Не яде пюре, а трябва!

  • 1 202
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Много правилно са ти написали мамите по-горе.

Такова нещо като "трябва" няма. И да не си помислиш, че детето ти е злоядо?

Злояди деца няма. Има упорити и дезинформирани родители.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 839

Злояди деца няма. Има упорити и дезинформирани родители.  Peace
Тука много не съм съгласна. Как съм направила аз единия си близнак злояд, а другия нормално хранещ се?

# 17
  • Мнения: 4 447

Злояди деца няма. Има упорити и дезинформирани родители.  Peace
Тука много не съм съгласна. Как съм направила аз единия си близнак злояд, а другия нормално хранещ се?

Това, че са близнаци не значи, че ще са идентични във всяко едно отношение. Единият просто не харесва това, което харесва да яде другият. Намери какво обича и забрави за злоядото си дете.

# 18
  • Мнения: 9 052
За да свикне постепенно с вкуса на зеленчуците, можеш постепенно да добавяш по малко в млякото, като увеличаваш количеството, като след 2-3 седмици да преобладава зеленчуковото пюре и така по малко да намаляваш млякото, докато остане чисто пюре.
Друг вариант е да пробваш различни пюрета, докато не му хареса някое. Примерно дъщеря ми харесваше само  Sunval, Нестле и Семпер.

Сестра ми каза, ;Е този подход се отри;А в Канада , защото било насилствено ханене. Т.е ще полу;иш мляко, но само ако ядеш от пюрето, което не искаш... ставали злояди така  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 839

Злояди деца няма. Има упорити и дезинформирани родители.  Peace
Тука много не съм съгласна. Как съм направила аз единия си близнак злояд, а другия нормално хранещ се?

Това, че са близнаци не значи, че ще са идентични във всяко едно отношение. Единият просто не харесва това, което харесва да яде другият. Намери какво обича и забрави за злоядото си дете.
Ама как става за едното дете да съм информирана, а за другото дезинформирана  Laughing
Съвет не съм търсила.

# 20
  • Мнения: 413
Смесвай плодовите или зеленчуковите пюрета с безмлечните каши  - оризова, соева, нахут. /аз така правя/
 И пробвай коя марка му харесва, Моя син яде само Хипп, Нестле алете и Холле.

Относно злоядите деца,..има,...моя от как се е родил не иска мляко,....е аз ли съм виновна, че не ще?

# 21
  • Мнения: 629
biorg, не се притеснявай. Ще прояде. Явно педиатъра ти е напълнил главата с глурости от рода, че ТРЯБВА.    Детето си има собствени вкусови усещания и това, че на мен или на теб ни харесват моркови с картофи не означава, че на него ще му хареса. Пък и децата не наддават от зеленчуци струва ми са, а от белтъци (мляко и месо). Зеленчуците и плодовете са източник на витамини и микроелементи, не на градивен материал за клетките. Изключвам бобовите (в тях има белтъци, но пък ви е рано за тях) и някои, които съдържат въглехидрати като картофите (те са източник на енергия).
Така че за ненаддаването не обвинявай неяденето на зеленчуци. По-скоро в опитит си да го приучиш да ги яде може да си поразбила хранителния режим на бебоче. Не се притеснявай. Ще се оправят нещата. Предлагай му на всяко хранене АМ. И като добавка по малко зеленчуково пюре с АМ. Ако трябва слагай повечко мляко и след като приеме този вкус постепенно намалявай млякото. Опитай да ги свариш на пара и на малки парченца да ги хапваш с апетит пред детето когато то е гладно. Така може и да се излъже да опита. Пък току виж му хареса. Идеята е до годинка и малко децата постепенно да се запознаят с различните вкусове и продукти, а не да се нахранват с тях. Все пак то е бебе-бозайниче без зъби в устата си (и да има някакви до около годинка са предимно резци, които не стават за дъвкане). Природата си знае работата. Довери се на детенцето. Иначе може наистина да се превърне в много злоядо, защото ще свързва храненето с кошмар, а това вече не е добре. Дай малко време и на него и на себе си. Може при вас просто да стане по по-трудния начин (по-бавно и с повечко търпение) в сравнение с общонатрапвания от педиатрите. Важното е детенцето да ти е здраво и щастливо. Успех!  Hug

# 22
  • Мнения: 4 784
Моят син никакви пюрета не харесва. За да ги яде съм ги смесвала с разтворено АМ, слягам в шишето и през биберона, така ги хапваше. Иначе никакав шанс.

# 23
  • Мнения: X
Опитай с нещо друго - каша, попарка.....слагай АМ, може малко масълце, опитай друга марка пюре или ти му направи, направи му бульон или лека супичка с морков и картоф и малко масълце.....варианти има много.

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И моето дете не ядеше пюре близо до годинка - какво ли не правех, добавях АМ, захар, но не ядеше Rolling Eyes
Давах му насила по 1 лъжичка от различни плодове, просто да опита вкуса, но не Rolling Eyes
Някъде около годинка прояде Grinning

Общи условия

Активация на акаунт