Кривите млечни зъбчета

  • 1 081
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 479
На баткото ни така му пораснаха и двете долни зъбчета - /\ образно.Стечение на времето обаче се изправиха - сега са си много добре. Дори и да не се случи така при вас - не се тревожи - това, че млечните зъбки са криви изобщо не означава, че и постоянните ще бъдат такива.

# 16
  • Мнения: 941
много е вероятно когато избият и другите да се наместят, челюстта расте,  а ако не то като се сменят, ако и тогава са криви чак след 8-9 годинки мисля че може да се слагат шини но това трябва стоматолога да си каже думата

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 52
Изчакайте да пробият и другите зъбки-това става до2,5-3 годинки.Най-често нещата се наместват,ако не(а и по принцип е хубаво профилактично към 3г)стоматолог трябва да прецени ситуацията.Понякога(но рядко) се налага лечение и при млечно съзъбие-но това е само при оределен тип деформация(напр.обратна захапка,която често е наследствена и се лекува макс.рано)..Иначе ако се налага лечение ,то е най-често в смесено съзъбие-между 6  и 12 години и в постоянно.

Не трябва да се притеснявате на този етап от това,че зъбчето е леко кривичко.Надявам се ,че съм била полезна Peace

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Един от горните резци на дъщеря ми е изкривен. Не предприемам нищо за момента, планирам след няколко месеца да й бъде първото посещение на зъболекар.

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Щом поникнат и другите ще се намести. Peace

Общи условия

Активация на акаунт