Не овчарка, а питбул...

  • 19 106
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 515
Дали за починалия човек и близките му въобще е важно каква е породата на УБИЕЦА.
Извинете ме за циничното изказване, но това е все едно да уточняваш дали някой е бил прегазен от лада, мерцедес или кадилак. Изхода е все един и същ.
И тук извода е все един и същ. Докато не се вземат сериозни мерки - ще загиват хора, а други ще бъдат осакатявани за цял живот!
Молете се да не попадате в мрачната статистика, защото явно нищо друго не ни остава!

Не е така! Просто овчарка да нападне е почти изключено, а при питбула си е просто закон. Тези кучета са адски тъпи и са целите в мускули. В природата им е да мразят абсолютно всички други породи.

Вижте какво пиша за последно в тази тема, защото си мисля че ще изпаднем в безмислени спорове, искам само да ви кажа че ще е хубаво да се запознаете с породата питбул... Те не са агресивни към хората, само към животни.. Едно време в англия са ги ползвали да придружават децата на кралскто семейство. В съвременното общество се използват доста като полицейски кучета, но има тъпанари които ги използват за бой..За себе си мога да кажа че аз имам питбул вкъщи, който никога по никакъв повод не е рамжал, не е излаял, на човек или друго животно... Много е добър...Играе си с всички кучета в квартала играе си с децата...Не можем да слагаме всички под общ знаменател.. Хубаво е когато пишете за някоя порода да прочете малко повече за нея, а не да говорите наизуст..Всичко е въпрос на възпитание и на социализиране...  Това е което исках да ви кажа..

# 16
  • Мнения: 606
Въобще не съм с съгластна с повечето хора които твърдят че породата Питбул са родени за убийц.
Кучето не е виновно .... Да не би децата да се раждат агресивни..

  ККЗ са сред нас!
То ако беше така, нямаше да се говори изобщо толкова за питбулите. Агресията му е в кръвта. Кръвожадно е. Такова се ражда. Глези го, гали го... един ден ще му дойде музата и ще има репортери....

# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вики, не само съм чела, но и дълги години гледах питбул  Wink
Написах, че мразят другите породи кучета, а не хората.
Не съм и написала, че нападат хора  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 515
Вики, не само съм чела, но и дълги години гледах питбул  Wink
Написах, че мразят другите породи кучета, а не хората.
Не съм и написала, че нападат хора  Simple Smile

Но това пак е относително, мойто си играе с други кучета... Даже те го хапят и лаят..

# 19
  • Мнения: 3 818
Вики, относително е, но по-често срещаният случай е обратния - питбулът да е агресивен. Някак си не ми се вижда оправдано, защото има такива редки случаи, да седим и да правим опити кое ще ухапе хората и кое няма.

# 20
  • Мнения: 25 649
И в крайна сметка какво излиза? Че нахапаното до смърт същество е куче, а не човек?
Защото, разбираш ли, питбулите не нападали хора!  Shocked
Е, кажете го на близките на човека. Ако ви стиска!  Sick

# 21
  • Мнения: 122
Много, много, много обичам животните, а за кучетата да не говорим. Имам прекрасни спомени от детството си с тези животни - но.................... на село. След като някой е решил да гледа куче в голям град НЕ БИВА да го извежда без каишка, НЕ БИВА да го пуска да тичка на воля по полянките между блоковете. Знам, знам че на тези животни им трябва повече движение, особенно когато стоят по цял ден затворени, но ето какво става понякога. И със сигурност 99% от питбулите не нападат по улиците хората, но ..................... един е достатъчен за да си отиде човек.
Така, че не минавайте покрай мен с куче без намордник - РИТАМ СТОПАНИНА.

# 22
  • Мнения: 654
това че някои е пострадал от куче отдавна не е новина.толкова често се случва че незная кого трябва да нападнат за да се вземат мерки.имам две куче-едни ги наричат българско овчарско куче,,други каракачанска овчарка.но те са големи и за много хора страшни/не зависимо каква порода са/,и те като хората имат характер,и те трябва да се възпитават.хората трябва да сме по отговорни.

# 23
  • Мнения: 7 263
Дали за починалия човек и близките му въобще е важно каква е породата на УБИЕЦА.
Извинете ме за циничното изказване, но това е все едно да уточняваш дали някой е бил прегазен от лада, мерцедес или кадилак. Изхода е все един и същ.
И тук извода е все един и същ. Докато не се вземат сериозни мерки - ще загиват хора, а други ще бъдат осакатявани за цял живот!
Молете се да не попадате в мрачната статистика, защото явно нищо друго не ни остава!

Не е така! Просто овчарка да нападне е почти изключено, а при питбула си е просто закон. Тези кучета са адски тъпи и са целите в мускули. В природата им е да мразят абсолютно всички други породи.

Ерика само за протокола, гледала съм немска овчарка 5 години и лабрадор 2. Обичам кучетата, но вече това чувство ми става все по-абстрактно, защото при всяка среща с каквото и да е куче от болонка до питбул синът ми изпада в страшен стрес.
Не мразя животните, а кучетата пък съвсем....
Мразя хората, които не знаят как да ги гледат и въпреки това го правят.
Мразя държавата, която не осигури безопасност на децата си! А както е видно от случая и не само на децата!

# 24
  • София
  • Мнения: 8 348
едно мнение и се махам, защото в този случай са безмислени споровете и убежденията

имала съм само едно куче цели 14 години и съм го водила вързано само последните две години, защото вече не чуваше
беше доста едра немска овчарка
всички наоколо я познаваха и никой не се страхуваше, не се оплакваше или протестираше
майките си водеха децата да играят с нея, за да ги учат да не се страхуват от кучета
даже комшии, които изпитваха ужас от лаещи същества не се оплакваха, че ходи отвързана
знам защото съм питала
но беше и изключително добре обучена и реагираше моментално на всяка команда

доста дълго стана, но е едно доказателство, че до голяма степен поведението на кучето зависи от стопанина
дори агресивно животно може да бъде възпитано и озаптено и никога да не причини вреда на никого
а иначе и мен ме е хапало куче, даже три пъти - две пинчера и една болонка
ми по-злобни са си и това е факт

и последно - стига с тия кучета на двор - това е даже по-зле отколкото в апартамент
ползата за животното е само чистия въздух и студа през зимата, нио друго
куче затворено на 10 метра и куче затворено на един декар правят едно и също - лежат на едно място
и двете се налага да бъдат разхождани извън тези затворени пространства, само дето повечето собственици смятат, че след като тяхното си има двор, значи не се налага
и така животните стават по-асоциални и агресивни

# 25
  • Мнения: 606
Мразя държавата, която не осигури безопасност на децата си! А както е видно от случая и не само на децата!

  Както написах току що в "кучешката" тема, в Банкя в неделя помияр нахапал малко дете по лицето...... Имало е писъци, драма, сеир, линейки, полиция.... отвратителна държава.

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Лени, напълно съм съгласна с теб, в никакъв случай не защитавам кучетата. Единствено исках да поясня, че има разлика в нрава на различните породи- някои са опасни, други добродушни, трети игриви, мързеливи и т.н. Това, разбира се не означава, че не влияят върху нрава им хорските намеси- възпитание, изтезания и т.н

Иначе горкия човек, ега ти ужасната смърт!  Sick

# 27
  • Мнения: 671
Разбира се че всяка порода си има характер,питбула си е убиец-квадрат от мускули,зъби и никакъв мозък.Друг е въпроса как го дресираш и за какво.С такова куче винаги рискуваш да цъфнеш един ден по телевизията.Щото съм сигурна че собственика на въпросното" кученце",ще се скъса да ни обеснява колко кротко и мило животинче е било.А оня другия,сам си е бил виновен,защото бил пиян и дразнел кученцето.
Евтаназия за собственика май ще е по-добре. newsm78

# 28
  • Мнения: 30
Здравейте, мамита.

За пръв път се включвам във вашия форум, надявам се да прочетете с търпение постинга ми.Като родители предполагам сте запознати, че едно дете никога не се ражда убиец, изнасилвач или наркоман-такова го прави средата, в която е отраснало, възпитанието му.Аналогично е и за кучетата, те не се виновни, че хапят, че се разхождат пуснати или че акат по градинките.За това са отговорни само и единствено техните стопани.Добре, днес е питбул, искате да ги забраним.Но не хапе ли едно куче, защото така е научено?Как смятате, добре възпитано куче би ли нахапало собствения си стопанин, аз не мисля така.Вината за случая е изцяло на собственика и би трябвало отговорността да е негова.Съжалявам, че е починал, но ако си вземе човек куче трябва да се погрижи за възпитанието му, а не да се надява, че то ще бъде миличко.Пак казвам, че решението не е в забраната, наистина има страни, в които тези породи са забранени, но нима там са спрели кучешките ухапвания?Абсолютно всякакво куче може да стане злобно и агресивно, дори любимият и мил лабрадор или някое малко пинчерче.Въпросите ми са:
Ако един човек убие, трябва ли да забраним хората?
Защо не забраним оръжията и автомобилите, от тях загиват много повече хора?
Как така кучето беше немска овчарка, сега е питбул, сензация ли се търси отново?
Ако забраним питбула, защо не забарним всички породи, чели ли сте статистики за ухапванията?

Ще се моля на адекватни отговори.
Надежда Недкова  bouquet

# 29
  • Мнения: 30
Цитат
Разбира се че всяка порода си има характер,питбула си е убиец-квадрат от мускули,зъби и никакъв мозък.Друг е въпроса как го дресираш и за какво.С такова куче винаги рискуваш да цъфнеш един ден по телевизията.Щото съм сигурна че собственика на въпросното" кученце",ще се скъса да ни обеснява колко кротко и мило животинче е било.А оня другия,сам си е бил виновен,защото бил пиян и дразнел кученцето.
Евтаназия за собственика май ще е по-добре.
Вашето твърдение е изключително грешно.АПБТ са едни от най-разумните и умни кучета, въпросът е, че истински АПБТ няма много в България.Въпросното куче нахапало човека дори не е Питбул, то няма документи, нищо не доказва, че е такова.А и досега не сме видяли снимка на самото куче, само някакви от Google.Поправете ме, ако греша.

Общи условия

Активация на акаунт