Плащане на сметка в заведение- кой и доколко?

  • 9 313
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Аз никога не съм плащала,когато съм излизала с мъж.Винаги съм имала пари.Татко ме беше научил така-излизам ли с мъж,да си имам пари.Нищо не се знае.Винаги ме питаше при излизане:имаш ли пари?И пак допълнително ми даваше.Но мъжете,с които съм се срещала,никога не са позволявали да плащам нито своята,нито тяхната сметка.Искала съм да почерпя по повод рожден ден и пак не ми е позволявал.Незнам,може би съм попадала на истински мъже.Но в никакъв случай не смятам,че ако сметката се дели,е грозно.Въпрос на договорка между двама.
И аз съм така....Даже,ако нямам достатъчно пари в себе си се чувствам несигурна да изляза на заведение(макар ТОЙ да ме е поканил -говорим за гадже) и в повечето случаи отклонявам поканата....

# 16
  • Мнения: 2 786
По принцип аз си плащам моето, той си плаща неговото.
Не е длъжен да има пари да ми плаща сметката, нито аз съм от тия, на които им е вкусно на чужд гръб.
Поръчвам само това, което мога да си платя сама, и държа да си го платя.
В много редки случаи оставям половинката да плати (обикновено веднъж или два пъти месечно), колкото да се почувства и той кавалер  Blush

# 17
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Смятам,че когато каниш ти трябва да платиш.Обяснението е просто,поканеният може в момента да не разполага с излишни средства,а да е приел поканата , за да те уважи.Ето и една случка от моят живот:
 Мое гадже ме кани на вечеря в ресторант.Бях останала с 15 лева ,с които трябваше да изкарам една седмица.Предложих му да си купим нещо от магазина и да вечеряме на свещи у дома.Той не ,та не.Ще ходим на ресторант.Облякох се.Мушнах в джоба си последните ми останали пари(и мен са ме учили без пари да не излизам от дома).Отидохме в ресторанта.Поръчах си скромно(винаги си поръчвам ,това което самата аз бих могла да си позволя)Вечеряхме и си говорихме.Беше много приятно до момента със сметката.Ж. погледна сметката,и каза:"Ще ми дадеш ли 10 лева,че няма да ми останат пари за такси,цигари и кола?" #CrazyИмайки предвид,че бях консумирала неща за около 5 лева,ми се наложи да дам 10.Не,че ми се свиди,но момента не беше подходящ.Побеснях. #Cussing outЕдна седмица карах на кафе и солети.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 390
Когато съм с мъж, обикновено го оставям той да плати. Изключения правя, когато съм с клиенти на фирмата, в която работя.

# 19
  • Мнения: 157
Смятам, че мъжът трябва да плати сметката. Ако излизате често с въпросния мъж може и вие да плащате сметката понякога, или да се редувате (един кавалер обаче никога няма да ви позволи) , но това на масата всеки да вади от джоба си пари, да пресмята - много е смешно....
И това го казвам, не защото съм някоя меркантилна кучка, а просто смятам, че е обидно за мъжете да те поканят на вечеря и ти да искаш да си платиш колата и салатата....

# 20
  • Под липата
  • Мнения: 620
Koлко по-лесно ще е с установен етикет... Няма да се налага да се замисляме над такива дреболии ...

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 01:45 от сълзичка

# 21
  • Мнения: 136
Смятам, че мъжът трябва да плати сметката. Ако излизате често с въпросния мъж може и вие да плащате сметката понякога, или да се редувате (един кавалер обаче никога няма да ви позволи) , но това на масата всеки да вади от джоба си пари, да пресмята - много е смешно....
И това го казвам, не защото съм някоя меркантилна кучка, а просто смятам, че е обидно за мъжете да те поканят на вечеря и ти да искаш да си платиш колата и салатата....
абсолютно си права

# 22
  • Мнения: 164
мъжът плаща !!-когато сте семейство това не е от голямо значение,но когато сте на среща мисля,че е редно кавалера да плати-дори мисля,че и на мажете това им доставя удоволствие

# 23
  • Мнения: 27
А с това извинявайте, но не съм съгласна: мъжът плаща !!-когато сте семейство това не е от голямо значение,но когато сте на среща мисля,че е редно кавалера да плати-дори мисля,че и на мажете това им доставя удоволствие newsm78
Една уважаваща себе си жена (или момиче) трябва сама да поема инициативата и да плаща от време на време сметките. Просто времената са такива, че защо си мислите, че вие като нямате пари човека срещу вас задължително трябва да има???
А пък и с приятели съм разговаряла на тази тема и повечето от тях казват, че тези който чакат да им плащат сметките непрекъснато са цитирам: "Тъпи използвачки" ( и това е най-милото което казват повечето).
Това е от мен....
А вие си направете изводите.  Joy

# 24
  • Мнения: 164
скъпа raia  уверявам те ,че аз не съм "тъпа използвачка"-мога да кажа ,че имам достатъчно пари и когато съм излизала на срещи винаги съм могла да си позволя да платя обща сметка -просто не ми се е налагало ,защото винаги съм била с кавалер ,а  ако на тебе се е налагало ти си прави изводите Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 1 599
скъпа raia  уверявам те ,че аз не съм "тъпа използвачка"-мога да кажа ,че имам достатъчно пари и когато съм излизала на срещи винаги съм могла да си позволя да платя обща сметка -просто не ми се е налагало ,защото винаги съм била с кавалер ,а  ако на тебе се е налагало ти си прави изводите Joy Joy Joy
newsm10 newsm10  напълно те покрепям и аз съм така...

Не знам с какви мъже излизате но и моето мнение е че  мъжът плаща.....явно има 2 типа мъже... 2рият тип с който явно с теб сме излизали дори се обиждат ако извадиш пари....

Много глупаво ми звучи жените са използвачки... че мъжът им платил сметката на 1 кафе или сок или кола... та говорим за 5-10 - 20 лв. Laughing

# 26
  • Мнения: 133
Мъжът трябва да плати сметката, особено първия път, на първата среща.  След това може и да се редуват. За семейните е ясно, то там парите са общи и няма значение. А за бизнес срещите плаща този, който кани.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Мъжът трябва да плати сметката, особено първия път, на първата среща.  След това може и да се редуват. За семейните е ясно, то там парите са общи и няма значение. А за бизнес срещите плаща този, който кани.

Абсолютно съм съгласна  Peace

# 28
  • Мнения: 631

Когато каня - плащам
Когато ме канят плащат
Когато е обща сметка на много хора - плащаме всички

# 29
  • София
  • Мнения: 175

Когато каня - плащам
Когато ме канят плащат
Когато е обща сметка на много хора - плащаме всички
Подкрепям напълно.  Peace И се чудя, ако истински мъж е този, дето плаща винаги, каква ли е истинската жена /сигурно тази дето пуска винаги/?!  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт