Бебчето ми не иска да яде мляко!

  • 1 698
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Аз капките за колики не ги спрях докато не стана на 4 месеца. По-късно имаше период, в който коликите се повиха отново и пак започнах даването на капки. Но пък апетит-а не си е губил. За това може би трябва да направите още една консултация. Иначе и ние бяхме на Аптамил и все още сме. Можеш да пробваш пак с капките. Дай му 2-3 пъти и виж, ак има ефект положителен, значи може и от колики да е, ако няма, тогава вече причината ще е другаде. Възможно ли е да има млечница или някаква друга гъбична инфекция?

# 16
  • Мнения: 4 668
Моят син повръщаше много от Аптамил  Confused
Да не говорим , че направи и обрив ...
Смених млякото и буквално за два часа нещата се оправиха .
Тогава педиатъра ми даде NAN HA .
Аз лично познавам доста хора , които са имали проблем с Аптамил , така че малко ми е смешно това квалифициране като " най-доброто мляко " .
Не си прави експерименти , отидете на лекар .

# 17
  • Мнения: 4 784
Ако проблема е в повръщането, какъвто и ние имахме, то тогава трябва да минете на подходящо мляко. Даже и да е пак Аптамил, то трябва да е Аптамил АР. Ние пробвахме доста анти рефлукс млека и това се отказа най-подходящото. От Нан имаше ужасен запек.

# 18
  • Мнения: X
Заведете детето на лекар.
Не си правете експерименти с млека и капки.

Точно така. Ново мляко винаги може да провокира колики и/или повръщане.
По принбцип децата си имат периоди, но е добре специалист да се изкаже. Тези обяснения "от коликите е", "от зъбите е" са когато лекарите нямат какво друго да кажат.
Сигурна ли си, че не я болят ушите, защото при болка в ухото детето отказва да суче, тъй като при дърпане болката се засилва.

Това, че няма хрема не означава, че може да диша спокойно през носа, провери и това..... освен това виж дали не иска да увеличиш дупката на биберона. Ако искаш опитай с друго шише, но варианта за смяна на млякото е последна опция.

# 19
  • Мнения: 8 999
Заведи детето на сериозен специалист. Много е малка още, за да е злояда. Има друг проблем и едва ли е в млякото.

# 20
  • Мнения: 742
и ние на същата възраст отказахме АМ, но при нас беше само за дохранване - изведнъж започна да пищи само докато й подам шишето...и се върнахме изцяло на кърма.

Не бяха колики, но и до ден днешен не разбрах каква е причината, за категоричното отказване от млякото...

колкото до количеството изядена храна и качените килограми-не се тревожи, децата имат такива периоди - води се от това дали спи спокойно и по колко време - ако има здрав и спокоен сън, значи поетото количество храна или вода й е напълно достатъчно!

Не се притеснявай-ще се оправите  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 522
Първо пробвай да смениш млякото! Ако не помогне определено се допитай до друг лекар.


# 22
  • Мнения: 569
   Здравей и от мен! Ще споделя нашия опит - напълно разбирам колко ти е мъчително , понеже ние минахме по същия път...
   На около месец и половина вече беше невъзможно да се кърмим  понеже наставаше неописуемо , дърпане, бутане , извиване и плач. Започнах да се изцеждам мислейки , че от шишето ще хапва с удоволствие- да ,ама не- с огромни мъки , малко по- малко ,и пак с нежелание. Бях изпаднала в ужас- винаги си бях представяла бебе , което доволно си изпива млякото. Естествено започна се прегледи и консултации- двете обяснения, които ни дадоха бяха, че за такъв вид поведение има 2 причини- или силни колики и много газове в коремчето или рефлукс, при което се връщат стомашни сокове(киселини ) към хранопровода и понякога е болезнено.Започнахме с капки за коликите, но той нямаше силни колики тогава , коремчето не беше издуто , не плачеше и т.н.
Затова ни изписаха лекарство за намаляне на киселините-пак нищо. Сменихме болницата и педиатъра и когато ни погледнаха устичката се оказа , че имаме много лоша гъбична инфекция- а не обикновена млечница , както ни каза предния педиатър и че изплакването с водичка не е никак ама никак разрешение на проблема .
 Сменихме 3 вида лекарства- по-слабите не помогнаха , докато накрая след повече от 3 месеца се излекувахме , но просто млякото така си ни и остана проблем .Съответно и наддаването на килограмчета Cry
  Имало е периоди, в които го пие сравнително безпроблемно,но като цяло му остана нещо като фобия и винаги е мъчително. Сега например след последната ни настинка и болно гърло отново отказва, въпреки че вече е здрав...
  Така ,че моят съвет е - намерете причината , каквато и да е тя- колкото повече време продължава вече става 'хронично" и вече и без проблем пак не го пие с желание...
  Успех- съжалявам за дългия пост!

# 23
според мен проблема не е в млякото... консултирайте се с лекар

# 24
  • Мнения: 569
според мен проблема не е в млякото... консултирайте се с лекар
Точно това исках да кажа и аз - не губи време в сменяне на 100 млека, причината обикновено е съвсем безобидна , но трябвада се открие- може да са ушички , колики , гурло или запушено носле...

# 25
  • Мнения: 523
И ние минахме през това . Причината се оказа , че просто детето ми не иска да яде АМ. И аз пробвах по съвет на педито още няколко вида мляко , но нищо не даде резултат . Просто на 3 месеца спряхме да пием адаптирано мляко и малко по - късно започнахме да пием кисело мляко , което аз подквасвам и до днес .

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Пробвай да смениш млякото, мисля че ще помогне. Коликите нямат нищо общо Naughty
Peace Споделям мнението

# 27
  • София
  • Мнения: 56
Това което пишеш все едно се отнася за моята дъщеричка- нищо че е само на два месеца и половина. Хранеше се много добре , но след ваксината с Пентаксим  вдигна температура ивече две седмици имам чувство че нещо и стана ине иска да яде всеки път. Като види шишето и почва да плаче ,а преди това е кротка. Вода пие с голяма охота ,но  само при вида на млякото плаче. Засега успявам да я залъжа- първо водичка ,после малко мляко и така ,но тя усеща и не знам докога ще мога. Затова ако имате някакво решение пишете. аЗ СЪЩО СЕ КОНСУЛТИРАХ С ПЕДИАТЪР ,НО ТЯ КАЗА ЧЕ Е ВРЕМЕННО , А НА МИН МИ СЕ СТРУВА ЧЕ ЩЕ СТАНЕ ПОСТОЯННО.  Embarassed

# 28
  • Мнения: 569
Това което пишеш все едно се отнася за моята дъщеричка- нищо че е само на два месеца и половина. Хранеше се много добре , но след ваксината с Пентаксим  вдигна температура ивече две седмици имам чувство че нещо и стана ине иска да яде всеки път. Като види шишето и почва да плаче ,а преди това е кротка. Вода пие с голяма охота ,но  само при вида на млякото плаче. Засега успявам да я залъжа- първо водичка ,после малко мляко и така ,но тя усеща и не знам докога ще мога. Затова ако имате някакво решение пишете. аЗ СЪЩО СЕ КОНСУЛТИРАХ С ПЕДИАТЪР ,НО ТЯ КАЗА ЧЕ Е ВРЕМЕННО , А НА МИН МИ СЕ СТРУВА ЧЕ ЩЕ СТАНЕ ПОСТОЯННО.  Embarassed
  Пак ще се включа - просто съм толкова съпричастна , всяка една дума от това , което пишете ми е до болка позната...
  Решения намирах - безброй- но всички временни , след седмица или две,най-много месец спираха да действат... Например известно време пиеше млякото , когато го сложех върху шкафа за преобличане ShockedНе знам защо- само там...
  После започнахме да излизаме всяка вечер за да сме на вън когато е време за мляко така се разсейваше и пиеше...
  До миналата седмица процедирах така- аз държа бутилката , а той някакъв предмет , който му е много интересен, дори сменям няколко докато я изпие - само за да му е интересно...
  От Тази седмица обаче и това не действа... изчерпана съм вече, оставям го макар че сърцето ми се свива като знам че заспива без да е пил почти нищо...
   Не мога да реша дали да минаваме на кисело мляко, никак не ми се иска...
   Дано при вас да е само период, както виждаш с моите "решения " избутахме 11 месеца , но не го пожелавам на никой.
   Странното е че когато му се отвлече вниманието- пие без проблем , но вече е все по-трудно да намирам начини newsm78

# 29
  • Мнения: 681
Заведи я при специалист.Но моята дъщеря много повръщаше от Аптамил.Фризовом е специално АМ за деца,които повръщат.Ако искаш пробвай с него,дъщеря ми така се оправи и сега яде Милумил.

Общи условия

Активация на акаунт