Нощна тарифа?!

  • 2 921
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 516
Според мен трябва да се е развалил, защото след смяната на електормера сме си имали нощна. Нощната липсва само за декември-януари и най-вероятно януари-февруари(тази сметка още не сме я платили и не съм я видяла)- естествено в най-студения период  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 684
На нас ни смениха електромера наскоро. Новият изобщо не отчита нощна енергия - седи си на 0. Видях инкасаторката, когато засичаше и й обърнах внимание. Тя каза, че щяла служебно да начисли 1/3 от консумацията като нощна, както и щяла да се обади на техниците да го сменят. Е, досега никой не е дошъл да го смени. Очаквам с нетърпение да видя какво ще има да се плаща този месец.  Mr. Green
Е, да, ама нашата нощна е точно половината киловати. Просто нощем пускам миялна, пералня, сушилня и бойлер - най-големите консуматори. Ако ми се случи такова нещо ще вдигна скандал до небесата. Както направи моя мъж за да ни ремонтират климатика. Ама номера на електромера не бил този, който той казвал, те ги били сменяли, ама защо на мен този номер не ми го пише в сметката, а пише стария? Кой ме е уведомил, писмо пратили ли са? Чия сметка в такъв случай плащам аз? И защо тока не е номинален 220 волта (или там квото, мъжа ги разбира тези работи)? До директора стигна, упорит и нахален. За една седмица ремонтираха климатика, на крака дойдоха да проверят номера на електромера дали съвпада и се извиниха Shocked Туй с извинението едва го повярвах Joy Гледах като гръмната 15 минути, докто техника ми се извиняваше Laughing

# 17
  • Мнения: 1 516
Сега ходих да видя електормера на послдена бележка пище 573 а сега е 1000 и нещо, значи все пак върти нощна но не е отчетена

# 18
  • Мнения: 2 700
И на нас ни смениха електромера и във фактурата от новия не беше отчетена нощна тарифа. Подадох молба към ЧЕЗ (между другото опашките хич не са толкова големи) и в рамките на една седмица са длъжни да изпратят техник. Сега вече си имаме нощна Mr. Green

Ако и вие и съседите ви нямате нощно потребление, проблемът е ясен - прекъсната връзка с часовника или повреда в него. Ако сте само вие, търсете вината в елекомера.

Не може да нямаш нощно потребление. Най-малкото хладлник, фризер - те си харчат непрекъснато.

# 19
  • Мнения: 2 700
Сега ходих да видя електормера на послдена бележка пище 573 а сега е 1000 и нещо, значи все пак върти нощна но не е отчетена

И при нас беше така. Където мине номера... Казаха, че уж не е имало човек, който да отключи таблото и затова са подали показания на око Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 406
[

И при нас беше така. Където мине номера... Казаха, че уж не е имало човек, който да отключи таблото и затова са подали показания на око Mr. Green
в такъв случай се пише служебно, но това е отразено и на бележката- пише си . виждала съм и бележка с подпис и печат на врата на вход, където се съобщава, че поради неосигуряване на достъп до общия електромер на входа, отчитането няма да е реалното, с подпис и печат на длъжностно лице. вероятно такъв е реда, впечатлих се.

# 21
  • Мнения: 1 516
Таблото не е заключено... Чудно ми е какво обяснение ще дадат

# 22
  • Мнения: 4 406
ще кажат, че някой съсед злоупотребява.

# 23
  • Мнения: 1 516
Според мен е станало друго. Миналия месец не са отчели нощната - примерно отчитащия е забравил #Cussing out. И този месец са ни праснали нощната за 2 месеца. Още не сме пплатили и не знам дали подозренията ми са верни...

# 24
  • Мнения: 4 406
а при съседите как е?

# 25
  • София
  • Мнения: 11 116
Таблото не е заключено... Чудно ми е какво обяснение ще дадат

Те обяснения не дават ...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами аз си имам нощна тарифа на показанията по сметката, е друг е въпроса, че нямам сметка от това да използвам нощната тарифа от както направиха цена на разпределение и цена на доставка  Wink

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 14:58 от Дудинка

# 27
  • Мнения: 1 516
Отговорили са на мейла ми - както и предположих, пропуснали да засекат нощната за януари и са ми я праснали във февруарската сметка, за това и тя е толкова голяма. Извиняват ми се и ми предлагат разсрочено плащане!

Общи условия

Активация на акаунт