БЕБЕТА ЮНИ - 23

  • 12 271
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 10
Добро утро!
Geneva, те като ме гледат хората и ме питат, кога ще раждаш hahaha
...ще ме скъсаш от смях... Joy Joy Joy ....
.... и аз съм решила да изчакам с бебешките покупки до май месец,а ако знаеш как ме сърбят ръцете вечеhahaha
...и мен, но мъжа ми само вика че иамло време, да не бързаме Naughty
Трънче  Генева  hahaha Joy hahaha, не Женева, но наистина е объркващо. А относно Маями, помеже виждам че мещо мрънкотиш-може да ти направя услуга и да отида вместо теб  newsm08 baloni sun Joy
katentze не се притеснявай, всичко ще е наред. На мен също ми става така като ми правят гинекологичен преглед заради шийката, а при мен това е почти всеки месец #Crazy #Crazy #Crazy, и след два дни всичко си идва на мястото.
Gali80 не на всеки се прави гинекологичен преглед всеки месец. При теб всичко е наред и не се налага. Докторът си знае работата).Аз имам скъсена шийка и това доктора го беше устанотил още в началото на ЖК когато ми направи първия гинекологичен преглед и ми взе цитона маска. Щеше да ми прави серклаж точно ден преди сватбата ми, но се оказа че има вероятност да издържи, защото ми е първа бременност и искрено се надявам да остискаме още 2-3 месеца, затова и си стоя вкъщи и не ходя на работа от 4-тия месец насам.Още малко pregnant baby
Малта на мен краката не ми отичат а ми се схващат и мога да спа единствено с дебела възглавница м/у краката или с вдигнати на високо крака. Знам че не това те интересува, но само това правя аз и затова го написах....а относно четенето...чета всичко много дусловно и то на всички, но не винаги мога да отговоря на това което питате или за което говорим всички.samimami и за теб се отнася! Затова сега отговарям въпреки че няма общо точно с въпроса ти Kissing Heart Flowers Bouquet lovekiss
 offioly мен главата ми минаваше само като лежа!....ще ме разбиеш направо-главата те боли, обаче си първа за йогата nuts
Сложих една вчерашна снимка в албума на мое величество-СЛОНА

# 226
  • Мнения: 148
Здравейте и от мен. Първо да кажа на Слийпинг Бюти, че ще ми липсва и на мен, дано не съм спомогнала за нейното разсърдване, ама май като всички тук и мойте хормони са някъде в пространството... Аз си взех едно хомеопатично лекарство - Седатиф ПС (за тревожна напрегнатост, раздразнителност, нарушение на съня и др. такива), защото иначе ще гръмна някой #2gunfire, май с всички съм способна да се изпокарам.
Како Мая, с теб се оказа, че сме една зодия, но ти завиждам за спокойствието и благоразположението към всички тук...
Трънче, благородно ти завидях и на теб за Маями, ние с мъж ми "ходихме" там една вечер с Google Earth Pro за да видим полицейското управление на Хорейшо Joy - е не го видяхме... А той е фен на сериала (мъжа де).
Сега да ви кажа и аз - хапнах 3 принцески за закуска и се чувствам  Blush доволно виновна. Ма доки вчера каза че не съм качила много и....
Относно кафетата, ще ви пусна два линка от един и същи сайт, в единя се твърди, че кафето е изключително вредно за бременни, а в другия, че до 2-3 кафета даже е полезно и който не пие го бият Joy  ThinkingХоди вервай ... ама ето четете...
http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=29
http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=2027
 Heart EyesИ още нещо, последно, че май се улях с писането - ей момичета, от както съм в този сайт, не може да мине и ден без да ви чета, нищо че не пиша редовно... Всички тук сме с една цел и сме си полезни една на друга Hug
  Nature Sunny Дано изгрее слънцето и на наща нива по скоро...

# 227
  • Мнения: 148
И още нещо - без всяка една тук, няма да изброявам, форома няма да е същия smile3525

# 228
  • София
  • Мнения: 873
добро утро и от мене.
днес гледайте какво е мрачно навън и на мене ми е едно такова никакво....даже не съм гладна което е странно... нарязала съм си една купа с киви ама нещо не върви много много.
аз да ви се похваля от понеделник влизам в 7-мия месец!!!! и ще дам най-тържествено обещание, че последните 3 месеца ще се храня по-разумно и ще се опитам да избягвам сладките неща и тестеното. всъщност като се замисля не прекалявам с тях ама и не се храня здравословно. искам да наблегна на сиренето и доматите 4е да не ми изсмуче бебето калцият и да си разваля зъбите. имам уникални зъби. дори една пломба и кариес нямам. ужасно здрави и силни са. така че момичета подкрепяйте ме!

да кажа на МАЛТА за отеклите крака- пробвай си купи ластични чорапи,. аз все се каня ама все не отивам до специализарн магазин. другото е - прави си масаж с кубчета лед. на мене ми помага ужасно много. третото е - задължително като се прибереш краката на високо. аз лично ги качвам почти на 90 градуса и стоя така 15-30 минути. и последно- преди време пробвах едно гелче на Мустела за уморени крака. и ми се стори доста ефикасно.
само ще споделя че след полета до Малдивите краката ми бяха отекли така че се изплаших и бях готова да ревна от ужас- но след тези 4 неща за отрицателно време се оправиха. чак не повярвах.опитай.


май ще е това за сега. пожелавам ви успешен ден на всичките и си мислете за това че скоро идва уикенд...

# 229
  • Мнения: 11
имам въпрос може би не му е тук мястото,но незнам къде да го задам търся един вид бебефон Beatbox  с камера,някой може ли да ми даде идея как мога да се сдобия с такъв??????Благодаря предварително.

# 230
Добрютро, мили дами!  bouquet Въпреки мрачното време на мен ми е едно готинооо, не знам защо  newsm68 ама пожелавам на всички да е така!
Като четох дискусията за забраната на пиене на кафе и алкохол и пушене на цигари се сетих за една случка, която все още ме кара да се замисля дълбоко. Имах изпит по генетика и ми се падна въпрос за алкохола по време на бременност.  Аз започнах да обяснявам на изпитващата ме доцентка колко е вредно и до какви увреди води  (точно по лекциите й), а тя като ми се развика - от къде съм го била чела, кви са тия остарели работи и т.н. и ме светна че да си поркаш хич не било толкова лошо...още съм ей тъй  newsm09 , а това беше преди 3-4 години. Е, писа ми 4, идеше ми да я убия, ама както и да е. Сега аз си пия по една чашка вино и хич не му мисля  Whistling Искам да кажа, че като ми се припие - не се стискам, ами си задоволявам нуждите. Така е и с кафето, опитах се да не пия 1-2 дена и щях да умра. От тогава не правя тази грешка. Иначе на цигарите съм върл противник по време на бременност, щото те наистина измъчват малките същества и призовавам всички, които си позволяват по 2-3 цигарки да спрат и тях!!! Та това исках да споделя, сори че стана малко дългичко  Flushed
Само последно - някой беше питал за гестационния диабет как се лекува - с малки дози инсулин, диетка и това е. Друго не може!

# 231
  • Мнения: 220
zlob4o да ти кажа честно и аз си пийвам  Wine Glass винце или мартини. Е тва мартини ми е постоянно на устата (и в главата)  Embarassed . Преди пиех бира, ама откакто  забременях нещо ми се гади от нея.  И ми е малко тъпо, като излезем и някой познат ме види с чаша в ръка и ме гледа ей така  newsm09 след което следва "Ама ти не си ли бременна" СЪМ!!!!! Ама една чаша не ме прави убиец на бебета  #Cussing out


Благодаря ви за успокоението по отношение на това , че четете словоизлиянията ми. Много сте мили, наистина. Сега мисля да вляза в албумчето и да кача малко снимчици, защото гледам , че съм една от малкото, които са инкогнито тук  Hug

# 232
  • Мнения: 212
Малта  аз го имам същия проблем и ще ти кажа аз как го лекувам- няма да се повтарям за леда или обилното поливане със студена вода и после- на високо. ако мойеш намали солта и киселото, най вече оцета и след няколко дни смятам че ще имаш ефект- на мен поне ми се отрази добре...

ves_77  ще ти издам тайната си - спокойствието го поддържам със този Седатиф ПС, ама аз го пия от 3-4 месец, когато ми почна силното сърцебиене Simple SmileSimple SmileSimple Smile карам си 3*2 и си свиркам  newsm68 ... е не че и аз не си изтървам нервите понякога- като вчера например, ама те домашните го отнасят  smile3503smile3502

# 233
  • Мнения: 339
Здравейте тумбички!
Откопчвам се за малко да видя как сте..то работата край няма. Днес е ужасно мрачно при нас, сигурно всеки момент ще завали.
Вчера с мъжа ми решихме да минем да поогледаме малко за кошарки...и ето ме сега изпаднала в размисли каква да е кошарата. Аз се бях настроила за такава дето е на колелца, ама те много афиф работа - то само плат и то толкова тънък.  Че аз след 5-6 месеца ще трябва да купувам нова. Май се ориентиравам към стабилна дървена кошара. Или пък трети вариант - ще дам да ми направят по поръчка дървена с колелца Simple Smile Брей, за първи път се закахарих за бебешки покупки. Ама и аз за първи път от 8 години насам влизам в бебешки магазин.
Тази сутрин беба ме събуди още в 5 часа. Ей, голям бяс. То не беше въртене и ритане, не можах да заспя и станах. Така че днес съм недоспала smile3507

Момичета, и аз пия кафе. Сутрин винаги започвам с едно дълго кафе с много сметана, което го пия почти до 12.00 ч.
 
Bunnie, аз съм заложила на разделното хранене. А и моят мъж така се храни, което ме улеснява. До сега съм качила 9 кг. Дала съм си лимит най-много 11 кг до финала. Ще видим дали ще успея да задържа. Но важното е да се храним качествено.
Хайде, връщам се към работата.

А още нещо да ви питам : започнахте ли да си мажете зърната с някакъв крем. На мен една приятелка горещо ми препоръча да се мажа с Авент още от сега. Зърната ставали по-твърди и се предпазвали от получаване на ригади като започне кърменето.

Усмивки и хубав ден! smile3525

# 234
  • Мнения: 220
Вече съм готова качих снимчици в албумчето ни.

# 235
  • Мнения: 256
Е, Малта, четем, четем... atwork newsm62


Сега и аз да споделя за крачетата. Не ми отичат още, въпреки че ходя на 12см токчета  Embarassed, но аз пък на ниско не мога. Едно време, когато бяхме млади и красиви  Grinning, ходих на танци, тогава доста ме боляха прасци и глезени. Най-добре се чувствах като изкарам някоя бирена бутилка от хладилника и почна да я таркалям по болното място. А най-странното е, че преди това си пусках душа на силна струя върху ходилата с мнооооого гореща вода, но това е нещо, което никой разумен човек не би те посъветвал, вените се разширяват, за това пък на момента отпуска. Не го прави обаче, горещото в момента не е полезно за бебчето, но за бутилките гарантирам на 100% удовлетворение. Сега ми се допи бира!  Joy



А на Варненските майчета само да кажа, че вече нямам търпение да ги видя. Как ли ще се познаем, да си пишем с какво ще се облечем?  newsm62 newsm62 newsm62 Дано някой не си помисли, че говоря сериозно.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 11:18 от In4oka

# 236
  • Мнения: 616
"Ама ти не си ли бременна" СЪМ!!!!! Ама една чаша не ме прави убиец на бебета  #Cussing out

хехехе Много гот!
И аз така си мисля - нищо няма да стане от едно винце или биричка ...
Пък най-се дразня някой като се изтърси от нищото, и като размаха пръст насреща ми "За тебе само сокче!" примерно, или нещо подобно, а всъщото време пафка в лицето ми!
Не че аз съм голям разбирач, но аз съм в това "състояние", не те, и аз си знам какво ми пречи и какво - не!

Иначе също съм чела, че в момента плацентата допуска само нужното и полезното до бебето, и в малки количества хич даже не го усеща алкохола бебето. Естествено, ако се напоркаш, неможа да се спре притока на гадости към плода, но едва ли някой прекалява чак толкова.  Пък вече като го кърмиш, тогава е по-строго.
Оказа се, ча аз съм единствената жена тук, другите не дойдоха, и снощи ходихме на пица с още 5 мъже... всичките 24-25 годишни... и кака Галя изтъпанена там с големия корем  Crazy  Пийнах биричка  Mr. Green  после си спах като пич!
Айде чао!
geneva, това за йогата ми е само във фантазиите и намеренията... така ме мързи...  Crazy
пък трънче да показваш снимки после!
 Peace

ПП: вземете апарат за срещата, да ви погледаме после! ама не снимайте тортите...

# 237
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета! Малта, и аз чета всички! Даже да ви призная, докато чета всяка една, все едно на ум й отговарям и така си водя диалог с всяка мама  Crazy  После като започна да пиша обаче или забравям какво съм казала на всяка, или постингът ми става много дълъг и гледам да не прекалявам!
Та, Малта, вече те посъветваха много добре за вдигнатите крака, студената вода, леда и по-малкото количество сол и кисело! Аз само ще добавя, че нали бях много зле и шокирана като Bunnie от краката ми, които се бяха превърнали в понички, та ходих да си търся специални обувки - не намерих подходящи, но си взех ортопедични стелки на sholl, още една мама сподели, че с тях е живнала, та те съветвам, дори да нямаш дюстабан, пробвай!  Peace Иначе аз исках да си купя и чорапи, но продавачката в магазина на sholl каза, че чорапите са за разширени вени, не за оттекли крака и не пожела да ми продаде  Rolling Eyes Не щя да ми даде и мазило, защото не знаела дали са подходящи за бременни. Но ето, че имало специално за бременни крака и на mustela Simple Smile

Пак се увлякох, но исках да успокоя мамите, чиито мъже си мислят, че преиграват! Може би и те са шокирани от случващото се и настъпващите промени! Според мен трябва да ги правим максимално съпричастни, за да ни влизат в положението! И моят мъж в началото малко ми се дразнеше, особено като избухнех за нещо дребно - много навътре го вземаше, пък аз след 5 минути наистина не помнех за какво съм се сърдила... Накрая сам заключи, че май не трябва да ми се връзва, защото явно било от бременността  Wink
Сега пък е станал един нервен - става рано, търчи за работа, мисли какви отговорности има, какво по-напред да свърши - абе, въобще, мъж на място Simple Smile

Исках и на Оффиоли и на Purshing (нали поне може да ни чете), че открих още едни кошчета на колелца - плетени - и съм направо влюбена в тях! Магазинът е на Симеоновско шосе, мисля някъде номер 67-69, ако не се лъжа. Оффиоли, пада се някъде отзад, по средата между семейните и 42ри блок. Беше затворен, но в събота отивам! Имат страхотно сладки бебешки чаршафчета в жълто и оранжево! Много ми харесаха!

Приятна командировка на Трънче, да се окъпеш в океана (нали там е океан) вместо нас!

# 238
  • Мнения: 220
Ох така е offioly. Особено за цигарите. Аз бях страстна пушачка. Но изведнъж започна да ми се повдига от цигари. Много се дразня като ми четат морал ми пушат в муцуната. Толкова голяма несъобразителност не мога да понеса. А по отношение на винцето, една позната ми разясни, че повечето бременни са с анемия и лекарят специално на нея и казвал по чаша винце, червено вечер. Та и аз се опитвам така вкъщи. Една бутилка вино я пия месец и половина че и отгоре.

# 239
  • София
  • Мнения: 226
Да си кажа и аз - много ми е трудно със забраната за алкохол, ама наистина не смея нищо по-силно от чаша вино от дъжд на вятър или бира - напоследък много ми се пие бира. А за цигарите - аз не съм ги спирала, но пуша максимум 2-3 на ден. Доколкото са ми казвали пък на мен алкохола е по-вреден от цигарите за плода. Не че е добре - съвсем съм наясно, че съгрешавам, но ме посъветваха, че по-добре да изпуша една цигара отколкото да съм в никотинова абстиненция и да ме друса постоянно нервата "пуши ми се".

Общи условия

Активация на акаунт