майчин дом варна - спешно за съмен

  • 4 328
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 869
Съветвам те ако решиш да раждаш във Варна да е в АГ.Там единствено има неонтологично отделение,където ако има проблем с бебчето ще му окажат спешна медицинска помощ.Ако има по-сериозен проблем а ти си или в Майчин дом или в окръжна бебенцето се транспортира до АГ и през това време може да се случи непоправимото.Казвам го,защото съм го преживяла и никога ама никога повече няма да бъда толкова глупава колкото преди.Моля те помисли си добре.

# 16
  • Мнения: 593
Раждала съм и в двете болници. Майчин дом има и предимства и недостатъци, но за Аг твърдо казвам че няма предимства, раждането ми и отношението там бяха кошмарни, не бих родила там друг път.

# 17
  • Мнения: 160
Аз като "прясно" родила да се изкажа за Майчин дом. Детето ни се роди недоносено в 34 седмица само 2 кг и не мога да изкажа благодарноста си на екипа който ме израждаше и после неонатолога която пое грижата за детенцето ми защото всичко мина много добре и от няколко дни си е при нас. Секциото ми беше по спешност, веднага се събра екип и реагираха много бързо.

Не е вярно, че нямат техника имат кувиози,  още за две бебета полагаха интензивни грижи докато бях там но естествено ако се наложи нещо много екстремно  АГ ще поеме бебето. Но в цял свят е така драстичните случаи ги транспортират в една болница.

Много е важно отношението към родилката защото ако не ми бяха вдъхнали кураж щях да полудея 3 седмици без детето ми. Насърчаваха ме да се цедя и нося по 2 пъти на ден в болницата кърма и благодарение на това детето ми почти не е било на ам. Всичко е много чисто, посетителите са с калцуни на мен ми разрешаваха да си виждам бебенцето когато поискам и педиатър винаги беше на разположение да отговаря на всички въпроси.

Условията са много добри, да не говоря за отношението всички от лекаря до санитарката са страшно позитивни а това е от първостепенно значение за мен и съпруга ми който беше с мен по време на целият престой.

За АГ не мога да коментирам , не познавам нито лекарите нито обстановката.

# 18
  • Мнения: 585
"Съветвам те ако решиш да раждаш във Варна да е в АГ.Там единствено има неонтологично отделение,където ако има проблем с бебчето ще му окажат спешна медицинска помощ.Ако има по-сериозен проблем а ти си или в Майчин дом или в окръжна бебенцето се транспортира до АГ и през това време може да се случи непоправимото.Казвам го,защото съм го преживяла и никога ама никога повече няма да бъда толкова глупава колкото преди.Моля те помисли си добре"
 потвърждавам написаното от Ela79  ,ако има проблем сериозен с бебето единствено в АГ може да получи веднага адекватна помощ ,имат и нужната техника дъщеря ми слава богу е жива и здрава защото я раждах в АГ и можа да получи на момента  адекватна помощ обдишване и слагане на командно дишане , бяхме на ръба от сериозни проблеми след тежка асфикция по време на раждане но всичко се размина благополучно , ако бях във друга болница детето ми щеше да е с увреждания или да почине защото състоянието, в което се роди не търпеше никакво изчакване , а в другите две болници във варна нямат техника за обдишване и транспортират бебетата с такъв проблем до аг в състояние на килороден глад фатален за мозъка , така че мен само аг е правилния избор .

# 19
  • Мнения: 585
А и те съветвам да си на 7 мия етаж обстановката и отношението са близки ако не и същите като тези в Майчин дом, раждала съм ина 7мия и на 4тия етаж , за 4ти етаж трябва да си голям непукист

Общи условия

Активация на акаунт