Кажете ми нещо за така наречения "червен вятър"

  • 36 364
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
Цитат
è un'infezione  acuta della pelle,
не означава че  е ЗАРАЗНО а че е инфекция на кожата. Да infezione означава ИНФЕКЦИЯ .но в този цитат не пише че е инфекциозно пише какво представлява самата болест . Naughty .Но пак повтарям както по горе писах аз не знам дали е ИНФЕКЦИОЗНО заболяването поне там което прочетох НЕ ПИШЕ
Цитат
мале тоя латински колко се е изменил за 1600 години...  baby_neutral
newsm78 нещо не схвашам какво искаш да кажеш. Позволи ми да прочета нещо на италиански и да го разбера от 8 години в Италия не мисля че чак толкова ще съм боса с езика.

# 16
  • Мнения: 1 984
Цитат
è un'infezione  acuta della pelle,
не означава че  е ЗАРАЗНО а че е инфекция на кожата. Да infezione означава ИНФЕКЦИЯ .но в този цитат не пише че е инфекциозно пише какво представлява самата болест . Naughty .Но пак повтарям както по горе писах аз не знам дали е ИНФЕКЦИОЗНО заболяването поне там което прочетох НЕ ПИШЕ
Цитат
мале тоя латински колко се е изменил за 1600 години...  baby_neutral
newsm78 нещо не схвашам какво искаш да кажеш. Позволи ми да прочета нещо на италиански и да го разбера от 8 години в Италия не мисля че чак толкова ще съм боса с езика.
както решиш. аз ти казвам какво е ... щом за теб инфекция не значи зараза добре... моя италиански не е добър... 2 седмични занимания и 2г латински...

# 17
  • Мнения: 224
Цитат
è un'infezione  acuta della pelle,
не означава че  е ЗАРАЗНО а че е инфекция на кожата. Да infezione означава ИНФЕКЦИЯ .но в този цитат не пише че е инфекциозно пише какво представлява самата болест . Naughty .Но пак повтарям както по горе писах аз не знам дали е ИНФЕКЦИОЗНО заболяването поне там което прочетох НЕ ПИШЕ
Цитат
мале тоя латински колко се е изменил за 1600 години...  baby_neutral
newsm78 нещо не схвашам какво искаш да кажеш. Позволи ми да прочета нещо на италиански и да го разбера от 8 години в Италия не мисля че чак толкова ще съм боса с езика.
както решиш. аз ти казвам какво е ... щом за теб инфекция не значи зараза добре... моя италиански не е добър... 2 седмични занимания и 2г латински...
Peacetonev аз се отказвам да споря  само искам да кажа че тук infezione казват също когато например си порежеш пръста да речем и се инфектира,това обаче не значи ,че е заразно нали newsm78.затова казвам че там в този сайт където даде ти http://en.wikipedia.org/wiki/Erysipelas аз не прочетох никъде  да пише например  la malattia contagiosa  -че болестта е заразна ,а дали е заразна това аз не знам .Надявам се да си ме разбрал какво искам да ти кажа ,че аз лично не знам ,но сега от мое любопитство ще се поразровя да вида  Peace Ето тук намерих това http://www.albanesi.it/Salute/Minori/erisipela.htm пише че,пациента трябва да се изолира il paziente deve essere isolato.  Peace и тук дори намерих и това по-точно написаноhttp://it.encarta.msn.com/encyclopedia_761570041/Erisipela.html и започва с това Erisipela Patologia contagiosa e infettiva където наистина пише че е заразна
Мечо Пух съжалявам че и аз щете разочеровам, но и аз прочетох тук  че е заразна.Надявам се да си питала само за информация,ако не е така аз ти пожелавам  всичко добро  Hug  bouquet
tonev  Peace по професия да не си доктор smile3543

# 18
  • Мнения: 1 984
достигнахме до съгласие...   bouquet проблема е че има много начини на заразяване и различни тълкувания на това що е то заразна болест в широк и тесен контекст... аз лично се придържам към най - широкия...

# 19
  • Мнения: 224
достигнахме до съгласие...   bouquet проблема е че има много начини на заразяване и различни тълкувания на това що е то заразна болест в широк и тесен контекст... аз лично се придържам към най - широкия...
  newsm10 Peace

# 20
  • Мнения: 5 393
Много ви благодаря. И се радвам,че спора приключи благополучно  Hug
Не питам просто така за съжаление. Баща ми  я пипна тази болест и исках да знам дали е безопасно да го посещавам, ако го посетя какво да избягвам да правя и така....

Приятен ден     bouquet

# 21
  • Мнения: 224
Много ви благодаря. И се радвам,че спора приключи благополучно  Hug
Не питам просто така за съжаление. Баща ми  я пипна тази болест и исках да знам дали е безопасно да го посещавам, ако го посетя какво да избягвам да правя и така....

Приятен ден     bouquet
Мечо Пух много съжалявам за баща ти леко оздравяване от мен ,а за теб  Hug  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 984
Много ви благодаря. И се радвам,че спора приключи благополучно  Hug
Не питам просто така за съжаление. Баща ми  я пипна тази болест и исках да знам дали е безопасно да го посещавам, ако го посетя какво да избягвам да правя и така....

Приятен ден     bouquet
за няколко дни директен контакт. макар че може да се пренесе и при кашлица.

# 23
  • Мнения: 1 081
Моят баща от 7 години всяка пролет и есен си хваща червен вятър. Какви ли не антибиотици не му биха, хапчета пи-рецидивира постоянно, от вчера пак е така, все на един и същ крак. Хигиената при родителите ми е на чак дразнещо педантично ниво, баща ми се къпе поне по 3 пъти на ден, но въпреки това явно има предразположение към тази инфекция. Трайно лечение никой не успя да му предпише...Сега ще пробваме с хомеопатия. Знам , че е заразно по кръвен път, при директен контакт с рана.

# 24
  • Мнения: 162
ЕРИЗИПЕЛ (Червен Вятър)
 Еризипелът е остро инфекциозно заболяване на кожата, което се причинява от бета-хемолитичен стрептокок.

Болестните промени се локализират по кожата на долните крайници и лицето. Заболяването започва с втрисане и рязко покачване на телесната температура до 39-40°С. Болните са отпаднали, с главоболие, понякога с повръщане. На засегнатите места се появяват яркочервени плаки с лъскава, изпъната и силно болезнена кожа.

Характерна особеност е рязкото отграничаване на околната здрава кожа от ръбовете на плаката. В по-тежките случаи върху плаките могат да се появят мехурчета, изпълнени с кръвениста течност, с подуване на околните лимфни съдове (лимфангит) и възли (лимфаденит) и деструкция на плаката. Особено опасна е локализацията на горната част на лицето поради възможността за разпространение на инфекцията по лимфен и кръвен път в менингите и мозъка.

Лечението на еризипела е консервативно - локално и общо. Прилагат се антибиотици (главно от пеницилиновите групи). Локално се използват антисептични средства - унгвенти, разтвори, пудри. Много рядко се прибягва до хирургична обработка на допълнително инфектирани еризипелни рани.

Профилактиката се състои в поддържане на висока лична хигиена и саниране на налични бактериални и гъбичкови инфекции на кожата, антисептична обработка на налични увреждания на кожата. Преболедуването не създава имунитет. Наблюдават се нерядко повторни заболявания (рецидиви) от еризипел.

# 25
Преди около 10г. съм боледувала от червен вятър, да чукам на дърво не ме е повторил, но за съжаление всяко лято около глезена  започва страшно да ми се подува крака. Предписаха ми ендотелон и лиотон гел за мазане. Някой пил ли го е и какво му е въздействието. Разбрах, че няма спасение от отока, но поне малко да се намали.

# 26
neznam dali niqkoi o6te se valnuva ot temata , no da spdelq ot moi li4en opit kakvo znam. ba6ta mi boleduva ot tazi bolest ot 20 godini na vseki 3-4 godini se razbolqva. hodili sme na vsqkakvi konsultacii dori i s bilkole4enie sme probvali no pak sled izvestno vreme se razboliqva. trae okolo sedmica na antibiotici penicilin ili ospamoks i posle ot6umqva. 4uvali sme 4e ot kompresite se ogolemqva zarazenata 4ast ot kraka. no s revanol 4uvstva oblek4enie na kraka.niqkoi ako znae ne6to razli4no kato le4enie moje da mi pi6e. sofiq_vn@abv.bg     BLAGODARQ

Общи условия

Активация на акаунт