Иде пролетна умора, ДЕКЕМВРИйки се нуждаят от опора

  • 16 956
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 461
Ех момичета ,какво става , откъде се струпаха тези неприятности
Ани миличка не е трябвало да ти казват каквато и да е диагноза без да са сигурни лекарите. Когато си поплаче човек му олеква, искренно и от сърце се надявам да е една голяма грешка, и да е нещо по безпбидно.Изпращам ти цялата си положителна енергия , много те обичам и уважавам.  Heart EyesКаквото и да стане ние ще сме с теб.  Hug
Мимито  сложна е при вас , това с Испания ли е. Аз със превод не мога да помогна, но ще ви стискам палци.А Катето как е?
Къдрокоске много се радвам , че минавате по леко болестта, утре ще чакаме по добри новини, и да го нацелуваш от нас  Heart Eyes
Цветина дано и при вас се установи скоро причината.Как е малката с апетита
Правде мойте съболезнования, и при вас се наредиха едни неприятности  ooooh!
Пачи твоята професия е доста напрегната, пази се мила .
Тук яслите струват 400 евро за един месец, та ние се борим за държавна градина а там е около 100 евро,за двете госпожици 200 евро, и като видях условията, ами не са много добри, за тези пари, яслата в която бях записала Галето в Добрич изглеждаше много по добре.
Яни радвам се че се рзписа, представям си какво ти е когато детенце така ти каже по телефона.
Хот през големи изпълнения сте минали, жалко че Радунка е трябвало да изкара най тежко вируса.И ние това се питаме понякога с Веско, дали постъпихме правилно като лишихме родителите си от внучетата си, и роднините, оставихме родителите си обляни в сълзи,когато се обадят по телефона и чуят децата ,не могат да кажат думичка от плач.

# 46
  • Мнения: 799
Цвети, Зеч, не знам колко пари струва ЯМР, но съм пуснала агенти да поразпитат за разни възможности... Дайте някакви ориентировъчни цени за ЯМР без направление.

# 47
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Цвети, Зеч, не знам колко пари струва ЯМР, но съм пуснала агенти да поразпитат за разни възможности... Дайте някакви ориентировъчни цени за ЯМР без направление.

400-600 лв е резонанса , но не стана и да си го платя , защото нямало свободни часове до 8 април , а до тогава със сигурност ще имам разрешение от касата и се обезмисля плащането му  ooooh!

# 48
  • Мнения: 195
Зечи, мултипленната склероза е сериозно нещо. Нека да видиш изследвания първо. Поплачи да ти олекне, но бъди силна. Можеш да направиш нещо още сега докато чакаш. Разрових се по интернет и има много надежда. Първото и доста смислено нещо, което намерих е препоръката да си , смениш тотално режима на хранене и грижи за себе си.

Виж и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231645.msg5242142#msg5242142

Да се взима глутатион Lipoceutical™ Glutathione - мозъчен компонент занижен при хора с МС.
Да се намали количеството на тежки метали и токсини в тялото - само и единствено пресна храна, биологично чиста, без добавки, без генетично модифицирани елементи, не дръж никаква храна в пластмасови или алуминиеви контейнери, пий само дистилирана вода (не бутилирана)
Да се приемат есенциални мастни киселини (има много в рибата , маслините и семките)
Да се елиминират бактериални и гъбични инфекции - да се избягва храна като гъби, печива (всичко приготвено с мая), тофу, кисело зеле, бира и вино, ЗАХАР
Да се добавят Вит Д 3, Вит Б12, Лецитин
Ето списък с примерни добавки да се взимат всеки ден:

MOST EFFECTIVE   
 
folic acid/vitamin B12 400 mcg folic acid and 1,000 mcg vitamin B12 a day in sublingual form in addition to the amount found in your daily multivitamin and antioxidant 
 
coenzyme Q10  60-100 mg a day 
 
vitamin E 400 IU once a day in addition to that found in your daily multivitamin and antioxidant 

 
evening primrose oil 1,300 mg twice a day
 
zinc/copper 30 mg zinc and 2 mg copper a day
 
flaxseed oil 1 tbsp. (14 grams) a day
 
vitamin B complex 1 B-100 pill twice a day for flare-ups; then reduce to 1 pill each morning as maintenance. Each pill should supply 100 mcg vitamin B12 and biotin, 400 mcg folic acid, and 100 mg all other B vitamins.
 
NAC (N-acetylcysteine) 600 mg 3 times a day
 
vitamin C 1,000 mg a day in addition to that found in your daily multivitamin and antioxidant 
 
magnesium 400 mg a day
 
ALSO BENEFICIAL
 
Siberian ginseng 250 mg twice a day
 
phosphorous 420 mg phosphatidylcholine twice a day 
 
lecithin and choline 420 mg phosphatidylcholine twice a day
 
ginkgo biloba 60 mg GBE 3 times a day
 
folic acid 400 mcg daily   
 

Всякакви бално лечения и живот сред природата помагат.  Най-важното -- пази спокойствие. Автоимунните болести реагират на стрес. Не се притеснявай за децата. Не е доказана пряка наследствена връзка. Започвай да търсиш литература и да се образоваш по въпроса. Не се оставяй на милостинята на лекарите. ВИж дали няма някой натуропат да ти предпише билки за имунната система.

Стискаме палци да си добре. Ще се нареди всичко!

Сори другарки, ама ми отиде мястото и немам квота за повече постинг днес:) Току що мъжа свърши да гледа Дистърбия и полудех!

целвки

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 04:25 от hotmama73

# 49
  • София
  • Мнения: 3 822
Здравейте Hug.
Леле, много неприятни новини Sad.
Зеч, бъди силна, дано да е поредната не точна диагноза Praynig. Прегръщам те, миличка  Hug.
Правде, мойте съболезнования.
Мими, дано да е станала някаква грешка и всичко да се оправи с братовчед ти Praynig.
Хот, радвам се, че Рада е вече здрава Grinning. Дано повече да не ви плаши така.
Пачи, стискам ти палци за 21 - и макар, че според мен всичко ще е наред, щом бебчо си има сърдечен ритъм.
Цвети, дано скоро имате яснота по проблема и Лазар се оправи Praynig.
Ели, хубаво е, че Борко е по - добре. И аз от скоро станах привърженик на хомеопатията и така ги лекувам.
Уф, като изчетох темата и ми стана много гадно Sad и не ми се пише повече.
Дано за всички настъпят по - добри времена Praynig.

======
Елс, на теб с голямо закъснение ти чиститя рождения ден  bouquet и ти пожелавам да си жива и здрава, много да си угаждаш за да е доволно и щастливо бебчето.

# 50
  • Мнения: 438
Пачи - и аз имам същата информация за цените 400-600 лв. но и ние като Зечи сме подали документите и чакаме.Мен ме е много страх от това да се вкарва контрастно вещество в мозъка на Лазар,но като си спомня в какви положения изпада в пристъп.....съгласна съм на всичко ....

# 51
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Хот , благодаря ти мила за инфото което си намерила.Прочетох доста , влезнах и във форума на хората с това заболяване , но за сега поне докато няма диагноза предпочитам да не чета защото много зле ми действа на психиката.
Цвети , незнам къде си прочела за лечение в ранният стадий , но такова нещо няма .Има просто медикаменти бетаинтерферони които уж забавяли развитието на болестта ,но не я лекуват .Но и за тях още не е много сигурно дали помагат или повече вредят , абе шибана работа  ooooh!
п.с извинявам се на Мимиска .

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 11:48 от Зечова

# 52
  • Мнения: 2 897
Прочетох доста , влезнах и във форума на хората с това заболяване , но за сега поне докато няма диагноза предпочитам да не чета защото много зле ми действа на психиката.

Ани,това е моята препоръка HugНе чети,не се товари,ами си гушкай момчетата Heart Eyes
Преди два месеца получих кошмарни предположения за нещо,свързано със здравето ми и не знаех на кой свят се намирам.Нищо не правих,нищо не четох,занимавах се с любимите си неща,срещах се с любимите ми хора...Слава Богу развръзката беше с положителен край,от сърце и душа го желая на теб!!!Дано докторите са дали диагнозата с цел презастраховане(това е масова практика) и накрая да се окаже,че всичко е наред. Praynig Много се моля за теб и съпреживявам искам да си здрава и този кошмар да остане далеч зад гърба ти!!! Hug

Цвети,представям си какво ти е CryПрегръщам те и стискам палци PraynigЗа коя дата му е назначен ЯМР?

Хот,как сте?Не мога да не те похваля за навременната намеса-винаги даваш полезна информация  bouquet(пазя си абсолютно всяка една таблица,която си ми изпратила Heart Eyes)

Пачи,и ти си страшно експедитивна  bouquetЩе ти стискам палци(както казва колежката Пети-''Ще стискам каквото и където мога'')всичко да е наред с бебето,от теб само почивката Heart Eyes

Правде,съболезнования,мила Sad Heart Eyes

Мими,дано да поправят недоразумението и братовчед ти да се върне здрав и невредим в Бг. Praynig

Ели,радвам се,че Борко е по-добре Hug

От два дена съм много вкисната-Боби кара на сандвичи и мляко,храним се по 1 час с триста зора,а сополите не минават...Нищо не дава да му капя в носа,а като сме сами не мога да го ''преборя''.Иначе е цар на сладките приказки-''Това ми причинява болка'',''Мисля,че...'',''Ала не и ти...'',Това не е толкова забавно като...'',''Смешно е така,разбира се'',''Не ме закачай,остави ме да помисля'',''Не сега,сърдит съм''....има още,но няма смисъл да ви отегчавам. Ако и второто ми е такъв многознайко с характер и преживяващ от въздуха,от сега се отказвам Crazy
Хубав ден!

# 53
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Привет, дружина!  Hug
Благодаря на всички за отделеното време за мисли за Борис и подкепата! Hug
Мисля, че вървим към оправяне, но не смея да го твърдя окончателно. Вчера пак вдигна Т, но я свали след час, час и нещо. За сега нещата се нормализират.  Peace Днес е супер кисел и много ме нерви, ама май е заради зъбите. И двата кътника /долу/ са тръгнали.  ooooh!
Мимис,   Hug Heart Eyes !
Мимито, какво става с братовчеда?
Зори, бърборанкото наистина е жесток! Да ви е жив и здрав!  Peace

На всички, които са болнички - бързо оздравяване!  Hug

# 54
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Зечка, стискам палци доагнозата да остане само грешно предположение Peace Praynig

Катето ми е болно. Има температура и нищо повече. Няма апетит. Не яде нищо. За цял ден е изпила 200 мл мляко и изяде преди малко 3 малки данонинчета.

За братчеда... чакаме и се надяваме и се молим всичко да свърши, да ни се обади че е добре. За сега нямаме информация от първа ръка а само догадки.

# 55
  • Мнения: 1 461
леле Зори какъв ти е бърборко само, да тие жив и здрав  Hug
С апетита и ние сме много зле, готвя  по няколко неща на ден на Галина ,найстина е много изнервящо ,а и тук когато излезем няма магазинчета да й купя нещо или пък закусвалня, в България ми беше по лесно относно храненето.
Мимито[/b оздравявайте по бързо, с хомеопатия ли я лекуваш

# 56
  • Мнения: 195
Мацки, като чета на всяка една перипетиите се сещам за китайската поговорка "Дано живееш в интересни времена" Големи драми  във всеки дом. Желая на всички и близките им здраве, спокойствие и любов, където и както ги намерят... Heart Eyes

Мимито, не се коси - Рада нищо не хапна цяла седмица, вече е манекенка - 12 кила. Ще се оправи Катя:)

Къдрокоске, ще мине Т, ама е много мъка да го гледаш...До 5тия ден ще падне. Давай му прополис, ако имаш.. Flutter

Цветина, какви мигрени на 13 години?! Дано е добре детето, мигрените са най-големия кошмар за болки Rolling Eyes

Зори, аз съм ученолюбива, ма кат тряваше недоучих хаха, та сега се прибирам по нощите след като успокоявам лудите от Уол Стрийт:)

Рада е адски вдъхновена, че може да идем на гости в къщата в планината при приятели и да има един билюк деца за 3 дни (какво е билюк впрочем?). Каза, че се харесва "чорлава" и не ще опашки. Яде и от трите манджи дето уж сготвих да има за няколко дни - баница със зеленчуци, ориз със спанак и грамаден боб...

айде лека, утре съм на родителска среща  hahaha

# 57
  • София
  • Мнения: 3 822
Здравейте Hug.
Зори, този малък мишок Боби направо ме разби с тези приказки. Ти сигурна ли си, че е на 2 годинки Wink Joy.
Мими, Ели, дано скоро да се оправят дечицата Praynig.
Краси, и Дани е така с апетита. Нищо не ще да яде Whistling. Добре, че пие мляко и яде млечни продукти, че съвсем ще се изгуби Mr. Green.
Хот, радвам се, че Рада е напълно здрава Grinning. Да разкажеш за родителската среща Joy.

Вчера подстригвахме Дани, но при нас подстригването е меко казано ужас за Дани. Той се дере, реве, търкаля по пода на банята и всички такива екстри ooooh!. Ники се майтапи, че като го подстригва трябва да извика полицай, прокорор, длъжностно лице и т.н., за да има свидетели, че не си малтретираме детето hahaha. Направо в чудо се виждаме като дойде време за фризура, а не можем и с дълга коса да го оставим, защото много се поти, а и на два пъти вече го бъркат с момиченце Joy.

Хайде чао и приятен ден  bouquet.

# 58
  • Мнения: 80
Марти, за подстригването  и у нас ужасът е както го описваш. Затова със задачата се заемаме и двамата - единият го държи, а другият подстригва. Последният път му хванах цаката - предоставих му да се занимава с така желани предмети (в случая бяха батерии и зарядно за батерии). Той си има периоди, в които нещо му е супер ценно, според неговата скала на оценка. Предполагам и Дани има любими вещи или пък забранени такива. Аз лично съм склонна в такъв момент да подкупя младежа с нещо, което принципно не бих разрешила, само за да няма такава адска драма, защото много пищи, бееееееееееее!

Та това мога да предложа като решение - при нас проработи, да видим на следващото подстригване с какво ще го излъжа. Все се надявам, че расте и все повече разбира, та рано или късно и само приказки ще помогнат. Joy Joy Joy Joy



# 59
  • Мнения: 1 666
Марти, Ланг, и ние сме в отбора. Аз затова се принудих още преди година да си купя машинка и да се подстригваме вкъщи, затощо иначе почваше дареве още катонаближим фризьорския салон. Обаче с времето явно нещата се поуталожват. Сега, когато последно го подстигварх преди две седмици, се разрева и взе да бяга като видя машинката, обаче като почнах да го подстригвам му стана интересно да си гледа падащата коса и спря. Иначе и аз така давам в такива моменти разни ценни предмети - ключовете на колата, джиесеми, дистанционни, ножици.

И да ви питам нещо, конкретно за момченцата - проявяват ли интерес към чисто женските ви неща като кремове, мазила, гримове. Е, Стени е неудържим в това отношение. Като тръгнем да излизаме седи с мене пред огледалото и се почва - аз си мажа крем, и той иска, аз си слагам фдт, и той иска, аз си слагам спирала, трябва да изимитирам, че накрая и на него слагам, и разбира се не пропуска и червилото, задължително трябва да го опре до устните си, нищо че му го давам с капачето отгоре  hahaha. Най-накрая поне приключва с нещо мъжко - взема на баща си парфюма и дезодоранта, прави се, че си пръска и вече можем да слагаме якета и да се обуваме.

Общи условия

Активация на акаунт