Бебето и полсе сватбата или обратното - как &

  • 3 473
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 160
Харесва ли ти предложението ми? newsm53
Харесва ми. Гласувам с 2 ръце  newsm80

# 16
  • Мнения: 610
Не мисли кога точно ще дойде,просто се  успокой и мисли за друго ако можеш.А относно свадбата аз лично исках 1во да се омъжа и след това да планираме бебка.

# 17
  • Мнения: 9 814
Ами по старомодния начин.Решихме да се оженим и след това забременях.

# 18
  • Мнения: 6 703
Хайде и аз към старомодните - първо сватбата, после бебето.
Нямам нищо против бременните булки, но за себе си не бих го направила нарочно. Още по-малко бих родила, а после да се омъжа - всичко по реда си, както е от време оно.

# 19
  • Мнения: 3 500
Забременях след сватбата. Просто ние искахме така - да се оженим, защото искахме и се обичаме, а бебето - когато дойде. Сватбата беше през август, а края на септември, разбрах, че чакаме и бебе. Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз също съм от старите консерви. Даже и отгоре. Мисля, че хората, които сключват църковен брак трябва да разбират символиката му, а не да го правят просто заради модата или нещо друго. Бялата рокля е символ на чистотата на жената, което изключва абсолютно бременността. Вярно е, че традициите се променят, но поне е възможно да не се сключва църковен брак, ако си бременна и ти личи. Просто защото това е в разрез с всичко онова, което символизира той.
Точно по тази причина лично аз не се омъжих в църква, защото подписахме след като се беше родило детето. Не си купих и бяла рокля. По същата причина. Символиката й вече не беше актуална в моя случай. Но...всеки сам решава за себе си в какво вярва, защо се венчава и т.н

# 21
  • Мнения: 6 621
Първо сватба ,после бебето.
Ама теб какво те притеснява не мога да разбера  newsm78

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За суеверие не зная, но ми изглежда по-логично и практично първо да се женят, пък после да правят бебе.
Когато хората първо се оженят, после по-лесно се справят с гледането на бебе. Причината е, че имат време да се напаснат и опознаят като семейство. Чисто емоционално, сватбата е много силно преживяване като нищо може да доведе до по-лесно забременяване.
Че кой е казал, че не живеят заедно? Мисля, че за 5г. са си напаснали и опознали достатъчно.
А толкова двойки, които имат дете без брак /ние имаме две и не смятаме изобщо да подписваме някога/ сигурно се справят много трудно с гледането на дете.  newsm78

А това за църковния брак е много умна идея - хем си женен, хем не си, щото не се признава официално от държавата. Но не разрешават да се прави църковен преди гражданския брак!

А за сватбата и бебето, Bub@, щом сте взели решение да имате дете, мисля, детето е много по- обвързващо от брачните клетви, действайте смело!  Wink

# 23
  • Мнения: 6 703
А това за църковния брак е много умна идея - хем си женен, хем не си, щото не се признава официално от държавата. Но не разрешават да се прави църковен преди гражданския брак!

Църковният брак има стойност само за вярващите! За невярващите е някаква си там церемония.

# 24
  • Мнения: 160
Ама теб какво те притеснява не мога да разбера  newsm78
Нищо не ме притеснява. Изпадям в разни размисли от време на време  newsm03 Ама като произведа решение от тия размисли ще се похваля Wink

Че кой е казал, че не живеят заедно? Мисля, че за 5г. са си напаснали и опознали достатъчно.
Така е, Бенджи Simple Smile От почти толкова време и живеем заедно Simple Smile Благодаря ти за куража Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
В такъв случай какво има за чудене? Или се жените или не се жените.

# 26
  • Мнения: 686
Аз също съм от старите консерви. Даже и отгоре. Мисля, че хората, които сключват църковен брак трябва да разбират символиката му, а не да го правят просто заради модата или нещо друго. Бялата рокля е символ на чистотата на жената, което изключва абсолютно бременността. Вярно е, че традициите се променят, но поне е възможно да не се сключва църковен брак, ако си бременна и ти личи. Просто защото това е в разрез с всичко онова, което символизира той.
Точно по тази причина лично аз не се омъжих в църква, защото подписахме след като се беше родило детето. Не си купих и бяла рокля. По същата причина. Символиката й вече не беше актуална в моя случай. Но...всеки сам решава за себе си в какво вярва, защо се венчава и т.н
ShockedНима бременността те омърсява и след това не си достойна да си облечиш бяла рокля и да влезеш в църква.А по тази логика за да сложиш бялата рокля трябва и да си девствена.
Аз не бях бременна когато се омъжих и по-добре,изкарах си невероятно,пих малко и танцувах до припадък,това не бих могла да направя ако бях бременна(може би нямаше да се отпусна толкова ,за да не навредя на бебо).
Според мен е по-добре първо сватбата,после бебето-всичко по реда си,но дори бебчо да превари не е голям проблем Laughing

# 27
  • Мнения: 6 621
Ама теб какво те притеснява не мога да разбера  newsm78
Нищо не ме притеснява. Изпадям в разни размисли от време на време  newsm03 Ама като произведа решение от тия размисли ще се похваля Wink

Че кой е казал, че не живеят заедно? Мисля, че за 5г. са си напаснали и опознали достатъчно.
Така е, Бенджи Simple Smile От почти толкова време и живеем заедно Simple Smile Благодаря ти за куража Wink
Ами какво чакате още, няма какво да го мислиш толкова нали се обичате-вземайте се!

# 28
  • Мнения: X
Няма връзка сватба - бебе. Аз предпочитам първо сватба, после бебе, но на моята бях бременна в четвъртия месец.

И зарежи тия суеверия, че ще се побъркаш ooooh!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 891
Суеверието ме е хванало нещо. Дали ако се оженим с приятеля ми бебето няма да стане по-лесно? - дали има момент на психология, религия и т.нат. в този акт? При вас кога дойде бебока?

Наистина те е хванало суеверие. Grinning

Бебето ще стане когато му дойде времето, независимо дали имате брак или не. PeaceБожа работа. Hug

 Peace





Общи условия

Активация на акаунт