Molq vi kagete mi zatova kafqvo zacapvane- pritesnena sam!

  • 2 046
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
Аз също имах такова кафяво зацапване и направих спонтанен аборт. Вторият път като забременях се получи същото, но този път ми изписаха Дуфастон и полежах малко. След третия месец всичко се нормализира и изкарах лека бременност.

# 16
  • Мнения: 523
И аз имах по същото време кафяво зацапване. Като казах на прегледа ми казаха, че е нормално, но за всеки случай ме гледаха на ехограф, да се види дали плода има сърдечна дейност. Всичко беше наред и не съм предприемала други мерки. Зацапването траеше около 2 седмици и след това изчезна. Бремеността ми протече нормално. Пожелавам ти нормална и спокойна бременност.
П.С. - сестрата на прегледа ми каза, че около 30 % от жените имали такова зацапване в началото на бремеността, без това да води до някакви проблеми.

# 17
  • Мнения: 523
Това е знак , че нещо не е точно както трябва . Naughty Naughty NaughtyНош-па и доста почивка поне до 4-5 месец.Успех и лека бременност !

# 18
  • Мнения: 681
И аз имах такова кафяво,цапащо нещо.Полежах 3 дни в болницата и ми биеха Но-шпа.Беше в средата на 3 месец.Консултирай се и с друг лекар,ако си правила секс може и да е от него,но все пак поискай и друго лекарско мнение.Успех и не се притеснявай. Peace

# 19
  • Мнения: 1 062
И моят съвет е да се консултираш с още някой лекар. Винаги съм на този принцип - има ли нещо обезпокоително поне 2-3 лекарски мнения.  Peace

# 20
  • Мнения: 961
Аз имах зацапване в 7-ма седмица и ми предписаха нош-па и Утрогестан.
И при мен беше така, само седмицата беше май 9 или 10.
Все пак, ако е около датата на цикъла ти, е възможно да е нещо нормално. Но трябва да се консултираш с лекар.

# 21
  • Мнения: X
Цитат
Мамите са напълно прави   Не е нормално и  си смени лекаря. Аз също имах такова кафяво зацапване и се оказа, че е от леко отлепване на плацентата. Пих лекарства и трябваше да спра работа за седмица и да си почивм.

# 22
  • Мнения: 422
отиди на друг лекар , подкрепям мнението на другите мами  Peace , дано всичко е на ред леко бременеене  Hug

# 23
  • Мнения: 117
Не знам твойто колко "малко" е. Аз също в началото на бременността имах такова кафяво зацапване и лекаря ми ми изписа едни инжекции, които ми биеха мускулно 3 пъти на ден... папаверин май се казваха ама не съм сигурна. Около седмица беше това. Но наистина е хубаво да отидеш и друг лекар да те види щом този не ти е предписал нещо. На мен също ми казаха, че може би плодното сакче се намества в матката и затова има това зацапване, но за да се подсигурят нещата ми изписаха тези инжекции. Успех и не се стряскай- аз бях така също и скоро чакам да се запозная с бебчето си Party

# 24
  • Мнения: 55
Олеее, добре, че не четох форума, когато аз имах зацапване...Щях да се шашна страшно много! Съгласна съм, че всяко зацапване може да е следствие от различни причини - едни обезпокоителни, а други - не толкова! Но до колкото разбрах, докторът те е прегледал. Щом ти е казал да не се плашиш, защото е нормално, значи би трябвало да е така. Не пречи да се посъветваш и с друг специалист, но не се притеснявай излишно. Аз послушах моя доктор, който също ми каза, че е нормално, след като ме прегледа и се увери, че нямам истинско кървене, успокоих се и зацапването спря след 2 дена. Не съм лежала, работех си нормално. Е, и на мен ми предписаха Дуфастон и Но Шпа, но по-скоро профилактично. Оказа се, че и майка ми, и баба ми и най-близките ми приятелки, всички до една са имали такова зацапване и всички те ми казаха, че е нормално. А сега като чета тук за какви ужасии става въпрос, косите ми настръхват!  PeaceСмятам, че и с теб всичко ще е наред!!! Успех! Peace

# 25
  • Мнения: 2 498
Не мисля, че е нормално бременна жена до има зацапване....съвета, който мога да ти дам е да си лежиш поне докато премине този период и да направиш консултация с др. лекар ииии без полов живот поне на този етап....

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
Никак не е нормално....всяко зацапване или кървене е индикация за някакъв проблем...може да отмине по живо по здраво, може да се задълбочи и да доведе до кофти последици ако не се вземат мерки....
Въпреки, че има страни в които до 15 седмица ли беше - не се правят никакви опити за задържане на бременността и се оставят нещата на природата....ама.....


Дано всичко е наред, иди при друг доктор и дано изчезне това зацапване и да имаш лека и безпроблемнна бременност....и още при подобни неща не се препоръчват прегледи с вагинален ехограф....

# 27
  • София
  • Мнения: 1 522
И аз имах такова зацапване! Пих Утрогестан и се опитвах да не се претоварвам много, въпреки че все бях на работа. По принцип е препоръчително да лежиш и да си почиваш повече! Смени доктора да не стане беля, че после и да му се сърдиш ще е късно  Cry


# 28
  • Мнения: 523
Не знам защо някой хора дават такива категорични мнения, че не е нормално, опасно и т.н. Сигурна съм, че половината от тях нито имат медицинско образование, нито пък са имали зацапване (не говорим за кървене). Това, че в някой страни не се правят опити за задържане на бременността също много ме озадачи newsm78
Пожелавам на авторката на темата всичко да е наред.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 120
ами в англия и америка не правят опити за задържане...
а аз съм имала зацапване преминаващо в леееекоооо кървене...та от опита и разясненията на доктори...давам си мнението...по опасно е да се даде мнение - нормално е...защото не е нормално.....

Общи условия

Активация на акаунт