Да родя в къщи.....Вдъхновяващо желание !Предизвикателство!Факт!

  • 5 788
  • 153
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 621
Изинявай, но по никакъв начин не ме трогна и възхити твоя разказ. За мен постъпката ти е страшно безотговорна. Не бих си и помислила за раждане вкъщи. Не бих се навила дори на асистирано раждане, пък камо ли без присъствието на лекар. Stop Още по-малко в присъствието на детето ми. Naughty
Това е моето мнение Peace

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 09:32 от Simona

# 31
  • Мнения: 1 763
Моята баба е била акушерка-една за няколко села. На времето доста жени са предпочитали да раждат вкъщи, а мъжете им са ходили с каруца да закарат баба ми да асистира раждането. Разказвала ми е за случаи, при които докато стигнат, жената вече е родила и става да пържи мекици, за да почерпи баба ми, но за съжаление съм чувала за повече случаи с фатален край. И аз съм за правото на избор, но когато става дума за собствения ти живот, а не за живота на детето ти.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Еее, поне акушерка да бяхте викнали бе, хора Confused Ами ако нещо се беше объркало....Не знам, аз не бих рискувала. Но се радвам изключително, че при теб нещата са минали безпроблемно. Моля те, третия път, поне един специалист да има при вас Praynig

# 33
  • Мнения: 1 155
Здравей, прочетох разказа ти с голям интерес. Аз лично НИКОГА НЕ БИХ родила вкъщи. НЕ БИХ разрешила на мъжа ми да присъства, а пък още по малко на  детето ми. Струва ми се ужасно.Просто това е  моето мнение. Радвам се че всичко е минало добре при теб, но аз никога не бих рискувала живота на детето си. Все пак живеем в 21 век. Thinking

# 34
  • Мнения: 814
          Наистина вълнуващ разказ, но аз не бих рискувала Naughty. Ами ако имаше някакво усложнение, какво щяхте да правите? За мен е много безотговорно да рискуваш така живота на бебето, както и твоя.

# 35
  • Мнения: 4 496
Четях, четях, и вече знам за себе си, че не бих рискувала да родя вкъщи. Страхът ми за бебето е по-голям от красотата/ако може така да се изразя/ на раждането вкъщи.
При тази висока детска смъртност в България едва ли ще приемат скоро предложението за раждане вкъщи.Поне аз така мисля.

# 36
  • Мнения: 33
Изцяло подкрепям инициативата за въвеждане на домашното раждане в България - във всички западни страни то се практикува от години. И жените в България трябва да имат право на избор. Не бих раждала вкъщи обаче без присъствието на акушерка или лекар - подобно на много от майките преди мен, изхождам от собствения си опит и знам колко трудно, продължително и рисковано може да бъде едно раждане.
Относно присъствието на други членове на семейството, включително деца, съм с двете ръце за. Раждането е един естествен и прекрасен процес, да не говорим в каква степен присъствието на най-близките ти хора те зарежда със сила и позитивни чувства - отново от опит. По всяко време можеш да изкараш детето от стаята ако нещата наистина "загрубеят", за щастие малко жени раждат като по филмите - крещейки истерично, повечето запазват самообладание и дори успяват да се наслаждават на процеса - особено в по ранните етапи на раждането. Ние сме тези, които натоварваме този процес с негативни асоциации и ако сами можем да се отърсим от тях, остава нещо много истинско, естествено и красиво.
Желая всичко най-добро на авторката и тези, които смятат да я последват - отново въпрос на личен избор. Всеки си решава и всеки си носи отговорност сам за себе си.   bouquet

# 37
  • Мнения: 2 663
Страхотен разказ, браво!  bouquet
Възхищавам ти се за смелостта и силата!
Да сте живи и здрави всички!
Мечтата ми беше да родя второто си дете у дома, по същите причини, които си писала и ти!Зад мен щяха да бъдат и доктора и акушерката, на които имам пълно доверие, но не появиха страшно много "но" Отпора и негативното отношение ме заливаха от всички страни!Дай Боже някога да изпълня тази си мечта!

Раждането е нормален физиологичен процес, то не е болест и всяка жена има право да избира къде да протече, кой да присъства, та това е нейния си миг, мига в който дава живот!В много  развити държави по света роденото у дома дете е нещо напълно в рамките на нормалното!За съжаление българина на моменти е  малко тесногръд, песимист и много обича да критикува за това и онова.(Моля, не ме нападайте, говоря по принцип)
Ясно е, че за много жени, повечето тук предполагам, това е огромен риск, безумие и какво ли не още - ами добре, но всеки сам решава и никой не може да го съди за това, няма право!Би трябвало да уважава решението му!
Имам едно питане...луди ли са холандките, англичанките?Луди си въобще като нация, щом закона позволява домашното раждане.Луди ли са организирайки курсове, обучавайки акушери и т.н.

# 38
  • Мнения: 770
Правете каквото искате, но защо натрапвате идеите и постъпките си на останалите?

# 39
  • Мнения: 2 663
Правете каквото искате, но защо натрапвате идеите и постъпките си на останалите?

Не мисля, че темата е с цел натрапване!Публикувана е в "БРЕМЕННОСТ И РАЖДАНЕ", защо да не разгледаме всички възможности на раждането тогава?

# 40
  • Мнения: 711
Страхотен разказ, браво!  bouquet
Възхищавам ти се за смелостта и силата!
Да сте живи и здрави всички!

Раждането е нормален физиологичен процес, то не е болест и всяка жена има право да избира къде да протече, кой да присъства, та това е нейния си миг, мига в който дава живот!В много  развити държави по света роденото у дома дете е нещо напълно в рамките на нормалното!За съжаление българина на моменти е  малко тесногръд, песимист и много обича да критикува за това и онова.(Моля, не ме нападайте, говоря по принцип)

Имам едно питане...луди ли са холандките, англичанките?Луди си въобще като нация, щом закона позволява домашното раждане.Луди ли са организирайки курсове, обучавайки акушери и т.н.


 Peace

# 41
  • Мнения: 487
Поздравления! Честито бебче! Страхотен разказ, разплака ме.   bouquet
Правете каквото искате, но защо натрапвате идеите и постъпките си на останалите?
Не виждам някъде авторката да натрапва постъпката си. Никой не е задължен да чете, щом не иска.  Peace

# 42
  • Мнения: 683
аз също съм от този град и познавам и авторката и мъжа й,ще подпиша петицията точно за да предотвратя това безразсъдство да се ражда в къщи без ничия компетентна помощ .Нека както е в чужбина жените да раждат в къщи,но с помощта на акушерки и при нужда хоспитализиране,а тази постъпка е безотговорна както от страна на родилката така и от страна на нейния съпруг, аз също имах безпроблемно раждане,но имах разкъсвания вътрешни които почти всяка родилка има и без лекарска намеса можех да загубя много кръв а и ми натиснаха на корема за да излезне бебчето по бързо защото ми намаляха контракциите,така че този разказ звучи направо като приказка или ЛУД КЪСМЕТ,не бих рискувала живота на детето си нито пък своя,и още нещо не бих нарекла романтично малкото ми  невръстно дете да наблюдава как раждам,ами ако се уплаши или го запомни newsm78

# 43
  • Мнения: 683
Поздравления за смелата постъпка и аз като повечето потребители във форума не бих родила у дома. Желая ти успех и здрави дечица, които много да те радват.
Това е третото подобно раждане, за което чета. И в трите случая всичко е описано по сходен начин. Но никъде не се споменава какво става с бебето след като се роди. Кой оправя пъпната му връв и как и с какво почиствате устата и носа от околоплодните води за да не се задуши. Какво направихте с разкъсванията от самото раждане. Не може да не е имало поне един шев и колко време след раждането те прегледа лекар. Ще съм ти наистина благодарна, ако отговориш на въпросите ми.
точно това имах предвид и аз

# 44
  • Мнения: 1 477
Нищо романтично и логично не виждам в решението Ви.Разказът е увлекателен.Но за съжаление действителността далеч не е толкова красива.21 век е.Отдавна е минало времето когато жените са раждали вкъщи и по нивите ,вършейки кърската работа.Ти си преценила рисковете и си решила въпреки това да родиш сама това бебе.Аз обаче никога не бих била толкова смела.И никога не бих подкрепила такава петиция.    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт