Диетата на д-р Ори Хофмеклер

  • 31 521
  • 413
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 941
Slav4e_Av4e   не е странно, аз след салатата така се подух че и супата изядох ама насила малко, а по принцип ям много, но явно като се почне със салата, а не всичко накуп някак се засищаш повече
Да дам отчет, значи вчера вечерята беше ок, но аз понече преди 1 не си лягам и цяла нощ топуркам из стаите на децата та си направих още една вечеря към 11ч  Embarassed , сандвич с кашкавал и останалата салатка, и вафличка си хапнах за десерт. Но тази сутрин резултата е налице, кило и половина надолу, сега съм 62,2  newsm44 , много съм доволна от постигнатото и то само за ден
Успешен ден на всичи и удържайте глада
Валя  и аз в къщи трудно се удържам, хихихи
Но чайчета правят чудеса, много добре действат, даже вече ги пия без подслаждане, никога не съм вярвала че ще ми харесва чай без захар или мед

# 16
  • Мнения: 621
Здравейте девойки   bouquet
Ама не ме плашете така бе, смисълът на този режим е вечер да се хапва добре, за да се стимулира метаболизма, а и при това гладуване дето му дърпате няма да издържите дълго и после както казва Славче Авче ще има йо-йо. Аз през изминалата седмица си вечерях сериозно, дори нарочно гледах да включвам всички хранителни групи - първо салата, после белтъчини и накрая дори задължително въглехидрат, че и десерт. Едно примерно меню ми беше - шопска салата със сирене или зелена салата с кисело мляко, после омлет или друг белтък, после малко варени картофи, малко манджа с ориз или дори парче пица, купичка спагети или друг въглехидрат и накрая моят любим сладолед. Задължително приключвам когато ми се допие течност и при това винаги лягах най-малко 2 часа след храненето, да не говорим че самото хранене ми костваше около час. Това му е хучавото на режима, че никога не се овълчваш за любими храни, защото вечер можеш да ги хапнеш. Истината, е че сатомахът ти се свива и хапваш от всичко, но по малко. Вечер никога не съм чувствала тежест като легна, нито пък сутрин и перисталтиката ми беше добра, защото вечер хапвах добре. И пак съм - 2 кила. Ако искате по-бързо отслабване е по-добре преди вечеря да включите една кардио тренировка, отколкото да не ядете достатъчно вечер.
Аз доста неща прочетох за диетата, така че горещо ви препоръчвам да си вечеряте нормално, защото така ще издържите по дълго и резултатите ще са трайни  Peace

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 194
  bouquet Galateia, благодаря ти .... Сега започвам да разбирам и не се чувствам виновна за доволно голямата салата и 3-те сърми, които вечерях. естествено имаше и малко десерт (шоколад) но аз без шоколад многооо трудно издържам... Simple Smile
За днес ситуацията е : кафета + 2 ябълки и 1 портокал.... вече ми е гладно , но няма да хапвам друго...

# 19
  • Мнения: 621
Аз до сега съм на 2 кафета и една ябълка, за обяд съм на заведение и планирам салтка от домате и краставици без подправки, за към следобяд един портокал съм си взела и за вечеря - ми каквото сабя покаже, плюс задължителната шопска саладка  Peace
Успешен диетичен ден   bouquet

ПС Авторът на диетата казва, че при глад през деня може да се яде и лека зеленчукова супа. Трябва да се пие и доста вода, аз лично пия около 2 л. на ден и това също ми помага да не освирепявам от глад  Peace

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 14:30 от galateia

# 20
  • Мнения: 941
здравейте
и аз съм на две кафета, няколко парченца ябълка(разделихме я с каката), един портокал, и малко салатка и един морков, и разбира се много чай,
чувствам се малко гладна, но то е по скоро навик, това ми е критичния час около 2 , сега готвя огретен за вечеря, и саладка, имам и сладолед  за десерт  Embarassed
иначе се чувствам много добре, аз по принцип като съм гладна се чувствам най добре, че като хапна после ми е тежко  Embarassed
я кажете колко време се спазва диетата, или винагии така трябва да ядем,

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 13:54 от Клара

# 21
  • Мнения: 621
За протокола - кафетата са вече 3, на обяд салатата беше от зеле, житни кълнове, червено цвекло и моркови, водата е вече 1,5 л. Прегрешение - 1 малка бира (това е кофти защото алкохолът забавя метаболизма и хич не е препоръчителен Blush). Не съм гладна, ама хич, май вече свикнах на режима. След малко ще опапам портокала и послеееее, бегай хладилник че идаааа  Joy Та така, хайде идвайте на отчет  Hug

# 22
  • Мнения: 941
браво браво,
аз сега хапнах круша, и пия пак чай, да измием тлъстинките с вода и чай, и доста често посещавам wc-то, сигурно от чая
След малко ще пийна още едно кафенце, яденцето ухае от кухнята, още малко остана до вечерята,
айде после дайте идеи за утрешно меню   chef

# 23
  • Мнения: 621
Кларче, явно ние си останахме тука, ама другите като видят нашите резултатностииии ... бързо, бързо ще се завърнат Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 194
Galateia, Klara, не сте сами...  Simple Smile и аз съм с вас.
За протокола днес - 3 кафета, 1 чай, 3 ябълки 2 портокала... Ужасно съм гладна, но ще дочакам вечерята... Да попитам нещо, вие гледам пиете по много вода, аз не мога - организма не ми я обработва и се надувам... Пия по 1-2 чаши максимум говоря за вода , иначе кафе и чай пия отделно. Много искам да ги махна тези 8-10 кг до лятото

# 25
  • Мнения: 941
не е важно колко сме, а тези които сме тук да постигнем дружно резултати
аз пия вода не когато съм жадна а когато се сетя за ядене, или чай, наливам се, и така се разсейвам
сега хапвам салата, зелена със зехтин и лимон, и малко сол, купила съм една лека сол я водят, хихихи
искам да попитам задължително ли е всяка вечер салата, и може ли да вечеряма по два пъти  Mr. Green защото аз като хапна към 6-7 към 11ч също съм гладна а си лягам чак в 1-2

# 26
  • Мнения: 162
Ето ме и мен Simple Smile Аз да кажа-мога само вечер да пиша,защото цял ден съм по задачи.Да не решите,че съм се отказала. Чувствам се прекрасно! През деня хапнах салата от моркови,една ябълка и 2 портокала.Сега вечерях салатка зеле,кьопоолу,100 гр печено пиле и 100 гр кисело мляко. Браво на всички за свалените килограми   bouquet Клара,little stranger,galatea,Gold Delicious,Валя!!!По-лесно ще ни е заедно Hug

# 27
  • Мнения: 621
Ха добро утро на всички  Hug
радвам се че всички се появиха Grinning
Вчера вечерта се оказах на кръчма и менюто беше, шопска салата, запечени картофи с 3 вида сирена и накрая две палачинки с мед Mr. Green добре си хапнах Mr. Green
искам да попитам задължително ли е всяка вечер салата, и може ли да вечеряма по два пъти  Mr. Green защото аз като хапна към 6-7 към 11ч също съм гладна а си лягам чак в 1-2
до колкото знам е задължително да се почва със салата, вечерята е добре да започва след 18,00 часа и може да е в продължение на 4 часа след това. Приключвате с яденето най-малко 2 часа преди лягане.

Да попитам нещо, вие гледам пиете по много вода, аз не мога - организма не ми я обработва и се надувам... Пия по 1-2 чаши максимум говоря за вода , иначе кафе и чай пия отделно. Много искам да ги махна тези 8-10 кг до лятото

Ако можеш пий по няколко глътки на по-често, Ори Хофмеклер препоръчва сутрин след ставане да се изпие една или две чаши с вода (аз лично пия вода със стайна температура щото имам филтърна кана и водата ми е налята предната вечер) може да е с изцеден малко лимон в нея. Така изчиствате стомаха, а и действа освежаващо.
И ще ги махнеш килограмите, не се притеснявай  Peace и аз имам горе долу толкова за сваляне (е и повече да сваля няма да се сърдя, ама за сега не бързам за никъде Grinning)

# 28
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте момичета,
ето ме и мен с отчета за вечерята: зелена салата - не знам колко грама, но добра порция с малко зехтин и сол, една филия хляб + кебапче + сарми  (вече свършиха Joy) + сок натурален без десерт - изненадващо не ми се ядеше...
А сега за днес: сутринта 200 мл прясно изцеден сок от портокал и грейпфрут, кафе. все още не ми е гладно, но знам ли...
Ще се опитам да изпия и малко повече вода...

тази диета ми харесва, а мъжа ми като ме гледа как си хапвам вечер изобщо не ми вярва, че съм на диета.

# 29
  • Мнения: 941
добре сте си хапнали, и аз хапнах обилно в 18ч и да ви кажа не огладнях за по късна вечеря, но се натъпках яко
ето какво ядох, почнах със салата, зелена, с домат и краставица и повечко зехтин, последва супа пилешка с филийка хляб надробена, хихихи, хапнах и една добра порция огретен, и завърших с две купички сладолед шоколадов, подух се доволно, но пък вечерях сигурно час,
Днес се мерих и съм 61,3 което прави 900гр надолу от вчера сутринта, и не съм гладна,
Сега ще ям круша а после като имам време съм си заплюла един грейфруд, по натам не съм решила още какво ще е
килограмите ще ги смъкнем до лятото, нали ще плажуваме, трябва да сме стройни, но по натам трябва и гимнастика да включа,
Прияте ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт