Да родя в къщи.....Вдъхновяващо желание !Предизвикателство!Факт!

  • 5 753
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Благодаря за споделеното.  Simple Smile
Тук сме чели и други такива разкази, на Людмил например. Но аз лично смятам тази идея за неразумна, даже безотговорна и НИКОГА не бих предприела крачка към подобно нещо. Защото ми е скъп животът на детето ми, както и моят.  Simple Smile

Поздравления!
Абсолютно съм съгласна с Блонди!
Между другото, защо не се присъединиш към темата на Димитровградските мами? Ако желаеш, заповядай : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=261820.0

# 16
  • Мнения: 9 814
При наличието на оборудвана и специализирана болница в същия град, никога не бих родила вкъщи. Не намирам нищо романтично, естетично или извисено в такъв акт.
Разказът ми звучи като научна фантастика, имайки предвид как аз раждах, какво ми се случи и какъв би бил фаталният изход, ако не бях в болница, наблюдавана от специалисти и обградена с всякаква апаратура.

Напълно подкрепям казаното. Въобще пък и не ми се вижда романтична идеята дъщеря ми да присъства на раждането на братчето си. Въпрос на личен избор. Моят е коренно различен от твоя. Късмет. Peace

# 17
  • Мнения: 526
благодаря ти, че сподели нещо толкова красиво с нас!  Да ти са живи и здрави малките съкровища!   bouquet
За домашното раждане-подкрепям инициативата. Не само, защото избора сега е само едни, а защото този момент е личен и съкровен-той е за мама и тати, не за лекарите и техните рушвети.

# 18
  • Мнения: 14 133
Хубав разказ  Laughing, но се надявам никой да не последва този пример  Wink никога Stop
Peace И за мен такава постъпка е твърде безразсъдна.  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 4 965
При наличието на оборудвана и специализирана болница в същия град, никога не бих родила вкъщи. Не намирам нищо романтично, естетично или извисено в такъв акт.
Разказът ми звучи като научна фантастика, имайки предвид как аз раждах, какво ми се случи и какъв би бил фаталният изход, ако не бях в болница, наблюдавана от специалисти и обградена с всякаква апаратура.

... Още повече, че аз също мога да разкажа за домашно раждане, но пък ще звучи повече като филм на ужасите, та предпочитам да не разказвам.  Peace

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хубав разказ  Laughing, но се надявам никой да не последва този пример  Wink никога Stop
Peace И за мен такава постъпка е твърде безразсъдна.  Crossing Arms

 И за мен, дори безотговорна спрямо бебето!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 589
Изинявай, но по никакъв начин не ме трогна и възхити твоя разказ. За мен постъпката ти е страшно безотговорна. Не бих си и помислила за раждане вкъщи. Не бих се навила дори на асистирано раждане, пък камо ли без присъствието на лекар. Stop Още по-малко в присъствието на детето ми. Naughty

Хубав разказ  Laughing, но се надявам никой да не последва този пример  Wink никога Stop

Напълно подкрепям Лео. Peace

# 22
  • Мнения: 959
Не знам какво да кажа. Освен, че трябва да благодариш на Бога, че си имала късмет.

Никога не бих направила подобно нещо.Направо ми настръхват косите като си представя какво би могло да се случи, и до мен да няма специалисти, техника и т.н. ooooh!

п.п. Все пак те поздравявам за смелостта и отстояването на решението ти.

# 23
  • Мнения: 4 784
При наличието на оборудвана и специализирана болница в същия град, никога не бих родила вкъщи.

То дори не е нужно да родиш в същия град. Въпросът на избор го има всеки. И аз съм от града, в който е раждала авторката, но предпочетох да родя в Пловдив.

# 24
  • Мнения: 592
Поздравявам те, съседке! Това беше преди време. Браво на теб- мислех, че в този задръстен град, където господ е изсипал некадърни доктори на килограм, това е едно добро решение и честно казано не мислех че има толкова отворени за бъдещето хора. Тези които не одобряват постъпката ти, могат да си мислят само какво не са преживели - собствения труд е най-сладък! Важното е че ти си направила така, че да имаш избор и си го оползотворила пълноценно- убеден съм и че това право на избор и твоето спокойствие са изиграли основна роля всичко да мине добре! Ако трябва да бъда докрай откровен- наистина си мисля, че е добре зад вратата да има лекар, но де ги такива ентусиасти у нас. Все пак животът е шарен и всичко става. Пиши до горе и дай и аз да подпиша, но пиши и на професорите- това е ценен опит. Ние случихме на супер доктор в Пловдив и се отказахме от раждане във вода, но знае ли се за второто!!! Да сте живи и здрави!

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 16:25 от notar

# 25
  • Мнения: 353
Поздравявам те за смелоста и решението ти,да са ти живи и здрави дечицата.Аз също много исках да родя вкъщи,но не сама де,мен много ме е страх,идеята беше моята гинеколожка да дойде с екипа си вкъщи и щеше да се осъществи,но за жалост нещата малко се пообъркаха и не стана така както исках,че на всичкото отгоре и спешно секцио ooooh!Сега вече и да искам няма да мога да осъществя тази си мечта(но нали мечтите са за това за да се преследват докрай Wink) Hug

# 26
Имала си късмет с едно наистина нормално раждане, без усложнения.
Точно както описваш етапите, усещанията, така родих и аз, обаче в болница.
И искам да ти кажа, че докторите, като видяха че всичко върви по план, просто изчакаха нещата да се случат от самосебе си.
Не знам защо смяташ, че в болницата непременно ще насилват процеса на раждането.
А ако смяташ, че това е връщане към природата, миналото или нещо подобно - е, и преди е имало баби-акушерки, които за разлика от теб и съпруга ти са имали опит.
А за присъствието на каката - без коментар. Не бих го направила.

Да, всеки има право на избор и ти си направила своя, за което не те виня, но не разбирам защо трябва да се рискуват два живота и доброволно да се отказващ от компетентна помощ (лекар, акушерка).
Желая ти всичко хубаво и здрав разум.

# 27
  • Мнения: 812
Целия този разказ ми звучи абсурдно и безотговорно ,даже се чудя дали е истина,все пак сме 21 век.

# 28
  • Мнения: 559
Разплака ме разказа ти!  Heart Eyes
Тук въпроса не е дали си безотговорна или не, а да имаш право на избор! Както е в цивилизованите страни!
Пожелавам ти успех в инициативата ти, но както виждаш се намираме в България, където нищо ново и различно не се толерира  Sad
Целия този разказ ми звучи абсурдно и безотговорно ,даже се чудя дали е истина,все пак сме 21 век.
хаха, да и аз мисля че писала 30 минути врели некипели, просто ей така, да говорят хората  Laughing

# 29
  • Мнения: 247
Поздравления за смелата постъпка и аз като повечето потребители във форума не бих родила у дома. Желая ти успех и здрави дечица, които много да те радват.
Това е третото подобно раждане, за което чета. И в трите случая всичко е описано по сходен начин. Но никъде не се споменава какво става с бебето след като се роди. Кой оправя пъпната му връв и как и с какво почиствате устата и носа от околоплодните води за да не се задуши. Какво направихте с разкъсванията от самото раждане. Не може да не е имало поне един шев и колко време след раждането те прегледа лекар. Ще съм ти наистина благодарна, ако отговориш на въпросите ми.

Общи условия

Активация на акаунт