Панирани палачинки

  • 15 735
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 122
Палачинков бюрек      от сп. Журнал за жената

8 палачинки
400 гр. гъби
600 гр. пресни зелени чушки
400 гр. сирене
200 гр. кашкавал

сос Бешамел:
1-2 с. л. масло
2 с. л. брашно
1 ч. ч. пр. мляко
сол

Изпържваме едро нарязаните гъби и чушки до омекване.След като изстинат ги смесваме с натрошеното сирене. С тази смес пълним палачинките. Поставяме ги в тавичка. Намазваме ги с 2-3 с. л. сос. Него приготвяме , като запържим брашното в маслото, прибавим постепенно млякото и солта и бъркаме непрекъснато  5 мин. Върху полетите със соса палачинки настъргваме кашкавал и запичаме, докато се разтопи.

Ето така изглежда:  Това е снимка от списанието. Съжалявам, че нямам моя снимка, но скоро не съм го правила.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ох, вкусно изглежда, ама малко сложничко ми идва........  newsm78

# 17
  • Мнения: 515
Кое ти идва сложно.. панираните ли ?

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Кое ти идва сложно.. панираните ли ?
Да, не обичам да вися над котлона  Sad

# 19
  • Мнения: 515
Кое ти идва сложно.. панираните ли ?
Да, не обичам да вися над котлона  Sad

Е те стават супер бързо кам 10 минутки , но всеки си преценява  Peace

# 20
Интересна рецептичка за топло предястие, непременно ще се възползвам от нея. Благодаря !

# 21
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Тази седмица ще посрещам кумци , че миналата нямаха възможност да дойдат....това ще ни е предястието !!!     VIKI 1  благодаря   bouquet

# 22
  • Мнения: 6 390
харесва ми идеята, ще пробвам скоро

# 23
  • Мнения: 533
Страхотна рецепта , има поле за импровизация.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 18:52 от ren ren

# 24
  • Мнения: 1 318
Аз съм правила нещо подобно, защото бях яла на гости и импровизирах. Всъщност в сместа може да се добавят и други продукти (по желание). Наистина е вкусно Mr. Green

# 25
  • Мнения: 5 001
Снощи ги направих.Разкошни са!Благодаря Вики за прекрасната идея.  bouquet  bouquet  bouquet
Само различното беше в панировката.Направих си я брашно ,яйце,галета....много обичаме да е хрупкаво панираното....Мммммм облизахме си пръстите.


              БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296


 Момичета,една идейка от мен: Ако имате сладкарски боички може да си оцветите палачинките още при подготовката им.Аз разделям сместа на три и слагам малко червено и зелено (такива цветове имам).Стават необичайни,но интересни! Не знам сега с великденските бои дали ще стане,мисля,че има и безвредни!

# 27
  • Мнения: 1 447

 Страхотно изглеждат мисля да ги пробвам,а диетата ми явно
ще трябва да почака

# 28
  • Мнения: 795
Благодаря за идеята, досега не съм правила такива   bouquet  chef

# 29
  • Мнения: 515
Снощи ги направих.Разкошни са!Благодаря Вики за прекрасната идея.  bouquet  bouquet  bouquet
Само различното беше в панировката.Направих си я брашно ,яйце,галета....много обичаме да е хрупкаво панираното....Мммммм облизахме си пръстите.


              БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


Радвам се че са ти харесали.. И аз понякога ги правя с галета ,стават по хрупкави   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт