Как бихте коментирали това?

  • 4 014
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Христина, а каква е целта на темата?
"Как бихте коментирали това?" - просто да изкоментираме и да запълним няколко страници или  "Моля ви дайте ми някакъв съвет какво мога да направя."?

# 16
  • Мнения: 85
Ако е истина е подсъдно! Тая госпожа /пак казвам ако е истина/ заслужава да отиде в Сливенския затвор, да я осъдят на 5 години строг тъмничен за педофилия!

Ако сина ти е измамник... обаче незнам! Или пък ти си с развинтена фантазия.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А родителите на двете момчета как коментират? За коя ДГ става въпрос?

# 18
  • Мнения: 2 829
да, за коя градина става въпрос

не вярвам да е станало така Crossing Arms

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз пък се чудя от какъв зор хора ще пускат такива смущаващи/шокиращи теми?
Ама, аз съм си наивна,де, хора -всякакви!
По темата, отивам и й свалям гащите на госпожата, пък да видим Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 7 263
Ако има и грам истина в това, което пишеш бих алармирала всички родители, бих направила случая достояние на медиите и дори бих предприела и по-крути мерки!

# 21
За голямо съжаление аз ти вярвам!
Преди 2год. чух подобна история за една градина в Лозенец, но случката беше, че госпожата наказвала непослушните деца така по принцип.Аз тогава бях супер възмутена, но майките в градината твърдяха, че е истина, но нещо не се притесняваха много.????
Моето беше бебе и не го осъзнах, но сега като се замисля ми става лошо.????

# 22
  • Мнения: 9 814
Госпожата нормална ли е? Това, което е разказал синът ти е направо подсъдно! Такава постъпка може да обърка тотално детската психика.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

 Но ей такива чакащи скандала как се връзват, това и чакат.Трябва да има коментар кой е ненормален и да си изразходват агресията стреляйки поне виртуално с пистолети Simple Smile

С тази разлика Биляна, че така наказваха племенника ми в детската градина. Така че, за мен историята не е измислена!!!

# 23
Сега нека да сваля картите и да махна една маска която бях сложил.
Не се казвам Христина и съм момче от Карлово.Реших да използвам женско име.Вярно глупава идея ,ама както и да е .Случката е реална.Макар и да не става преди няколко дена ,а преди години.
Когато бях в предучилищната видях с очите си тази сцена.От тогава се запечата в главата ми и сега реших да я пусна в интернет.Ето накратко описани случките на които съм ставал свидетел в училище и в детските градини в които съм бил.
1993г-детска градина "Гина Кунчева"-гр.Карлово.Ние децата сме легнали да спим,но две деца си говорят,а госпожата седи на стола на бюрото си и пише нещо.Едното дете вика на другото:"Искам сега госпожата да падне от стола!"А другото вика на госпожата:"Госпожо ,а пък Иван(мисля че така се казваше)каза ,че иска да паднете от стола."
Госпожата идва при леглото на Иван и му вика :"Стани!Така ли каза?"
"Да"отвърна Иван и в следващия момент госпожата му зашлеви два шамара от които Иван се разплака,а тя му каза да си ляга и да не го е чула да говори пак.
1994г.-училище "Св.св.Кирил и Методий"-гр.Карлово-предучилищна група.Ето я въпросната ситуация с подробности и други неща около предучилищната група.Две момчета се бият(Минчо и Атанас).Идва учителката и ги хваща за ушите после ги изпрати до стената с вдигнати ръце и свалени гащи.Между другото съм ставал свидетел на още два пъти на подобна ситуация в същата предучилищна група.В единия случай бяха наказани четери деца(Минчо и той бе сред тях)само да седят с лице към стената и вдигнати ръце,а веднъж бяха наказали само Минчо да стои с гръб към стената,вдигнати ръце и свалени гащи(Минчо беше побойника на групата и аз и другите деца не му се подигравахме ,дори се правехме ,че не го гледаме ,защото ни беше страх от него).Между другото въпросната госпожа(имена не искам да цитирам) е съвсем нормална жена.Има си две деца(момиче и момче)и е омъжена.Не знам дали преподава още.
1995г.-1998г.-пак същото училище този път вече съм в първи клас.Класната ни беше много точен преподавател,но само дето си позволяваше да дърпа често ушите на учениците.Най-лошо беше някой ученик да наруши дисциплината в час по физкултура,защото класната му дърпаше ухото ,но с една разлика,че по време на час по физическо в ръката си тя държеше връзка ключове за физкултурния салон.Опитайте да си дръпнете ухото с обикновенна ръка и после опитайте да го дръпнете с ръка в която държите ключове,разликата е осезателна.
1999г-2002г.В този период (пак в същото училище) ми преподаваше една учителка по математика,която нямаше час дето да не ме е ударила.Момичетата не ги удряше (с изключение на едно момиче ,което си беше много заядливо) ,удряше само момчетата.Възпитателните й методи включваха дърпане на ухото със задължителен шамар по врата,удар по главата с дневника,скубане за бакенбарда,удар с кокалчетата на пръстите(комбал му викаме в училище).
Веднъж й казахме:Госпожо нямате право да ни биете!А тя ни каза:Че това бой ли е?!То да не вземе да ви пипне човек!

Не знам как е сега,но по онова време на учениците им беше забранено да седят в стаите в голямото междучасие.Аз и още двама съученика изпитвахме голямо удоволствие от това да дразним дежурните по коридорите учители и ученици(имаше дежурни учители и ученици,които сновяха по коридорите и имаха за задача да гонят навън всеки ,който седи в стаите).Та аз и още двама ученика седим в една стая по време на голямо междучасие и хоп вратата се отваря и пред вратата застава въпросната математичка>"Излизайте навън!" извиква тя и заема бойна позиция(дясната й ръка е на нивото на лявото й рамо)Познайте какво стана като излязохме през вратата.Всеки един от нас получи по една здрава плесница по бузата.Удари ни с опакото на ръката си(цигански шамар).
Пак през този период-учителка по английски удари на братовчед ми такъв шамар ,че очилата му хвръкнаха на няколко метра(както по филмите ,ама с тази разлика ,че е действително).Удари го защото отказа да пише в час(тогава бяхме шести клас).
Пак тогава дърводелеца удари два шамара на един мой съученик,защото му каза"Дъртак".
Пак през този период се разви и следната случка.Седим аз и моите съученици и гледаме през прозореца на втория етаж как долу пред входа на училището двама осмокласника се бият.Изведнъж от входната врата изкача със спринт акордеониста(имаше паралелка по хореография и въпросния господин свиреше на акордеон) и отива при двамата дето се бият хваща ги за ушите ,след което удря на единия с коляно в бедрото и с бясно темпо дърпайки ги за ушите ги поведе към дирекцията.
Пак в това училище ,но вече съм осми клас.Седим аз и още двама ученика на пейката в съблекалнята на физкултурния салон и един от тях отива до вратата на салона и изсвирва с уста.Учителката по физическо седеше и пишеше нещо.После пак този ученик отива и изсвирва(другите ученици са на двора,а тази учителка мрази някой да й свири).След няколко секунди въпросната учителка влетява в съблекалнята бясна при което другите успяха да избягат ,но аз нали съм куражлия си седя на пейката неочаквайки подобна реакция от нейна страна.Изведнъж ме хваща за двете уши (аз съм седнал на пейката ,а тя е пред мен)и започва да ме дърпа яко за ушите и да ми вика :Какво свириш ,бе!КАкво свириш ,бе!
Аз само й казах ,че не съм свирил ,но тя беше вече заслепена от агресия.Започна да ме удря с шамари по лицето ,а аз си казах "Ще си седя да ми удари два-три шамара и ще спре-не мога да я ударя нали е учителка."Да обаче тя не спря само с два-три шамара.След като ми удари някъде около 7-8 шамара аз реших да си вдигна ръцете и да си прикрия главата.След като видя ,че ударите й не влизат в целта тя ми удари шамар отдолу-нагоре(нещо като ъперкът но с отворена длан или ако сте виждали как момичетата бият сервиз на волейбол.Шамара й ме порази право в лицето и понеже имам слаби венци ми разкървави венеца.После пак ме хвана за двете уши и пак започна да ги дърпа (по -скоро да ме тресе за ушите) и да ми удря шамари по главата.Удари ми между 20-25 шамара и ме остави.След което каза на учениците,че са свободни и да си ходят(това беше последния ни час за деня) и ние си тръгнахме.По пътя един приятел ми каза ,че лявото ми ухо кърви.Направо щеше да ми скъса ушите.В този момент ме беше срам и не исках да се разчува за това и не казах на родителите си.
Вече минаваме в средното образование.
Девети клас съм и обичам да отсъствам от часовете.Физичката ми вика :Ако още веднъж ми отсъстваш от часа аз ти обещавам ,че ще те набия!
После закъснях и се прибрах в общежитието към 23:30 ,звъня на вратата ,защото е заключена и ми отваря възпитателката.Вика ми ела в стаята ми.Отиваме и ме пита къде съм бил и защо не съм се прибрал по-рано.След което ме заплаши ,че ако още веднъж закъснея щяла да ме напердаши.
Да ви кажа честно още ми беше пресен спомена от боя в съблекалнята и реших да не се заяждам с тези учителки ,ами просто се преместих в друго училище,но там ставам свидетел на следната случка.Седим в двора на училището и един съученик пуши цигара.Един учител (по физика) го видя и дойде при него и като му зашлеви един шамар през лицето му каза:Искаш ли да идем при директора да му кажеш какво правиш?
Ученика веднага му каза:Хайде да отидем да види какво вие ми направихте! и му показа разкървавената си устна.При което даскала само се обърна и си тръгна.
Абе,мога да ви говоря надлъж и нашир реални истории от училищата и детските градини в България ,но не знам дали ще хванете вяра.Факт е обаче ,че насилието от страна на учителите спрямо учениците съществува.Да припомняме ли случая в който учителка заби химикал в ръката на ученичка(даваха го по БТВ) и за случая в който директор преди около 6-7 години наби някакъв ученик и го вързал гол за стълб в училището(съобщиха го по новините по радио Хоризонт).Искам да ви кажа само едно нещо драги майки.Децата ви неминуемо срещат насилие в училище.Насилие имаше през 1992-93 докато бях в детски градини ,но насилието продължи и в основното ,а по-късно и в средното училище.И което е по-стряскащото е ,че децата които са жертви на насилие нняма да кажат на родителите си,защото се срамуват.

# 24
  • Мнения: 9 814
Е, браво, че си призна! Mr. Green

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз не го вярвам. Дъщеря ми също е в предучилищна и такива ги къдрят с приятелките си, че..... ooooh! Така честитих бебе на бащата на едно момиченце от групата им, а той не знае човека  Shocked Че и име имаше бебето.

Хм, сега видях разказа.....

И аз имам спомени за наказанията в нашата градина-завиване през глава, ако не спим на обяд, вдигнати ръце в ъгъла..... ooooh!

# 26
  • Мнения: 183
Аз напълно ти вярвам!
Затова като станеш татко,много вярвай на децата си,и бъди до тях когато им трябваш!!!Поздрави!!!

# 27
  • Мнения: 494
Ако има и грам истина в това, което пишеш бих алармирала всички родители, бих направила случая достояние на медиите и дори бих предприела и по-крути мерки!
  Точно същото щях да пиша...просто съм възмутена...Досега, при всички случаи, ако нещо ми е правило неприятно впечатление, отивам и се "занимавам "със случая. На твое място бих алармирала когото се сетя. На първо място-още утре отивам при директорката...толкова е извратено и гадно, толкова, "по макаренковски" жестоко и противно, че...Ужас! ...И, честно казано, аз не мисля, че е измислица (, или поне така ми се стори по постинга на авторката). Има и нещо друго-досега нито един път (имам дама сина, на много различна възраст) някое от децата ми е успявало да ме заблуди. Човек, ако си познава децата, няма начин да не усети кога преувеличават, кога си поизмислят, кога лъжат, кога са откровени. Най-малкото, винаги можеш да пробваш да питаш няколко пъти и, ако има лъжа- много лесно лъсва.

# 28
  • Мнения: 106
Искам да ви кажа само едно нещо драги майки.Децата ви неминуемо срещат насилие в училище.Насилие имаше през 1992-93 докато бях в детски градини ,но насилието продължи и в основното ,а по-късно и в средното училище.И което е по-стряскащото е ,че децата които са жертви на насилие нняма да кажат на родителите си,защото се срамуват.

и аз имам спомени за насилие - и в детската градина (имам смътен спомен, че ми рязаха блузата със стъкло под погледа на другарката и че другарките ми крадяха по-хубавите дрехи докато спях следобяд и казваха на баба ми, че съм си ги загубила  #Crazy ) и в основното - главно от момчетата в класа ми (почнах да се развивам доста рано и всяко междучасие беше изключителен тормоз) и колкото и да се оплаквах на учители, на класния никой нищо не направи, а и в средното училище (особено си спомням един случай, в който отказах ваксина и учителя ми по математика заповяда на момчетата да ме държат. после се налагаше да ме свестяват и да ми дават лексотан).
нормално е. даскалите изперкват. има си и хора, на които това им е естественото призвание и те са добри учители, но са рядкост! не е нормално да искаш чужд човек да търпи детето, на което ти (дето го обичаш безумно) понякога адски се дразниш. човешко е учителите да откачат. естествено е. естествено е да не обичат чуждите деца като свои и да не се грижат за тях с любов - любовта е безвъзмездна, а те го правят за заплата. няма значение колко висока е тази заплата, няма сила на света, която да ги накара да обикнат чуждите деца.

скъпи христинчо, това няма да се случи с моите деца. благодаря, че за пореден път затвърждаваш решението ми да ги уча вкъщи.   bouquet
а теб очевидно тези спомени те измъчват и мисля, че е редно да потърсиш професионална помощ за преодоляването им.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Браво, че си призна. Жалко е ,че децата се подлагат на унижение понякога.

Общи условия

Активация на акаунт