Всичко се връща.Дали?

  • 14 702
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 671
Не мисля че всичко се връщта,пък и вече не ми пука.
Нямам намерение да прекарам цялия си живот в очакване "да му се върне"
Не мисля,че дори и да му се върне,аз ще се почувствам по-добре.
Изтрила съм го,даже вече не го мразя.
Приеми нещата такива каквито са,след като не можеш да ги промениш и се радвай на всеки един ден,не позволявай на един човек да обсеби целия ти живот и не се вторачвай назад.
Затвори я тази врата ,за да отвориш нова. Hug

# 16
  • Мнения: 1 732
Все ми е едно дали се връща или не.
Важното е аз и Вяра да сме добре. Както и хората, които обичам.
Мисля, че в живота има някакъв вида равновесие и рано или късно нещата се обръщат.
Не му пожелавам нищо лошо, но съм сигурна, че ще му се случи.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 686
Тази седмица съм командировка и няма да мога да ви отговарям,като се прибера ще си изчета цялата тема поне няколко пъти.
Затворила съм я вратата,но сравнявам,защото аз не се чувствам доволна от себе си.
 Hug за всички вас!

# 18
  • Мнения: 408
Ами и моето мнение е като на другите.
Независимо дали те е зарязал, умрял, тежко болен, за дълго в затвора, или нещо друго, твоят живот е в твоите ръце.
Колкото по рано го осъзнаеш това, и че неговото щастие или нещастие, няма да промени твоя живот, толкова по добре.
Не очаквай и някой друг да направи живота ти добър, направи си го сама.
Дано да не го осъзнаеш прекалено късно, когато живота е почти преминал.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз от няколко дни изпадам в размисли. Обаче за себе си, не за него. Не искам да пожелавам на никого
нищо лошо. Смятам, че на който каквото е писано, ще му се случи.
И честно казано и аз не вярвам в това: "всичко се връща, Бог няма да остави ненаказано това, което ти причини".
Не е задължително той да страда така, както страдаш ти. Също така не е задължително ти да разбереш, дори и да страда.
От де знаеш в неговия живот какво се случва?
Има хора, на които нещата в живота просто им се подреждат. И други, които постигат нещо с много усилия.
Ти явно си от втория тип. Не се отказвай, бори се, така вероятността да изгрее слънце и на твоята улица е по-голяма,
отколкото ако потъваш в самосъжаление. Знам, че на думи е лесно, но когато човек иска нещо, той рано или късно го постига.
Това е и мойто пожелание към теб - да имаш сили и да продължиш напред без да пожелаваш на онзи човек лоши неща.  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 433
Аз пък като Сиси, много исках да му се върне. Ма всичко и то стократно...Сега вече не искам, даже напротив. Природата си знае работата.

# 21
  • Мнения: X
Въобще не ми се философства, просто ще ти дам отговор на въпроса.

Не, не се връща, не, далече не всичко, да, някои неща и на някои хора може би, но НЕ  - не и всичкото.

Неприятно, но факт. И кво от това - ти ще станеш ли по-щастлива, ако той съжали някой ден - еми - няма да станеш. Щото връщане няма. Надали си от тези, които ще го приемат обратно. Така че - дреме ти.

# 22
Всичко се връща да... и в това съм сигурен, не знам може и да съм го споменавал това, но пак ще го кажа. Един ден когато жена ми разбра че имам лщбовница аз, бях в друг град и през целия път към вкъщи се примирявах с мисълта, че ще се разделим и ще живея с другата. Освен изневярата и аз като повечето ви БДНта мога да се похваля с липса на подкрепа и помощ и там другите условия за добър съпруг и баща. Но виж ли като се прибрах тя не пожела да се разделим. даже започна да се тормози с какво е по добра другата и т.н. Това беше повратен момент в живота ми и наистина осъзнах доста неща. С времето се промених много и това тя ми го е казвала (че съм добър баща), наистина започнах да и давам супер много любов, както тя ми беше давала преди това, осъзнах колко тя ми е давала а пък аз съм хвърлял на боклука. Но именно в онзи момент когато си мислех че ще се разделим и не го сторихме ми мина през акъла, ще дойде момент, в който аз ще се влюбя болезнено много в нея и тя ще ме напусне, ама ей така ми мина като флаш... и точно така стана, всичко което аз и бях сторил тя ми го върна, без да е целенасочено разбира се. (според нея)
Така че всичко се връща под една или друга форма, добро или зло, иначе ще прочета темата и можа да коментирам евентуално ако има кво да кажа.

# 23
  • Мнения: 12
Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Щом не е спазил обещанията, които е дал пред олтара - ще дойде ден, когато ще трябва да отговаря пред Бог.

# 24
  • Мнения: 408
Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Щом не е спазил обещанията, които е дал пред олтара - ще дойде ден, когато ще трябва да отговаря пред Бог.
За Бога не знам, но понякога това, което човек сам си направи, и най големия му враг, не може да му го направи.

# 25
  • Мнения: 671
Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Щом не е спазил обещанията, които е дал пред олтара - ще дойде ден, когато ще трябва да отговаря пред Бог.

Нещо много задълбахте в теологията... newsm78

Остави го пича да си живее живота и се погрижи за твоя.Не чакай възмездие,защото няма да го получиш.И да ти кажа честно-хич и да не ти дреме дали ще отговаря пред Бог или не,защото ти едва ли ще присъстваш на това шоу. Wink
Успокой се и продължавай напред.

# 26
# 27
  • Мнения: 903
Остави го пича да си живее живота и се погрижи за твоя.Не чакай възмездие,защото няма да го получиш.И да ти кажа честно-хич и да не ти дреме дали ще отговаря пред Бог или не,защото ти едва ли ще присъстваш на това шоу. Wink
Успокой се и продължавай напред.

Много, мнооооого ми харесва това изказване! newsm47 newsm10 smile3501

Лично моето виждане по въпроса е, че да чакаш възмездие е толкова вредно, колкото и да се мъчиш да запазиш една вече тотално разбита отвътре връзка. Т.е. очакването той да бъде наказан за това, което ти е причинил, пречи преди всичко на самата теб да приключиш с болезненото минало и да продължиш напред!

Иначе аз вярвам, че Този, Който гледа отгоре, въздава всекиму справедливо, но тази справедливост е висша и няма нищо общо с елементарното човешко схващане за възмездие от типа "То ще ти се върне тъпкано!"

# 28
  • Мнения: 671

inkel-ти уби всичко детско в мен... smile3518

Аз се надявах,на оня свят да се разхождам сред зелени морави,около мен да приркат агънца и сърнички,а то кво-ще се редиме на опашка за да вриме в казан... Laughing
Контрацепцията,аборта,кръшкането-смъртни грехове.... newsm78
Дали да си резервирам от сега местенце горе или направо да си мятам въжето на шийката,че да не трупам повече грехове... #Crazy #Crazy #Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 17 283

Еее, това много ме ядоса. Винаги съм била върла, люта, убедена атеистка, сега това затвърждава за Н-ти път позицията ми. Което за мен е ОК, ама ми е мъчно за хората, които искрено вярват. Какво значи – събрали се малко попове и пренаписали смъртните грехове. Ми те догодина и библията да пренапишат освен.
А какво да кажа за глупост като „Двата смъртни гряха, които продължават да заемат централно място за Ватикана, са абортите, които накърняват "достойнството и правата на жените"…”
Откога правото на аборт накърнява достойнството и правата ми? Не е ли по-скоро забраната им това, което ги накърнява???

Оф.

Не е това темата, оспамих и взех насериозно нещо, на което би следвало да погледна със снизхождение и чувство за хумор, но много се паля на такива теми, извинете.

Общи условия

Активация на акаунт