*** Дълго пуенте ни 4ака за СанХосе и Семана Санта **Испания**

  • 26 211
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 773
Писах писах и всичко се изтри сега отново.
Мимки радвам се , че и двечките сте добре.
Bgangeleyes и ние сме така през деня спим по 30-40 минути, ако сме на разходка може и повече.
Вечер заспива към 11 , но пък сутрин спи до към 10. Не мога да се оплача.
Нас вчера ни ваксинираха и снощи вдигнахме температура, а днес още сме кисели.
Саби нас лекаря ни прегледа и каза, че няма нужда от снимка и да му правя гимнастика.
Това за пукането на коляното е вярно, аз го имам някъде от пубертетските години - има дни през които на
всяка крачка пука, но не ме боли, и аз много се бях претиснила, но вече години си карам така.

# 16
Здравейте, мами!

Извинете, че ви се намесвам в темичката, но не знам къде другаде мога да питам...

Предстои ни пътуване с бебе в Испания, ще летим със самолет, после приятели ще ни вземат с кола.
Въпросът ми е, дали се налага да вземам столче за кола, знам че в Испания е задължително, но
колко строго се спазва това? Може ли да се заобиколи по някакъв начин, хич не ми се мъкне...

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Момичета, благодаря ви за милите думи  Hug. Това за "интелигентната жена" ще го направя на плакат и ще го сложа в кабинета на 1/2  Laughing bowuu


Здравейте, мами!
Извинете, че ви се намесвам в темичката, но не знам къде другаде мога да питам...
Предстои ни пътуване с бебе в Испания, ще летим със самолет, после приятели ще ни вземат с кола.
Въпросът ми е, дали се налага да вземам столче за кола, знам че в Испания е задължително, но
колко строго се спазва това? Може ли да се заобиколи по някакъв начин, хич не ми се мъкне...

Може да пробваш, на късмет и риск  Laughing. Глобата е около 91 евро. Плаща си я пътника, т.е. ти. Може да си наемеш столче. http://www.elbebeviajero.es/coche.htm

# 18
Bec, благодаря за отговора и линка, но доколкото разбирам услугата е само за Севиля и Мадрид

---SERVICIO DISPONIBLE EN MADRID Y SEVILLA

нали така? щото бъкел испански не знам...

а ние ще сме в Барселона.

както и да е де, то за една седмица ще ми излезе колкото половин глоба, така че май ще рискувам...

та като стана въпрос за езика - как е там, ще се оправим ли на англииски
или да почвам да уча испански Laughing имам 2 месеца на разположение  Laughing

# 19
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте момичета
мимки добре дошла, радвам се че всичко е наред при вас, наслаждавай се на малката принцеска, сега са много по малко грижите, почти през цялото време спят, но после вече става сериозно, като ти махнат скобите, няма да те дърпа така, пази се много и не вдигай тежко за да не ти се отвори раната, моята се бешЕ отворила и ме лепиха втори път, видя ли че сладурката не е толкова малка, та тя е нормална, не като моя бръмбъзък
асто честити ти крачета а за баби не ми се говори направо, баща ми е на половина грък, майка му (даже не я наричам и баба) не ме искаше, видя ме един път по време на олимпиадата (смятайте, преди това са и пращали мои снимки но тя не е искала да ги види и си ходи майка ми и баща ми доста често, но без мен, а с брат ми той и е любимец), когато за мен беше отредена пристройката за гости и не можеше в определено време от деня да излизам в градината и да ходя на басейна за да не я притеснявам,, познайте колко се съобразявах с това, бабката стана луда с мен и баща ми се принуди да отидем при сестра му за да не получи бабката някои инфаркт, така че едва ли някои по добре от мен знае какво е баба ти да не те иска, изкуфяла жена, много се тормозих като малка, смятах че съм направила нещо нередно, до като не осъзнах че вината не е в мен
вес честито на мъжо, много е приятно когато някой те оцени, аз с нетърпение и малко притеснение чакам моята конференция, дано и аз имам успех
TodorMollov столчетата са задължителни и глобата е май по голяма, не рискувай
lady laura моя мъник заспива в 9,00 / 9,30 вечерта до 7,30 / 8,00 сутринта спи непробудно, после заспива към 10 за около 45мин, после около 1,30 / 2,00 заспива за около 3 часа може и повече, та зависи от следобедния сън може да поспи и към 7,00 за малко
момичета днес ходихме на лекар има конюнктивит и ми дадоха капки но той не ми дава да му ги слагам и пиши все едно го колят, в чудо съм се видяла
освен това свеки ни остави без ключове на вън, обадих се на мъжо да изпрати някой да ни донесе, той добре изпрати, но но човека тръгнал и забравил ключовете на масата в магазина му, че се връща втори път, а аз на вън без мляко, малкото гладно, че отидох до аптеката купих шише и мляко иго нахраних в едно барче (малко не беше стерилизирано шишето но какво да направя (като баба и татко са такива забравани и ни оставят на вън) 

# 20
  • Мнения: 259
Здравейте и от мен,
mimky добре ззавърнала се, радвам се 4е сте добре и двете с Никол, между другото поздравления за името, страхотно е. Дано и за напред нещата да са наред.
TodorMollov аз не знам как стоят нещата в Барселона но си мисля 4е по добре да си донесеш столчето, а зт винаги е по добре ако знаеш езика, че не навсякъде можеш да се оправиш с английския
 Bec да не пропусна да те поздравя и аз, а това за интеигентната жен ми то си е вярно и съм сигурна 4е половинката ти е на същото мнение.
saby страхотни са снимките. Направо се запалих и аз, и един ден когато решим да се разходим из Испания задължително ще отида до Севиля, такава е Испания в представите ми. а докато зарглеждах сминките се сетих 4е беше писала 4е си иала няколко килца излишни и се питам къде ги видя, ми ти изглеждаш супер
 ROZI24 пускам ти линкове на нискобюджетни компании, но трябва да е с прека4ване.
http://www.easyjet.com/es/Reserve/index.asp тази е през Лондон
http://www2.skyeurope.com/es/Default.aspx?reference=3ESSARG1& … rack=rmsarcar.com тази от Малага през Прага или от Аликанте през Прага или Виена.
ще потърся още и ще ти пусна линкове
ЛаАдаДеспейнада да ти напиша за пълномощното. За излизане от Испания не ти е необходимо, въпреки 4е на нас нотариуса ни го беше упоменал в декларацията, но никой не ми е искал нито ме е питал каква съм й. За излизане от Бг оба4е го искат задължително, въпреки 4е в в закона е записано 4е ако детето е с двойно гражданство или живее постоянно в 4убина не се изисква, но аз не посмях да рискувам и да раз4итам на това. Но пълномощното трябва да има апостил, който не вси4ки нотариуси могат да ти сложат. В БГ трябва да го преведеш, след влизането ни в ЕС и носейки апостил, ми казаха4е не е задължителна легализацията, но реших за по сегурно да го направя, а и спокойствието ми 4е няма да имам пробеми  за детето си заслужаваше 20 лева който дадох в пове4е.

# 21
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте в новата темичка

Мимки, добре си се завърнала  Hug, Сега сигурно не знаеш на кой свят си и хормоните бушуват, но е нормално състояние. Много хубаво, че кърмиш и доста бързо ти е слязла кърмата за след сезарея.Браво! Кърми на поискване, отначало бебето докато посвикне да си изгради само режим. И ние бяхме с жълтеница и за това стояхме близо седмица, а вас са ви изписали. Нагряваха малчо на кварцова лампа, помага за изхвърлянето на билирубина.

ЛА Ада, не знаех, че вече за пълномощно трябва да се ходи до полицията!  newsm78

Мимии, не си хаби парите за декларация ли там как я наричаш (не е ли пълномощно - ауторизацион) защото първо - тя е на испански, а испанските власти даже не ти искат паспорта, минаваш само през детектор за метал (на летищата), второ ако я искат бг власти няма да ти я разберат. Но повярвай ми никой не ти я иска за към БГ. А никак не е евтина, към 50-70 евро е. Но за обратно е неизбежна и трябва да е какато ти каза Рали преведена и легализирана, абе златна излиза. И който си иска да изнася незаконно деца пак го прави.

Ех, Асто, тъй са свекървите. Ето на мен господ ми дава шанс да ги разбера.  hahaha То не е сигурно де. Но така е, майка ми дойде да ни помогне (пое си разноските по пътя и в двете посоки, донесе подаръци), а на свеки излиза, че ни прави услуга и си е турила цена, във финикийски знаци при това. И пак да сме й благодарни, че ако била чужда жена четворна щяла да е сумата.  ooooh! Тя казва, нямам възможност и това е. Една мартеничка не направи, не подаде и на другото си внуче тъй отиде за Баба Марта. Нали?  Wink Тъй са мъжките майки (е, не всички де). Ето помага ми, глади дрехите,обаче моите не, страхува се да не направи нещо на материята.  Laughing Миенето на чинии, прането, готвенето, галденето, къпането на деца и т.н. са женска работа. За мъжете какво остана. Та така.  А ако сега кунчдовците ти се сдобият с мъжко, малиииии.... Испанците имат ли традиция дакръщават децата си на дядовците?

лека

# 22
  • Мнения: 1 461
Ех тези свекърви, при нас стана голям проблем когато се роди Мая , свеки тогава реши ,че ще прави проблеми за името, аз си бях избрала името Ванеса, но когато станаха панайрите , я кръстихме на месеца в който се роди, а така исках да е Ванеса.
Анет доста нерви си събрала днес, много неприятна случка, добре че си имала и парички в себе си.
Вес поздравления и от мен и за двама ви със съпругът ти  Hug
Мимки много добре звучиш, не се оплакваш, а това ме радва , защото показва че си силна мама, мойте поздравления.
Силрай вие как я карате , накъде сте с прохождането?Кака Рая помага ли?
Саби днес отново гледах снимките ти, страхотни са , а ти изглеждаш страхотно  Hug

# 23
  • Мнения: 235
 Blush Не съм се разписвала много време тук... Ето ме на линия отново.
mimky, 4естита дъщери4ка  bouquet
Да расте здрава и щастлива newsm51
НА теб желая бързо възстановяване

МАрица, радвам се за дъщери4ката ти. Здраве, здраве и пак здраве й желая оттук нататък

# 24
  • Мнения: 26
Здравейте ,аз също много отдавна не съм писала,но гледам да съм в час с темите и дискусиите.
 Мимки много се радвам за теб,всичко е минало много добре и бързо се възстановяваш.Да ти е честита дъщеричката !!!Да е здрава,щастлива и многооооооо обичана!!! newsm51 baby
 Гледам ,че обсъждате свекървите..........аз нямам,не знам дали е за добро...?cry
  sling TodorMollov препоръчвам ти да си вземеш столчето,но ти си знаеш най-добре.
 travel ние си ходихме миналата година само на летище София ми искаха пълномощно и ме питаха дали си имам дубликат(да оставя дубликата а оригинала да е в мен и при следващото излизане пак да го ползвам) .Дано бъда полезна с това!

# 25
  • Мнения: 350
Здравейте момичета, пуснах няколко снимки на Ники. .Ето снимките Благодаря ви отново за пожеланията, след малко трябва да тръгваме за матроната и после ако ми остане време ще пиша как е минало.

# 26
  • Мнения: 56
Hola!Mn e priqtno vuv va6ata kompaniq :)Nadqvam se da imam 6tastieto ot iuli da jiveq v Ispaniq pri liubimiq 4ovek!Interesuva me kak stoqt ne6tata s po-golemite mladeji :)Sinut mi e na 8 godini.Ot poznata razbrah,4e u4itelite v u4ili6te sa mn vnimatelni,osobeno s extranjeros.I vuob6te nqkoi ,ako ima jelanie i vreme ,da mi dade nqkakva informaciq po vuprosa.Toi sega e v 1vi klas,roden e prez qnuari i go pusnah s nabora mu 2000.V Ispaniq  v koi klas 6te bude ,pri polojenie,4e neznae ezika?Nadqvam se ,kato otidem,4e 6te ima malko vreme,predi da zapo4ne u4ebnata godina.Hubav den na vsi4ki!Mn usmivki!

# 27
  • Мнения: 1 505
Здравейте момичета и аз да се разпиша в новата темичка.Първо искам да ви благодаря за пожеланията за рожденният ми ден,и най-вече на Ves и Rally_Y .Много сте мили всички,за което страшно много благодаря.И после за заглавието на самата тема-ами някои ще имат поенте,други не,но които както се уреди(аз защо ли се намесвам въобще,като не работя,за мен всеки ден е пуенте.И на Мимкии скорошно оздравяване и видях снимките на малкото мишле-много е красива и пак да кажа да я целунеш от всички нас.Добре дошла на Odill  в нашето голямо семейство,само не си написала в коя част на Испания ще бъдеш.Аз ще се възползвам да погледна сайтовете от Rally_Y за пътуване до бг,че и на нас края на април или началото на май ще ни се налага да пътуваме до там(не се познаваме ние с моята половинка с родителите ни,както и те помежду си-и трябва да се запознаем лично).А и сега се върнахме от Брюксел.Май само моя снимка няма в албума-скоро ще кача от Брюксел снимки.Иначе сам многo доволна от пътуването и страшно очарована от центъра на Брюксел,но не и от покрайнините.Хвана ни дъжд,почти през цялото време валя.Ние бяхме погледнали прогнозата за времето предварително,но все пак се надявах да е хубаво времето,но не.А днес като кацнахме в Аликанте едно слънце,съблякохме се по къс ръкав и ми стана едно такова хубаво и мило,че се прибрахме тук.Ходихме до там с билети за отиване и връщане за 26 евро на човек,направо за без пари,а ни излезе по-скъпо от летището където кацнахме до Брюксел,който е на 60 км. само.Пихме бира и хапнахме от тяхните картофки,както и си напазарувахме шоколадови бонбони и шоколади за 1 година напред.Видяхме много красоти и не съжалявам,че посетихме тази страна(макар в началото да не бях много ентусиазирана).

# 28
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте и от нас
мимки каква красавица си имаш само, пу пу пу
да ти е жива и здрава и мног да слушка мама
Odill добре дошла при нас, разкажи малко повече за вас
саби в севия е невероятно, а малката каква е само, доста проблеми от страна на ухажори ше си имате ми се струва и ти къде ги намери тези килца в повече незнам
ние днес цял ден сме на вън и малкото беше с къс ръкав един такъв беличък и пухкав идваше ми да го изям
събота и неделя сме във валенсия хайде на сртешичка
kar4ita ама какви са тези имена за името, аз си го раждам аз решавам, бабите и дядовците не са тези които ше казват аз и мъжо решаваме, а той каза че след като аз шЕ се мъча да раждам аз избирам и така и стана, не ми минават на мен ама на мен ама на него ми на нас с мъжо и това е, мое си е бебето аз си решава, много ,е е яд на такива баби и дядовци
уф герито така е мног може да се говори за свекитата и за мъжките майки, например моя изтърсак е най малкия и в двете роди има си по голяма сестра (много по голяма) и доста братовчедки но е единствен мъж и всички са отгоре му, той е принц в двете къши, а и нали носи моята фамилия е единствения които ше продължи фамилията ми, баша ми умира от кеф и радост
пак взех да филиософствам много
някои беше питал за бебе без документи и англия, не може да пътува аз заради това отложих две капарирани пътувания едно до лондон друго до париж, много гадно

# 29
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
някои да знае от къде мога да си купя книгата на син тетас

Общи условия

Активация на акаунт