с роднини ли живеете?

  • 4 207
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 353
Живеем си аз ,съпруга ми и малкото ни момченце.Доколкото се познавам не бих могла да живея с роднините ни. Joy(дано да не ми се налага де) Peace

# 16
  • Мнения: 812
ООО в никакъв случай при роднините,направо ми побеля  косата от свекървата въпреки че не сме се карали,друго си е да сте сами и да няма кой да ти казва кое къде да седи,защо си направила това а,не онова, Whistlingпостоянно питах кое къде е  Thinking,гости на спокойствие не можеш да поканиш ooooh!не можеш на всички да угодиш,все ще има недоволни и мн.др. затова по добре квартира или заем .

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Винаге сме живяли сами - със съпруга ми и с децата. От това по-хубаво нещо няма. Ние само като ходим на гости на бабите и дядовците от "техните съвети" почти винаги има сърдити.

# 18
  • Мнения: 4 965
Не ми допада идеята да живея с родителите ни и никога не сме го правили.Още по-малко бих се преместила,за да има кой да ни помага за децата-лично мнение Peace.Сигурно има и плюсове такова съжителство,обаче минусите са толкова много...

И аз мисля така.
Живяла съм 3-4 месеца с малката ми зълва, докато правехме ремонт и открих, че не съм "съвместима" с други хора. Малката ми зълва е страхотен човек, а и не съм я усетила, дето се казва - през деня ходеше на работа, по нощите - по гаджета, ама с друг човек си е друго.
Е, моите родители живеят близо до нас (през 2 преки) и може да разчитаме на тях при нужда, но - задължително сами, за да се обичаме и уважаваме (и с роднините, и с половинката). Peace

# 19
  • Мнения: 4 784
Проблема е че не можем да останем. Няма условия за отглеждане на бебе - няма асансьор, а сме на 4 етаж, целите стени са мухлясали, за основен ремонт е и то сериозен просто трябва да се вложат много пари, а собственика не иска. Скоро ще започнем строежа на нашата си къща, но няма да успеем да го завършим до септември. Мислим между друга квартира или моите родители.
По-добре друга квартира. След като се роди бебето, както вероятно сама знаеш освен от помощ, ще имаш нужда и от спокойствие. А така все някой ще ти дава съвети и ще те напътства - сега защо реве, нахранено ли е, да не му е студено...и т.н. Ако тези неща няма да те притесняват, ок. Мен лично биха ме изнервяли. Аз като родих майка ми идваше всеки ден да ми помага и добре,че е "златна" та не се сърдеше на простотиите ми. И сега сме почти всяка вечер у тях, но си имаме и нашето неприкосновено местенце. Ако искаме можем и при тях да живеем, но предпочитаме на квартира.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И ние сме в подобно положение.Родих първото си дете и живяхме със свеки 5 месеца , беше кошмар.Изнесохме се на квартира, нямаше ни 3 години и половина.Наложи се да се върнем по финансови причини , но пък след няколко месеца забременях.Естествено не сме в цветущи отношения и решихме да се изнесем отново, понеже искам спокойствие когато родя.Все още не на 100 процента сигурно, ще изчакаме до края на този началото на следващият месец но най- вероятно пак ще излезем под наем.Не искам да си представям какво ще е ако останем тук.Моето свеки е доста властна и много обича да се меси Peace
Много е кофти да се живее с чужди хора ( за теб не са чужди но пък за мъжът ти ще са) особенно след като знаете какво е да сте самостоятелни Peace Ако  имате възможност си останете сами , сменете квартирата, а колкото до роднините те могат да помагат и от разстояние

# 21
  • Мнения: 8 999
Живяхме няколко месеца с баща ми, след смъртта на майка ми. Още се чудя как оцеля семейството ми.
Никога не бих избрала такъв вариант, ако има друга възможност. По-малка квартира в по-лош квартал?

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Майка ми живя с нас доста време - отрови ми живота. Не помагаше, само критикуваше, мърмореше и изискваше...
Съпругът ми е търпелив и разбран, но аз по цял ден треперех от нерви с нея. Изнесе се и балансът в душата ми се възвърна...
При свекъра и свекърва ми е друго нещо - при тях живеем лятото, + за по 2седмици по всеки голям празник, имаме етаж от къщата. Те никога с нищо не се месят, гледат само да са ни от полза, да ни глезят и гледат децата  Peace
С тях мога да живея цял живот  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Винаги със моят съпруг сме живяли отделно от майки и роди разни.и слава Богу...
Когато родих,свекърва ми дойде да помага и за две седмици яко се изпокарахме.Иначе много се обичаме,но като сме надалеч една от друга.Слава Богу,имаме си собствен апартамент Peace
Иначе е хубаво когато има кой да ти помага,но само ако се съобразява с мнението ти,относно отглеждането на детето.ако не е така,по-добре човек сам да се оправя Hug

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Слава Богу-НЕ.
 Винаги сме живеели отделно,така е най-добре.
 Относно помощта,аз не я исках.Дойдоха за по няколко дни майка ми ,после свеки и ги пратих по живо,по здраво у дома им.Сами се справяхме чудесно. Peace

# 26
  • Мнения: 5 940
Да, живеем в една къща с моите родители и сестра ми. Всеки си има отделен етаж. За мен е удобство, защото ми помагат. Те са тактични, в нищо не се намесват, има дни, в които почти не можем да се видим.

# 27
  • Мнения: X
Живеем сами и не си представям друг вариант, а да ми помага някой за бебето е последното, заради което бих се преместила. Напротив, ограничавам "помощниците" до минимум.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
Живеем в моя апартамент. Понеже винаги съм искала да съм самостоятелна на 22 години теглих кредит и си го купих. Сега не съжалявам и грам за годините мизерия, докато изплащах кредита.
Винаги е по-добре да си си сам цар. Естествено, когато имам нужда от помощ майка идва. Свекърва нямам - почина месец след раждането на детето.

# 29
  • Мнения: 2 005
Живяла съм със свекър и свекърва , но повече няма да направя такава грешка  #Cussing out Купихме си жилище и вече ни е спокойно , макар и да изплащаме заем  Rolling Eyes Моят съвет е да си живеете отделно , за да не ви се меси никой и сами да си отглеждате детенцето  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт