Малкия спи при нас на спалнята - как да го отучим ?

  • 13 377
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 393
  Аз нямам особен опит в отделянето,но се опитвах да го отделя от 6 годишен-издържаше до към 2 часа и скачаше при нас,от моята страна.Проблемът при него е ,че поради стечение на обстоятелствата още спи с баба му,но се надявам сега лятото да си използва неговата стая.А иначе ,вече на 8г.,когато идва при нас(ние сме в голям ремонт в къщата и почти му направихе стаята и тя протече...)си спи сам на дивана,даже и не пада Mr. Green
  Вече си чете сам и си заспива сам и усетих,че скоро,даже и да искам-няма да има повече такова гушкане,приспиване и сън заедно-детето пораства и почва само да се оправя:)Уф,не знам как да го кажа,ама-порадвайте се и гушкайте,докато децата искат.Може и да е грешно,но за мен е по-добре от рев и игра на нерви.

# 16
  • Мнения: 5 370
Различни хора, различни мнения. Синът ми спи с нас, на неговото си легло. но допряно до спалнята ни. НЕ смятам, че е драма, нито че е нещо непоправимо.
Има нужда от близост, кученцето, защо да му я отнемам?
Вчера викал на свекърва ми:"БАббииии, гушни ме и ме люшни". Явно така се успокоява.
Петя - води се по детето. Това е най-мъдрото, според мене.

# 17
  • Мнения: 329
Малкият си спеше в креватчето, докато не падна от него. Аз се изплаших и започнах да го слагам при нас, но намирам, че нито му е удобно, нито е хигиенично и добре за него, за това махнах пръчки от легълцето му и го долепих до спалнята. Няма опастност да падне, защото една страна на леглото опира в стената, а другата е до спалнята и като заспива ми държи ръката и съвесем естествено възприе промяната, даже сам иска да се промушва да ляга. Успех!

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Дъщеря ми спа при нас от 8 месечна, докато навърши 2 години. Тогава прецених, че вече ще се справим с преместването в леглото й и така и стана.
И сега понякога иска да спи при нас, не я ограничавам. Особено пък като е болна, само при нас спи.

# 19
  • Мнения: 959
Различни хора, различни мнения. Синът ми спи с нас, на неговото си легло. но допряно до спалнята ни. НЕ смятам, че е драма, нито че е нещо непоправимо.
Има нужда от близост, кученцето, защо да му я отнемам?
Вчера викал на свекърва ми:"БАббииии, гушни ме и ме люшни". Явно така се успокоява.
Петя - води се по детето. Това е най-мъдрото, според мене.


Съгласна съм с това мнение. Peace
Не е чак, такъв проблем. След 2-3 години ще искаме да ги гушкаме, но те дали ще искат... newsm78

# 20
  • Мнения: 4 406
моят син е на периоди- понякога със седмици отказва да си спи в леглото. напоследък се поддава на убеждение. може би трябва да чакаш да порастне.

# 21
  • Мнения: 4 371
На малкия я му се събира година сън в неговото легло, я не.
Утре ще се обърна, той ще е на 20 и кусур години и няма да му виждам толкова често муцунката.
До сега не ми пречеше, но вече ми тежи, имам нужда от малко повече пространство около себе си и решихме да му направим ново легло, а неговото да остане за бебето. Харесахме модел в нета, той каза, че ще спи в него и аз му вярвам, защото така си хареса и гърне Simple Smile
Дано само му стане креватчето по-бързо, че мама слон ще трябва да се изнесе в хола иначе Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 3 664
Рецепта май няма, когато детето се почувства сигурно тогава ще се отдели самичко. Големия ми син спа при нас до 1 клас. Сега колкото и да ми се иска, той не иска да легне при нас. Но пък си имам малчо, вече на 3 години, който достойно го замества Grinning. За мен и съпруга ми по-важно е да спим по цяла нощ, отколкото да се разправяме с ревящи деца.

# 23
  • Мнения: 27
Аз да споделя опит...

 Малката спеше при нас, в легло персон и половина, почти половин година. Не стига, че е тясно, ами тя лягаше напряко и ни риташе по цяла нощ. Пробвали сме какво ли не, най-лесното- преместване в нейното легло, след като заспи. Но тя се събужда, грабва си мечо и одеалото и идва отново на нашето. Ако не й разреша - здрав рев! Посред нощите! В чудо се виждах!
И малко след Нова година, съвсем изненадващо за мен, тя се поддаде на преговори. Дълго обяснявах как сме се разбрали с Коли (Дядо Коледа) да си  спи в леглото, да гушка Мечо Булу и да се завива с Дялото мекото. И стана! Легна си в леглото, взе си шишето с водата, каза "Мама гали!" и си заспа. Вече повече от два месеца така заспива, "Гали!" и толкова.
  По някое време се чудех дали има смисъл да стоя права до леглото и да я галя по косата по половин час. Дали не е по-добре да си легнем на леглото, та хем детето да заспи, хем аз да си почина. Но устоях. А преди няколко дни й предложих да си легнем двете, но тя категорично си иска на нейното легло. И ми стнана малко мъчно за нощното гушкане...

Та това е моята рецепта - преговори в подходящ момент. Трябва много съобразяване с детето, защото съм пробвала и преди, но не се е получавало.

# 24
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Здравей,моята дъщеря откакто се е родила до преди три дни спеше при нас,но сега купих една преграда от Джъмбо за нейното си легло и махнахме решетката,сега с удоволствие си спи сама,изобщо не протестира,иначе изпадаше в истерия само като тръгнех да я слагам в леглото.Та това е,може би ти самата трябва да проявиш твърдост и да не правиш компромиси,децата определено усещат кога родителите са склонни да направят компромис и да отстъпят,а може би нещо да притеснява детенцето ти,както нас решетката.

# 25
  • Мнения: 4 629
Или изчакай детето да порастне и само да се откаже или с ревове - не виждам какво друго можеш да направиш. Явно в момента му е комфортно да спи с вас и няма да се откаже без съпротива

# 26
  • Мнения: 219
Ами аз със големия който ми е на 4 и половина още имам ядове,идва посред нощ по 5 пъти и го връщам в леглото му.Неотменно спеше при нас.Еми писна ми с времето,имам нужда от лично пространство и от време насаме със съпруга си.
Сега бебока който е на 3 м и половина на спланята не е взиман изобщо,няма и да го взема,независимо от рев,сцени итн.
Изобщо не искам още за 5 години да имам абонат за леглото ни.Всяка жаба да си знае...

# 27
  • Мнения: 298
Интересното при нас е, че денем, когато го гледа баба му, си заспива без проблем на неговото легло, но вечер категорично отказва. Не мисля че проблема е в леглото или в стаята му - нормална детска стая, пълна е с играчки. Но наистина все по-рядко се наспивам заради него, защото не стига че спи напреки, но и не иска да се завива. Двамата с баща му спим все едно разделени. Проблема си е сериозен Naughty

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Така сте го научили и затова при вас не иска да спи сам , а при баба може сам. Ако се опиташ да му обясниш , че е вече голям а големите деца не спят при майките си дали няма да се получи. Децата обичат да се правят на по големи понякога.

# 29
  • Мнения: 3 092
И аз не знам....бих се водила по детето и съобразила с неговите потребности , но след като вече ти самата се чувстваш зле няма как ..изпреварваш момента, в който то ще е готово да се махне и насила го отделяш от вас ...мисля че това е начина. Confused
За справка дъщеря ми спи на легло долепено до нашето , но не го приемам драматично .Все още се събужда нощем , плаче и ме търси .А на мен ми липсва.По цял ден съм на работа и не я виждам.
Ами това е.Успех!
 

Общи условия

Активация на акаунт