име, номер или клас, защото на мен ми предтои да ги разглеждам. Четох във форума за дамаски, които не задържали петна.

Пропуснала съм да ти отговоря навреме, но все пак да кажа - избрах бяла дамаска 6-та категория с 30 и няколко % памук, която може да се почиства само на химическо чистене, не се препоръчва пране в пералня. Не е най-функционалния избор, предвид трите ни деца, които цапат доста, но ми се искаше бял диван и това е. Като започнат да ме дразнят петната от храна и бои, ще му мисля тогава. Другата седмица трябва да ми го доставят - ще пиша отзиви.


Благодария за отговора   bouquet
чакам отзиви !!!

# 21
  • На село
  • Мнения: 873
Liviat, вече мога да споделя мнение за дивана от Selamore - много е удобен и красив. Изключително лесно се разтяга и е много удачен за спане. Калъфите изглежда се свалят лесно, но момчетата от фирмата споделиха, че трудно се слагат и трябва да са непременно леко влажни, а моята дамаска не се препоръчва за пране, само за химическо чистене - не знам от там как ще ми ги върнат леко влажни  newsm78.
Определено съм доволна от избора си. Ето го дивана:

# 22
  • Мнения: 680
Миналата седмица ходих до Линеа Стар и харесах страхотен диван на Natuzzi.
Струваше около 4000лв и беше много удобен.
Дамаските също бяха изключителни.
Само,че трябва да се чака около 80 дни поръчката.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Liviat ,и ние бяхме в тази чуденка за италианските мебели,но заради цените. Точно в Селамор ни убиха с цени. Май сме се спрели засега на Боконцепт. Доста по-прилични са ,а и имаш голям избор на модули от съответния диван,така че да ти хареса  и пасне. До сега, не мога да разбере качеството им какво е. Имам цени на диван,който сме харесали,ако искаш пиши.

# 24
  • Мнения: 532
СИМ ИМПЕКС  са представители на италиански дивани G-OTTO i Divani Italiani много добро качество и цените са супер! за около 3000 лв грубо казано си купуваш два дивана примерно 2-ка и 3-ка.Имат около 40 модела.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Четито на Маринова  !!! Със здраве да го ползвате и много дълго да му се радвате !!!

Моля, помагайте с информация, защото аз трябва да взема решение до 4 април - това е срока до който е промоцията в Селамур  Wink Учудващо но за сега от там имам най-ниска цена - 3500 за дивани 2-ка и 3-ка.

Разгледах нещата на Боконцепт на СТройкото на последния етаж, но се указа, че са  много по скъпи- 2ка и 3-ка ще ми спруват около 5000 лева.

До Natuzzi не можах да се организирам да отида. Ако може  damayanti да постне снимка би било чудесно. Правилно ли разбирам, че цената е за 1 диван !?

Мисля, че вече съм посещавала СИМ ИМПЕКС  / G-OTTO i Divani Italiani/ ако са в Лозонец - но цените са доста високи и за 3 000 лева не бих могла да купя 2 дивана.



# 26
  • София
  • Мнения: 463
Миналата седмица ходих до Линеа Стар и харесах страхотен диван на Natuzzi.
Струваше около 4000лв и беше много удобен.
Дамаските също бяха изключителни.
Само,че трябва да се чака около 80 дни поръчката.

Дали знаеш какъв материал са техните дивани -не са дунапрен надявам се.
Можеш ли да видиш на сайта има ли го този който си пробвала http://lineastar.com/bg/sofas/000.html
На сайта има сериозно количество модели, дали някой има техен диван да каже как се държи с времето?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Миналата седмица ходих до Линеа Стар и харесах страхотен диван на Natuzzi.
Струваше около 4000лв и беше много удобен.
Дамаските също бяха изключителни.
Само,че трябва да се чака около 80 дни поръчката.

Дали знаеш какъв материал са техните дивани -не са дунапрен надявам се.
Можеш ли да видиш на сайта има ли го този който си пробвала http://lineastar.com/bg/sofas/000.html
На сайта има сериозно количество модели, дали някой има техен диван да каже как се държи с времето?

какъв е проблема с дунапрена !?

# 28
  • София
  • Мнения: 463
Сляга там където се ползва повече -неминуемо . На самата седалка се образува вдлъбнатина. Има дивани от пенолатекс ,или нещо подобно -излива се самата седалка ,такива са седалките на колите ,много е издържливо като материал във времето.
Но питах уж запознати хора ,казаха ми че в БГ не се правели такива ,само внос ще се намерят.

# 29
  • Мнения: 22 906
Кажете ми къде да ходя да гледам диван 2-ка,който да е до 2000 лв.?

Общи условия

Активация на акаунт